Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A 7 majdnem 8 hetes kis...

A 7 majdnem 8 hetes kis yorkink sokszor harap, úgy értem lassan simogatni sem lehet mert egyből játszik és harapja a kezünket. Le lehet szoktatni róla vagy ez játék és ki növi?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:
A kutya semmit nem nő ki!Jelezd neki,hogy fáj pl:Ha megharap síkics fel mint ha fájna nagyon,eböl látja,hogy fáj neked,az alomba a testvéreinek más volt a fájdalom küszöbe mint neked,nekik ez játék volt neked meg lehet tényleg fáj sok sikert a kutyushoz!:)
2009. dec. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

kösz :P

akkor remélem h megtanulja egy idő után :)

2009. dec. 15. 22:19
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Már elválasztották az anyjátül és a testvéreitől?


Ha az alomban lenne, ott a testvérei visszaharapnának és így megtanulná, hogy hol a határ a játék és a fájdalomokozás között. Így most neked kell ezt megtanítani neki.


Kinőni nem fogja. Ne hagyd neki, hogy harapdáljon. Ne üss rá (soha ne üsd meg), hanem fogd meg a grabancánál és rázd meg kicsikét, mintha az anyja lennél és helyretennéd, rendreutasítanád.

2009. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha megsimogatod, vagy meg akarod simogatni, és harapdálni kezd,jelezd, hogy ez neked fáj,( a sikítás jó ötlet) azonnal hagyd ott ahol van, ne végy róla tudomást pár percig, akár hogy is fel akarja magára hívni a figyelmedet!

Így azt jelzed ezzel a kiskutyádnak, hogy ha ezt folytatja, akkor nem fogsz vele foglalkozni. És ez bántani fogja, és elgondolkodik majd, hogy befejezze ezt a hülyeséget.

Nekem bevált! Szintén yorkim van!

2009. dec. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi szépen

és soha nem ütném meg igazából a grabancát sem húzom inkább fel emelem a kezem. :)

2009. dec. 16. 08:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Tényleg ilyen kis korában kell leszoktatni erről, mert az enyém most 9 hónapos, és ugyanúgy harap, mint 10hetesen. Mivel nekem az első kutyám, eléggé elkényeztettem és nem büntettem érte, most szenvedek én is a neveléssel!! De még 9hónapos kora ellenére is szerencsére tanítható :)
2009. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nyilván nem kell verni, de egy jól irányzott orron koppintásba még egy kutya sem halt bele:)) a többieknek igaza van, nem növi ki. Ha már ilyen korán elválasztották az alomból, (ez egyébként nagyon helytelen, de szaporítóéknál divat) akkor neked kell megtanítanod az ún. gátolt harapásra, úgy, ahogy az előttem szólók írták.
2009. dec. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!