Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek milyen fajta...

Szerintetek milyen fajta kutya felel meg a családunknak?

Figyelt kérdés

Egy külvárosi családi házban lakunk párommal, 8 éves kisfiammal és 4 éves kislányommal. Nagy kertünk van, de benti kutya lenne. Én otthon dolgozom napi 6 órát, tehát eközben nem tudnék vele sokat foglalkozni max. vizet cserélni, kiengetni az udvarra, megetetni vagy egy kicsit játszani. Párom 8 órát dolgozik a munkahelyén.

Még sosem volt kutyánk, de nagyon szeretnénk egyet, és most, hogy a gyerekek is érdeklődnek az állatok felől (a kisfiam már 2 éve szeretne egy kiskutyát) közös megeggyezéssel eldöntöttük, hogy lesz egy kutyánk. Napi 2-3 óra sétát tudunk neki biztosítani, járnánk kutyaiskolába és agilityzni is szeretnénk. Mindenképpen fajtiszta kölyökkutyán gondolkudunk. Nyáron vennénk, amikor a gyerekeknek nincsen ovi/suli és mi is vennénk ki 2 hét szabadságot miután megérkezik. Vinnénk kiállításokra. Kistestű, gyerekekkel barátságos, okos kutyát szeretnénk. Szőrhosszúsága mindegy, lehetőleg ne nagyon hulljon. Mozgásigénye ne legyen hatalmas, 2-3 óra séta lenne, jóidőben 30 perc kocogás. Lehetőleg csendes legyen.

Nekem nagyon tetszenek és szerintem jók lennének a spánielek, szerintetek?



2014. márc. 19. 17:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
yorkie nagyon ugatós, a jack russel terriert meg egyáltalán nem ajánlom első kutyának, mert túlságosan nagypofájú és domináns, a fejetekre nőne. Terriert egyáltalán semmilyet nem ajánlok. Tacskó kb ugyanez.
2014. márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Spánielek elég mozgékony kutyák, viszont családbarát első kutyának is alkalmas fajták! Több ismerősömnek is van hát nekik aztán a futás az ha nincs meg, akkor semmi. Én még a Francia Bulldog-ot ajánlanám : játékos, gyerekszerető, szereti a mozgást de nem a maratonok rajongója. Emellett kicsi elég okos is habár egy kicsit néha konok.
2014. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Szőrhullás szempontjából a spániel nem a legalkalmasabb, mert eléggé hullik neki, de ha mindenképp spániel akkor okés, de én a bichon fajtákat is javasolnám, annak ellenére, hogy kistestűek lehet velük agilityzni, barátságosak és nem hullik a szőrük :)
2014. márc. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!