Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megvédene a...

Szerintetek megvédene a kutyám ha bántalmazni akarnának engem? 10 hónapos és cane corso.

Figyelt kérdés
2014. márc. 20. 06:46
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem inkább az egyéniségétől és a kapcsolatotoktól függ, mint a fajtájától és a korától.
2014. márc. 20. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
28%

Ez nem csak azt fogja szétrágni hanem téged is :))DDDD


lowé bőwagy

2014. márc. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%
Én a helyében kicsit se ragaszkodnék hozzád, nem védenélek meg! Nem kívánom azt sem, hogy egyszer valaki határozottabban akarjon veled kezet fogni, és a kutyád előbb reagáljon, mint te...
2014. márc. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Mit vársz el a kutyádtól?

Arra gondolsz, hogy este a sötétben valaki agresszívan szól hozzád, esetleg elkapja a karod, akkor a kutyád támadjon rá? Csak mert ha a kutyád rátámad parancs nélkül, akkor nem fogod tudni leszedni róla. Ha megsérül az illető, a kutyád húzza a rövidebbet. A legtöbb támadó kutyát feljelentés után elaltatják.

Menj vele őrző-védő tanfolyamra, ahol megtanítják parancsra "támadni", de támadás alatt azt értsd, hogy ráfog az illető karjára, és nem cafatokra szedi. És ott megtanuljátok azt is, hogy parancsra elengedje az illetőt.


Ezt kizárólag szakemberrel tanuljátok, mert ez nem egy olyan parancs, mint az ül, vagy fekszik.

2014. márc. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire ösztönerős a kutya, milyen a jelleme. Igazi corsos, vagy csak külsőleg tűnik corsonak!?

Plusz egy 10 hónapos kutyától azért még csodát ne várjunk!

2014. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nincs egyszerű igen-nem válasz.

Kutya függő, helyzetfüggő.

A corso jó kutya, de annyi a szaporító és a "tenyésztők" által lehozott vacak kutya, hogy megfelelő habitusú corso-t nehéz találni.

A kutyád ismerete nélkül nehéz megmondani hogyan reagálna éles helyzetben.

Mivel még erősen kölyök (még egyszer ennyi idő és már alakul), ezért jelen életkorban még egy jó kutyától sem várnék csodát.

2014. márc. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért, ha kutyaiskolázott őv-s kutya, és parancsra harap, majd ereszt, akkor azt nem jelenthetik föl, mert iskolába járt és parancsra fogta meg a kötekedőt? Ne vicceljünk már!
2014. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nem
2018. febr. 23. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!