Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudjam, hogy megvédene-...

Honnan tudjam, hogy megvédene-e a kutyám az utcán ha valami gond lenne?

Figyelt kérdés
Nem az van hogy nem bízok benne, vagy hasonlók, de honnan tudja a kutya hogy én mikor vagyok bajban? És mit tesz? Ugat, vagy támad? Logikusan ha pl. én ki akarnék rabolni valakit nem egy kutyáshoz mennék oda, de ha megtörténik?
2013. máj. 10. 14:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha kapott erre kiképzést, akkor vélhetőleg megvéd, és azt teszi, amire kiképezték.


Ha nem, akkor kétesélyes a dolog, ilyen esetben a kutya fogja eldönteni, mit érzékel veszélyhelyzetnek.

2013. máj. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ismerösöméknél voltam és a "két gyerek" játszott (egyik 16 lány a másik 26 fiú)

a fiú ütögette a lányt ugyhogy a kezére huzta a pulcsiját.. a lány egy darabig mégviccelődve visszaütögetet de aztán egy kettő ütés jobban fájt neki mint jtáék és utána már szólt a bátyjának hogy hagyja abba az tovább piszkálta.. mikor a lány csak nevetés közben egy egy aut elejtett a kutyám elkezdett morogni és ugatni a srác felé

2013. máj. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az előéletét nem tudom, hozzám 2,5 évesen került. Én még nem voltam vele kutyasuliban.
2013. máj. 10. 15:10
 4/17 sameths ***** válasza:
47%

Kérj meg a kutya számára egy idegen embert, hogy hadonászva, kiabálva induljon el felétek.

Akkor a kutya reakciójából látni fogod, milyen habitusú. Nyilván pórázon legyen, és csak azt nézd, hogyan reagál, ugat, morog, támad vagy megijed. Ebből már tudsz következtetni.

2013. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem két fontos dolog van: a kutya fajtája, és a nevelés (meg úgy az élete általában). Akárki akármit is mond, ha egy kutyafajtának nincsenek hajlamai irány irányban akkor nem fog megvédeni. Szerintem elég világosan meg van határozva, hogy mely fajtákban fordul ez elő. Egyéb esetben LEHET, hogy agresszívan lép föl, csak éppen nem abból az indokból hogy megvédjen téged, hanem mert fél, domináns stb. A másik az, hogy engedelmes legyen és rendben legyenek a viszonyok. Ha felnőttként kerül hozzád, és máshol rossz élete volt előtte, bántották, az is megváltoztatja a dolgokat.
2013. máj. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Ha én vagyok a főnök, én védem meg a kutyám. Ha ő lenne a főnök, akkor ő érezné azt hogy engem meg kéne védenie adott helyzetben. Biztos vagyok benne ha annyira durva helyzet lenne meg is védene, de egyébként nem engedem neki. Én vagyok a főnök én védem meg őt. Szerintem.
2013. máj. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ha képzetlen kutyáról van szó, akkor lehet hogy megugatja az illetőt, és körbe szaladgálja, mert fogalma sincs mit kéne tennie, de érzi, hogy valami baj van.

A másik verzió, hogy egyszerűen visszavonulót fúj és tisztes távolságra elszalad és onnan nézi az eseményeket.


A harmadik, hogy netán felugrál az illetőre és bele-bele csipked.

2013. máj. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

nagyon jókat írtak néhányan (1,5,7 válaszoló)


hogy magára a kérdésre szoratkozzak: fontos a kutya jelleme. ahogy már írták nem mindegy hogy félelemből kezd el ugatni, bár egyeseknek már az is elrettentő lehet.


én a házi próbálkozást nem javasolnám el is mondom miért. nekünk pitünk van. képezve, de. a párom esetében a gond ott van hogy a kutyát csak nagyon nehezen tudja leállítani (tekintély híján ugyebár) ami szó szerint azt jelenti hogy a kutya inkább bepörög az ő kezei között és egyértelműen a saját feje után akar menni. ami azt jelenti hogy ha a párom pl. még nem hagyja neki hogy támadjon akkor a kutya őt is meg akarná kapni. szóval ez nagyon nem játék. ahogyan az sem hogyha pl. titeket akár csak viccből egy ismerősöd megtámad és te nem bírod leállítani a kutyát akkor milyen bajok történhetnek.


persze nem árt azt is tudni hogy a kutyák elég nagy része nem feltétlen reagál az eljátszott támadásra mert nem érzi a lényeget. tehát az ismerősnek totálisan bele kellene élnie magát abba hogy most megtámad titeket. ha csak hadonászik lehet a kutya semmit nem csinál, vagy játéknak fogja fel az egészet.


ha szeretnéd hogy a kutyád biztosan megvédejen a legegyszerűbb módja ha befektetsz a tanításába. az én személyes véleményem hogy maximálisan megéri. én pl. nyugodt vagyok az utcán mert tudom hogy a kutyám bármikor lépne ha szükség van rá, ugyanakkor bármikor le is tudom állítani. tehát nem kellene végignéznem amíg kivégzi szó szerint a támadót a kutyám pl. bár hogy őszinte legyek azon már sokat gondolkodtam hogy vajon leállítanám e ilyen esetben. persze itt nem arra gondolok hogy valaki beszól és máris támadunk (arra szokott morgolódni egy sort aztán csuma). hanem ha értelemszerűen engem vagy a kutyámat szó szerint bántani akarják.


a fajtán már vitatkoznék, ugyanis pl. az enyém egy tünemény mindenkivel akit én is elfogadok. de ha általam megítélt veszély van akkor bizony ugrik. és nem azért mert ő akkor most tuti egy keverék pit mert a pitek csakis embercentrikusak lehetnek. hanem azért mert ő egy KUTYA, mi vagyunk a család, a falka ha ugy tetszik és veszély esetén elhárítjuk a kellemetlenkedő egyént.


nem mellesleg egy jó helyen még azt is nagyon jól meg tudják tanítani a kutyának ha esetleg félősebb. a minekkel történt is egy vicces eset. van a házban egy fiatal fiú huszonéves. egyszer az utcán olyan támadó testartásban megindult a kutya felé, a párommal volt, az meg házilag csibészelte volna. hát az ugatott, morgolódott, hol menekülni akart hol nem, szegénykém nem nagyon tudta mitévő legyen. nem kapott ilyesfajta kiképzést akkor még. akkor a párom mondta is hogy ez a kutya nem védené meg. közöltem vele hogy csak meg kell tanulnia a lényeget. miután a kutya megtanulta a lényeget, megint összetalálkoztak ezzel a fiúval és a párommal. a fiú megintcsak támadólag indult, a párom kiadta a vezényszót a kutya pedig kitámadt, persze pórázon volt. a srácnak így már nem volt vicces a dolog, gyorsan sietősen elment.

szóval ezzel azt akarom mondani hogy megfelelő oktatással szinte mindegyik kutyából kihozható valami tehát nem olyan szinten mérvadó sem a jellem sem pedig a fajta.


még annyit hozzátennék, hogy igen, ha én vagyok a falkavezér én védem elsősorban meg a falkát. de vannak olyan helyzetek amikor együtt kell dolgoznunk. ilyenkor van az hogyha a vezér megfutamodik akkor a kutya is vele együtt, viszont ha nem akkor a kutya sem fog megfutamodni. egy jó kapcsolatban pedig a kutya képes felmérni a helyzetet illetve maga a gazdi is utasítja a kutyát hogy most épp nem kellesz megoldom egyedül pl azt a felénk rohanó kutyát. ezt simán meg lehet figyelni.

2013. máj. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! Tudtok ajánlani olyan kutyasulit ahol nem a pénzre mennek, hanem a pénzért tanítanak is? Esetleg nem egy összegbe kell kifizetnem előre több hónapot, és ha mégsem tetszik a dolog akkor bebuktam. (budapesti vagyok)
2013. máj. 10. 20:10
 10/17 anonim ***** válasza:
én nagyon szívesen ajánlanék, csak az a baj hogy mi nem magyarországon vagyunk... remélem azért mások tudnak ebben segíteni.
2013. máj. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!