Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem szoktatok kiakadni...

Ti nem szoktatok kiakadni azon, amikor valakinek évek óta van kutyája és nem tanít neki semmit csak kényeztetni?

Figyelt kérdés
Van egy csomó ismerősöm akinek van kutyája és még csak annyit sem tanított meg neki, hogy ül meg fekszik.Kaját adnak nekik meg simogatják és leviszik pisilni-kakilni és ennyi.Jah meg kutyakozmetikába mert az a fontos.Szerintük ez a kutyatartás, miközben szidják őket, hogy milyen neveletlenek de semmit nem tesznek annak érdekében, hogy valamit tanuljon is az a kutya.Rajtam meg nevetnek, hogy én foglalkozom a kutyámmal és nem csak "jutifalikat" osztok a semmiért mint ők.Nektek is vannak ilyen ismerőseitek?

2014. márc. 21. 10:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%
Közöd? Amíg valaki rendesen tartja a kutyáját, és másokra sem jelent veszélyt, addig azt tesz vele amit akar és nem kötelező idomítani.
2014. márc. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a kutyák 90% így él hogy max ülni tud ezért mi vagyunk a kissebség akik foglalkozunk a kutyánkkal rendszeresen ezt sose felejtsd el.
2014. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennél kicsit magasabb a tűréshatárom. Mondjuk olyanon akadok ki, hogy múltkor a menhelyhez kiraktak képeket lefejezett, felakasztott meg felgyújtott kutyákról. Na az kicsit kiakasztott. Ja, és 2 Ü2-s kutyám van, mellesleg folyamatosan gyakorlok velük.
2014. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*kutyáim vannak
2014. márc. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A bátyám pont ilyen. Van egy menhelyes kis keveréke, aki a fején ugrál, étkezéskor szabályos pitizik és kiköveteli, hogy kapjon, néha nagy kegyesen leül neki és akkor a mindig büszke arccal mondja nekem, hogy "látod, hogy engedelmes? :). Na persze. A gond az, hogy időközben a kutya nem mindig behívható, az úton néha átszalad és már ott tartanak, hogy minden kutyának nekimegy a futtatóban. Le tudja hívni, így szerinte ez nem nagy probléma, de szerintem meg komoly gondjaik vannak. Mivel számára ez nem probléma, nem fog változtatni a hozzáállásán, aztán majd ha elüti a kutyát az autó vagy visszatámad rá egy németjuhász és cafatokra tépi, akkor majd mondhatom, hogy "megmondtam". Nyárra lehet, hogy veszek nekik egy kutyaiskolás tanfolyamot a Cerbiben vagy a Tükörben.


Pedig van ám előtte jó példa, a kutyám fél évig volt nála kölcsön, szerencsére őt nem tudta így elrontani és látta is a különbséget, azt mondta, hogy az enyém "igazi kutya", nem bohóc, mint az övé és azt is látja, hogy én hogyan nevelem a sajátomat, de neki erre nincs igénye. Szerintem meg a kutyájának igenis lenne rá igénye.

2014. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősünk nagyon sokáig akart egy yorkit, évekkel később vett is egyet. A kutya olcsó vacak kaját kap, nem nevelik, sőt ők vannak felháborodva, ha mindenki más nem igazódik a kutyához. Mert a kutyát meg kell fogni ha nyílik az ajtó, ezért gyorsan, másodpercek alatt kell távozni, hogy minél rövidebb ideig legyen nyitva az ajtó, mert elszökne. Tűrni kell, hogy mindenkihez viszik a kutyát kéretlenül is, és a kutya felmegy a bútorra, megállás nélkül ugat, hiába szól a nagymama is, hogy a házirend tiltja a házikedvenceket, és ebből baj lehet. Mindent elvisz, elhagy a lakásban, a tápját széttúrja a padlón. De ami leginkább zavar, hogy a kutya imád puszit osztani, és rémesen büdös a szája a helytelen táplálás miatt, és nem szabad rászólni, egyetlen megoldás, hogy székre és nem fotelba vagy kanapéra ül az ember, vagy kénytelen állni, ha ott van. Nem értem minek az ilyen embereknek kutya vagy bármilyen állat. Igenis vannak alapvető dolgok akikre mindenki köteles (kellene, hogy legyen), hogy megnevelje a kutyát. Ha nem akar foglalkozni egy állattal érdemben, csak etetni és nézegetni, tartson aranyhalat...
2014. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Pusztán az, hogy az adott gazdi nem tanít a kutyájának semmit, engem nem háborít fel, amennyiben a kutyát jól tartják (megfelelő etetés, mozgatás, közös nagy séták, játék). Az én környezetemben sok olyan kutya van, akit még ülni se tanítottak meg, de a gazdiknak akkora mázlijuk van, hogy nyugodtan tudnak a természetben elengedős sétákat tenni, mert a kutya olyan. Ilyen helyzetben pedig ez teljesen rendben van. Pl az anyósomék kutyája is ilyen. Vagy az egyik szomszédunké. Minket is nevettek már ki ilyenek, de pl a szomszédunk régről ismer minket, látta, hogy honnan indultunk a kutyával, és mindig megdicsér, milyen sokat javult.


Ha azonban a kutya igényei sincsenek kielégítve, azt sajnálom.

2014. márc. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Egyet értek a válaszolókkal, különösen az utolsóval. Amíg a neveletlen kutya nem rohan oda hozzánk hívás nélkül, nem támad meg minket, addig nem érdekel. De sajnálom a kerti dísz kutyákat, valamint azokat, akiket csak pórázon vonszolnak körbe a telepen...
2014. márc. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)

A kiakadást nem úgy kell venni, hogy csapkodom az asztalt ez miatt hanem úgy, hogy nem tudom megérteni, hogy miért nincs erre igénye az embereknek meg nem érdekli őket csak az, hogy gügyörésszenek a kutyával.Akiket én ismerek azoknál csak gond van a kutyával, agresszívek, erőszakosak, nem tudnak sétálni sem csak flexin húzni mint egy őrült, minden kutyát megtámadnának mert rájuk van minden hagyva meg csak a jutifalat osztogatás van a semmiért.

2014. márc. 21. 16:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem ez akkor szokott zavarni, amikor én és a kutyáim vagyunk ennek az elszenvedői.

Épp ma történt, hogy végre volt egy kutya a futtatóban, nem csak azon kívül. No de első perctől kezdve dominánsan viselkedett az állat, és végül neki is ment a kisebb testű kutyámnak pusztán azért, mert közel ment az említett kutyához és kérte volna a saját lasztiját.

Meg is sérült kicsit a kutyám füle. :(

Bár a gazdák bocsánatot kértek meg kedvesek voltak, nem volt veszekedés csak... elszomorít, hogy nem mindig lehet elkerülni az ilyen helyzeteket.

A másik, amikor egy gazda azt hiszi, hogy az teljesen rendjén van, hogy fifikét felkapkodjuk, akinek egyébként már habzik a szája az idegtől, és persze nem ő a hibás. ^^ Na ekkor szoktam begurulni, mert ez az emberi butaság, ez a mély sötétség már nagyon zavar! Kicsit sajnálom a kutyát és a gazdát is, hogy a kedves buta gazdi miatt élnek ilyen életet. Még ha hagyná, hogy elmagyarázzam neki kedvesen a dolgokat, akkor oké... (szerencsére volt már erre példa, hogy valakinek elmondtam, hogy ezt most elcseszte, és tök normális volt, mondta, hogy erről fogalma nem volt, megköszönte a tanácsot és alkalmazta is, és ennyi. :) Még egyszer mondta is később, hogy sokkal nyugodtabb lett a kutyi. )

2014. márc. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!