Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti nem szoktatok kiakadni...

Ti nem szoktatok kiakadni azon, amikor valakinek évek óta van kutyája és nem tanít neki semmit csak kényeztetni?

Figyelt kérdés
Van egy csomó ismerősöm akinek van kutyája és még csak annyit sem tanított meg neki, hogy ül meg fekszik.Kaját adnak nekik meg simogatják és leviszik pisilni-kakilni és ennyi.Jah meg kutyakozmetikába mert az a fontos.Szerintük ez a kutyatartás, miközben szidják őket, hogy milyen neveletlenek de semmit nem tesznek annak érdekében, hogy valamit tanuljon is az a kutya.Rajtam meg nevetnek, hogy én foglalkozom a kutyámmal és nem csak "jutifalikat" osztok a semmiért mint ők.Nektek is vannak ilyen ismerőseitek?

2014. márc. 21. 10:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Én is adtam tanácsot, de süket fülekre talál általában.Lusták az emberek nevelni a kutyát, egyszerűbb letojni magasról...
2014. márc. 21. 18:27
 12/14 anonim ***** válasza:
Igazából nem fontos nekik,hogy a kényeztetés mellett nevelve is legyen.Sokszor nincs is rá plusz energiájuk.
2014. márc. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

10 es válaszoló, velem is ilyesmi esett meg.

Mondjuk, én azon "szerencsések" közé tartozom, akiknek "mázlija" volt a kutyájával... mindígis barátságos volt mindenkivel, semmi agresszióra való hajlam nincs benne, igazából kissé naiv is másokkal... Mivel semmi gondunk nincs ezért nem járunk kutyasuliba.

Ma a futtatóban volt egy figura, kérdem bemehetünk e, mondja persze... erre a domináns kutyája nekiesik az enyémnek, az enyém sír, erre még mondja a tag, hogy "kislány, látszik rajta"... majd felteszi az ominózus kérdést, hogy "suliba hordod?"


Mindenesetre én is azon a véleményen vagyok, hogy nem feltétlenül muszáj mindent megtanítani a kutyának. Én több olyat ismerek, és az enyém is olyan, hogy csak hagynom kell kb, és magától alakul, tanul, belejön a dolgokba.

Forgalmas helyen is nyugodtan elengedhetem, nem csinál semmi zűrt, kis segítséggel, szinte magától jött rá, értette meg, hogyan kell viselkedni, mialatt cseperedett.


A rossz tartásra, rossz etetésre, nem megfelelő lemozgatásra viszont én is haragszom, valamint idegesít mások okoskodása, főleg ha az illető, kutyaiskolába hordott ebe vállalhatatlanabb mint az enyém.

2014. márc. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért van olyan, hogy az illető a kevésbé vállalható kutyával tényleg többet tud, pont azért, mert komolyan megküzdött azért, hogy a kutyával egyáltalán együtt tudjon élni.

Velem egyébként fordított is esett már meg: olyasvalaki akart tanácsokat osztogatni, akinek láthatóan fogalma nem volt a kutyanevelésről, de volt egy békés, idősödő, kövérkés kutyája, aki valóban vállalhatóbban viselkedett, mint az enyém, de nem azért, mert a gazdi annyit dolgozott vele, hanem már olyan volt. Nah ez is bosszantó. :D

2014. márc. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!