Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lenne a legjobb a kutyánknak?

Mi lenne a legjobb a kutyánknak?

Figyelt kérdés
Ősztől lesz esedékes, hogy "elköltözök" itthonról, és csak hétvégente fogok hazajönni. Az öcsém kollégista, ő is csak hétvégente van otthon. Ketten lakunk, szóval más nincs otthon, aki ellenne a kutyussal. Nyáron lesz 3 éves, egy beagle kanról van szó, és nem tudom, mi lenne a legjobb neki. Nem szeretnénk megszabadulni tőle, mert nagyon szeretjük, de nem viselné meg nagyon a magány hétköznaponként? Nagypapám naponta egyszer lejönne a házunkhoz és adna neki enni-inni, szabadon van engedve az udvaron, szóval tere is van, ahol játszhat és rohangálhat. Attól félünk, hogy érzelmileg viselné meg nagyon, de hétvégente mindig igyekeznénk pótolni a kimaradt időt játékkal, sétával. Ti mit tennétek, hogy oldanátok meg ezt?
2009. dec. 16. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Feltetted a kérdést, de tudod a választ. Sírna szegény. Belebetegedne. Nem enne, és látnád a szemében a szemrehányást mikor hétvégén hazamész...Két napig futtatod, hogy 5 napig izomlázzal feküdjön :-)
2009. dec. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem is beagle-m van. Az is megviseli, hogy reggel 7kor elmegyek, és 3kor jövök haza. Anyuék meg a másik kutyánk vele van, játszanak vele, leviszik sétálni, mégis rosszul érzi magát.

Szüleid vagy valaki nem tudná bevállalni a hétköznapokra?

2009. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lehető legrosszabbat tennéd a kutyával,inkább add el..
2009. dec. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nem tudsz olyan embert, mondjuk egy diákot vagy valami fiatalt, akinek a szülei nem engedik, hogy kutyája legyen? Mert akkor egy ilyen személyre rábízhatnád, hogy hétköznap foglalkozzon vele, játszani, sétálni vigye. Így ő is örülhetne, hogy lehet egy "fél" kutyája, de neked sem kéne megválnod tőle és a kutyával is lenne foglalkozva.

Ha nem tudod megoldani, lehet jobb lenne, ha új gazdit keresnél neki, mert kert ide vagy oda, de ez ebben a formában börtön lenne neki, hacsak a nagypapád nem tudná legalább pórázon kivinni fél órácskára.

De a kutyádat Te ismered legjobban, hogy mennyire viseli meg a távollétetek, mindenesetre azt mindenképp meg kéne oldani, hogy valaki vigye ki egy kis szimatolgatásra minden nap az utcára. Lehet, akkor jobban el tudja viselni azt is, hogy nem vagytok ott. Különben nem hiszem, hogy depressziós lenne, a kutyáknak egy bizonyos mérték után nincs időérszékük. Fél órát még fölfognak, de az már szinte mindegy, hogy 12 órát vagy távol vagy 1 hetet. Ezt Jan Fennell könyvében olvastam, szóval biztos nem hülyeség. A saját kutyáimon is látom, a párom, ha elmegy, kb. negyed órát hiányolják, aztán mintha nem is lenne. Pedig legalább annyira szeretik őt, mint engem.

Hát nem is tudom, mi lenne a legjobb, de az biztos, hogy a napi sétát és játékot meg kéne oldani.

2009. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

A kutya falkaállat. Tehát add oda olyannak, aki mellet falkában érezheti magát és nem börtönben, ahova betolják a kaját-vizet és szevasz. Ha ez nem megy, menhely/elaltattatás.

Ha ez durván hangzik, akkor az olvasó nem fogta fel, hogy egy szabadon, falkában vándorló eredetű, domesztikált állat számára mit jelent amit elvár tőle. Míg egy ember biztos örülne, ha otthon lehetne, valaki etetné naponta. Én szívesen vállalom... ;)

2009. dec. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
utolsó: azért már ne haragudj, ne egy tök egészséges 3 éves kutyát minek kellene elaltatni???? Azért némi erőfeszítéssel lehet neki új gazdát találni, főleg egy beagle-nek... azért nehogy már az altatás legyen a javasolt megoldás...
2009. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jesszusom, megőrültél? Azért elaltatni egy kutyát, mert a gazdájának megváltozott az élete? Már megbocsáss, de ha ilyen tanácsokat adsz, akkor inkább téged altatnálak el. Vagy a saját kutyáddal is ezt tennéd, ha ilyen helyzetbe kerülnél?
2009. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!