Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 9 hetes kölyökkutyánál hogyan...

9 hetes kölyökkutyánál hogyan váltsak tápot?

Figyelt kérdés
Tegnap hoztuk el 9 hetes golden retriver - labrador keverék kutyusunkat eddigi gazdájától, aki Darling juniorral etette. Mi egy jobb minőségű tápra szeretnénk váltani, de nem tudom eleinte, milyen arányban keverjem a régi tápot és az újat. Rögtön mehet 1:1 arányban, és 2-3 nap után már lehet tisztán az új táp, vagy ennél lassúbb, fokozatosabb legyen az átállás?
2014. márc. 24. 06:37
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igazából épp elég stressz a kutyának az új hely, ezért én a helyedben lassú, fokozatos átváltást választanék. 1-2 napig csak Darlingot adj neki, ha látod, hogy nincs hasmenése (az én egyik kutyámnak tápváltás nélkül is volt az első néhány napban), akkor fokozatosan kezd el keverni hozzá az új tápot. Ha lágyul a széklet, vegyél vissza a tempóból. Így elkerülhető a hígfosás. :)
2014. márc. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!