Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, feneketlen tó környék...

Lakásba, feneketlen tó környékére 2. kutyának milyen (lehetőleg nagytestű) fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most egy 7-8 év körüli kistestű keverékem van itthon, szeretnék mellé egy nagytestű társat.
2014. márc. 24. 11:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
A lakás, vagy a feneketlen tó miért számít körülménynek? Az a fontos, hogy neked milyen kutya való, nem az, hogy hol alszotok, vagy hova jártok sétálni. Döntsd el, hogy milyen jellemű kutyát akarsz, mit szeretnél vele csinálni, és hogy te mit tudsz nyújtani neki, ezek a fontos dolgok.
2014. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát azért ez a környék nem egy városliget sajnos, hétköznap csak a Dunapartig, egyetemisták parkjáig jutunk, nincs minden nap szabad pórázas foglalkozás, csak hosszú séták a betondzsungelben, ezért gondoltam, hogy körülmény (a tóról szinte mindenki tudja, hogy milyen környezetben van).


Foglalkozásom révén elég gyakran járok túrázni (2hetente), a kistestűmet légcsőszűkület miatt nem nagyon tudom "megtornáztatni", ezért szeretnék egy hegylakó társat (jó, azért nem olyan extrémek a körülmények) :) ellenben hétköznap az asztalhoz vagyok láncolva, sok az itthoni munkám is íróasztalnál, ezért semmiképp sem szeretnék nagy mozgásigényű kutyát. Kisgyerek is gyakran jön át hozzám aludni, talán ez is fontos lehet. Most egyedül élek a 7 éves kutyámmal, aki jól kijön más ebekkel.

2014. márc. 24. 11:35
 3/19 anonim ***** válasza:
34%
Akkor válassz egy felnőtt, nyugisabb kutyát menhelyről. Kirándulni csak az egészségügyileg gázos fajták, illetve egyedek nem tudnak, egyébként minden kutya szeret egy fél napot hegyen-völgyön rohangálni. Ha aktívabb kutyát viszel haza, annak kevés lesz a betonos séta.
2014. márc. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Hát, igazság szerint szívesebben ruháznék be egy fajtatiszta kölyök kutyára, a gyerek, a kutyám, és magam miatt is, azért vágyom egy kis kajlaságra is na :) Menhelyi kölyökkutya pedig zsákbamacska, félreértés ne essék, mostani kutyám is illatosúti (kölyökkora óta túl vagyunk már vagy 8 műtéten, szocializációs tréningeken, meg mindenen, amit el tudsz képzelni), de most inkább fajtákra lennék kíváncsi.


Ja, egyébként egyedül élek, és hogy őszinte legyek, nem bánnám, ha egy kicsit termetével elrettentené a betolakodókat, persze az nem baj, ha közben kenyérre lehet kenni ;)

2014. márc. 24. 11:53
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

És mi akadályoz meg benne, hogy egyedül utánanézz a kutyafajtáknak, pláne ha ilyen határozott elképzelésed van? Nagyobb testűekből van vagy 200, ennek a fele biztos elérhető itthon is, viszont semmi sem garantálja, hogy akik idetévednek, azok fognak olyat ajánlani, ami tényleg neked való. Ami időt később a kutyára szánnál, azt most használd arra, hogy utánaolvasol a fajtáknak. Akár bemehetsz egy könyvesboltba is, és felmarkolhatsz egy kutyafajtás könyvet, kiindulópontnak az nem rossz, aztán amit kinézel, annak már alaposabban utána tudsz olvasni a neten is.


Viszont a nagyobb testű fajtatiszta kutyákról jó ha tudod, hogy őket kivétel nélkül valamilyen feladat végrehajtására tenyésztették, éppen ezért el is várják az olyan jellegű foglalkozást. A munkakutyáknak rendszeresen feladatot kell adnod, a terelőkutyák megbolondulnak agymunka nélkül, a vadászkutyáknak a vadászösztönüket kell kielégíteni, amit a házak között sétálgatva nem fogsz tudni megtenni. A keverékek ilyen szempontból kicsit egyszerűbbek, többféle ösztön keveredik bennük, és általában egyik sem olyan erős, mintha fajtatiszta kutyád lenne. Nem lebeszélni akarlak, csak mondom, hogy legyen terved arra, hogy mihez fogsz kezdeni vele, mert jó eséllyel igényelni fogja, hogy valami dolga legyen.

2014. márc. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Hát akumi, ez itt egy fórum kutyás rovata, én meg ennek nagyon az elején vagyok, azt reméltem, hogy tapasztalt kutyatartókkal beszélgethetek, neadjisten rákérdezhetek 1-2 dologra, ami érdekel, vagy talán van itt valaki hasonló körülmények között.


Nem, valóban nem garancia egyik itteni válasz sem, kiinduló pont viszont lehet, de köszönöm, hogy megtisztelsz azzal, hogy annyira hülyének nézel, hogy 100%-ban ezen az oldalon fogom meghozni a döntésemet. A te neved pl. minden 2. kérdésnél ott van, gondolom van hozzá némi közöd, illetve van még másik 20 felhasználó, aki napi 24 órában ezzel foglalkozik, Isten remélem meg fogja bocsátani nekem, hogy a kutyabeszerzés előtt kb. 1 évvel kiírtam egy ilyen debil kérdést az internetre a kutyás kérdések közé. Hálistennek a nők több dolgot is tudnak csinálni egyszerre, teszemazt könyvet olvasni, meg frissíteni a gyiket (annyira nem bonyolult, elboldogulok vele).


De köszönöm, hogy ilyen kedvesen fogadsz itt.

2014. márc. 24. 12:14
 7/19 anonim ***** válasza:
34%

Éppen azért, mert van némi közöm a kutyákhoz, mondom azt, hogy millió fajta van, ami szóba jöhet, és elég keveset tudunk a konkrét körülményeidről. Azokat csak te ismered. Ahogy azt is csak te tudod, hogy egyáltalán milyen kutyával bírnál el, elég határozott és kitartó vagy-e egy nehezebb fajta neveléséhez, vagy nem is akarsz szenvedni ilyenekkel. Akarsz-e a szőrével bíbelődni, a tanításával, eljárnál-e vele suliba, sportoltnál-e vele, ha igényelné - ezek mind-mind olyan dolgok, amiket nem mondtál el, és nem is lehet mindre rákérdezni. Elmondtam pár támpontot a fajtacsoportokkal kapcsolatban, azokra például nem is reagáltál. Így azért elég nehéz.

Amiket tudunk, azok alapján sok fajta nyugisabb egyede megfelelne neked, de most kb. ott tartunk, mintha azt mondtad volna, hogy "szeretnék egy autót, és hát izé, guruljon, meg nézzen ki vagányul, és le tudjak vele menni a Balatonra hétvégén". Szűkíteni kéne a kört, és ezt a legegyszerűbben te tudod megtenni egy előzetes, önálló szűréssel. Nem nézlek hülyének, csak egyszerűen így optimális.

2014. márc. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem aki fajtatiszta kutyát szeretne, annak legyen egy minimális elképzelése, milyen fajták tetszenek neki legalább küllemre, hiszen 100-150 ezer lesz csak a vételár, miközben a kutyával szemben támasztott elvárás annyi, hogy nagytestű és alacsony, közepes mozgásigényű legyen, amiből a menhelyeken annyi van, ahogy Dunát lehetne rekeszteni velük. Ez alapján fajtát is csak találomra lehet ajánlani. Én azt javasolnám, nézz körül a neten, olvasd el néhány fajta leírását és ha megtetszett néhány, azokról érdeklődj.
2014. márc. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Akumi, köszi, arra azért nem reagáltam, mert egyrészt mérges voltam, másrészt ezt azért tudom én is, mint ahogy azt is, hogy nem minden nagytestű fajta bolondulna meg mellettem, csak hát igen, nagy meló kiválasztani az ideális jelöltet. Nem szeretnék feszkót, csak segítséget :) Tényleg nem írtam le sok dolgot, de nem vagyok még itt mindenkivel kompatibilis, kicsit lazábbra akartam ezt fogni, plusz nem is akarom én kitalálni 2 perc alatt ezt.


Második kommentelő: küllem? persze, hogy van olyan kutya, ami tetszik küllemre, de mivel próbálok felelős gazda lenni, nem fogok betuszkolni egy szibériai huskyt egy lakásba (csak mondtam egy pédát). Tudom hihetetlen, nem elsődleges nekem a küllem a nagyobb termeten kívül. Nem azért szeretnék fajtatiszta kutyát, hogy jól nézzen ki a facebook coverem. Én egyszerűen csak szeretnék egy fajtatiszta, szűrt, egészséges kutyát, akit nem kell műteni évente, vagy ha kell, legalább ennek az esélye minimalizálva van, ha nem muszáj, nem mennék át megint azon, ami a másik kutyámmal volt, aki isten tudja, hogy hol, milyen körülmények között jött a világra. Nem beszélve a pénzügyi feneketlen tóról, ami kialakult, és ha az ember már félmisi felett jár orvosi költségben egy menhelyi kiskutyával pár év alatt, akkor lehetséges, hogy másodszor inkább vesz egy szűrt kutyát. Nem beszélve a végtelen hosszú rehabról, mert úgy került hozzám, hogy kint a fűszálat is habzó szájjal ugatta, idebent meg ha bekapcsoltam a tv-t, bebújt a fürdőkád alá.


Egyébként kutyasulit mindenképpen szeretnék, de csak szocializációt, alap engedelmességit, később egy heti 1 alkalmas agylefárasztást, szóval cél, hogy gördülésmentesen élhessünk együtt, és ne legyen semmiféle akadálya annak, hogy bármikor, bárhova elindulhassak vele más kutyákkal, csapattal, legyen az tópart, hegy, barlang, erdő, vagy nagyváros. Mozgásról annyit, hogy ma napi 2-3 órát töltök a kutyámmal egy telejsen átlagos hétköznap, ő a hobbim, ez nyilván lehet intenzív, és tutyimutyi fajta, de mivel reményeim szerint még további 8 évig élni fog ő is, valamiféle kompromisszumra kell törekedni, hogy legyen intenzív mozgás, de mégsem túl erőltető, hogy mindkettő eb számára jó legyen, tehát nem csak rajtam múlik. A mostani kutyám kb. 30 perc birkozás, pórázmentes futkározás után KO-ra fárad, ezután már csak a laza sétára hajlandó. Nyilván időintervallumon belül őt kispadra lehet ültetni, de ami bizonyosan belefér, az a napi 2 óra, a 3 óra az heti 2x, plusz a hétvégi túrák. Ezek vannak, hogy intenzívek (amikor jó az idő, hetente megyünk, télen csak 3 hetente), és van, hogy 1-2 hetes terepgyakorlaton vagyunk sátorral, erdőben.


Hát, én játszadoztam a gondolattal, hogy talán labrador, akiről tudom, hogy nagy mozgásigénye van, de kielégíthető, tanítható, okos, barátságos, hűséges kutya, már csak a rengeteg képzett vakvezetőből is kiindulva, vagy golden, bullmasztiff, esetleg német dog. Ezek ugye főleg a tipikus családi kutyák, de sokmindenre nyitott vagyok. Német dog talán mégsem, a rövid élettartam miatt. Bullmasztiffról meg sok helyen olvasam itt, hogy ennyi mozgással teljesen jól elvan a lakásban.


Egyébként a környéken pont a kistestű kutyákon látom, hogy mennyire agresszív, frusztrált kis méregzsákok, és hát rengeteg meló volt a mostani mixemből is kiegyensúlyozott kutyát faragni, ezért (is) szeretnék közepes-nagytestű kutyát.

2014. márc. 24. 13:53
 10/19 Firestorm ***** válasza:
25%

Ha valóban,viszed suliba akkor ajánlom az amerikai staffordshire terriert.Igaz elég aktív fajta,de egy huskyhoz képest sehol nincs aktivitásban :)

Könnyen szocializálható,ha az elején szoktatva van más állatokhoz,gyerekekhez,emberekhez.Középtestű ez is igaz,de rettentő jó lelkű lények,főleg,ha igazi nagyszerű tenyészetből vásárolod.

Nagytestűből esetleg erdélyikopó (nagy a mozgásigénye),amerikai bulldog,Bullmasztiff,Bernipásztor (de ez már óriás fajta),Hovawart,Labrador,Goldi.

2014. márc. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!