Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba, feneketlen tó környék...

Lakásba, feneketlen tó környékére 2. kutyának milyen (lehetőleg nagytestű) fajtát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most egy 7-8 év körüli kistestű keverékem van itthon, szeretnék mellé egy nagytestű társat.
2014. márc. 24. 11:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
Youtube-on vannak fent rövid ismertető videók különböző kutyákról, érdemes azokat is nézegetni, hátha úgy könnyebben szűkül a kör. 101 nagykutya talán a sorozat címe. Am agarak nem tetszenek?
2014. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megyek is a youtubera :) tudom, azt mondtam a küllem nem számít, de most lebuktam, az agarak sajnos nekem egyáltalán nem tetszenek, valahogy egyáltalán nem szimpatikusak. Persze biztos tudnám szeretni, de így első blikkre valahogy nem annyira :) Hovawart viszont gyönyörű kutya!
2014. márc. 24. 14:27
 13/19 anonim ***** válasza:
33%
Az a sorozat elég tré, nem ajánlom, hogy abból tájékozódj. Szóval szép meg aranyos, csak én mondjuk nem támaszkodnék rá, ha arról van szó, hogy hogyan kell tartani az adott fajtát.
2014. márc. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ja igen, talán az még fontos, hogy a 160-170 ezer forintos határt nem biztos, hogy átlépném, szóval nagyon ritka kutyafajták sem jöhetnek szóba, mert annyira azért nem keresek jól egyedül :)
2014. márc. 24. 14:30
 15/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem azért kérdeztem, hogy küllemre melyik tetszik, hogy azt válaszd, hanem hogy legalább tudjuk, milyen fajtájú, típusú kutyák tetszenek neked és azokból kiindulva segítsünk kiválasztani azt, amelyiknek az igényeit ki tudod elégíteni. Mert ajánlhattam volna az agarat is, de ha nem tetszik, akkor minek? Azzal viszont nem értek egyet hogy az amstaffnak elég lenne a kizárólag pórázas séta kétheti túrázással.
2014. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Firestorm ***** válasza:
Akkor a Howi kilőve szerintem.Egyik barátnőm apja tenyészti őket és hát alap hangon kerülnek nála a kutyák 190 ezerbe.A legtöbb kutyája fajtagyőztes.
2014. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
hát, most különböző tenyészők weboldalain nézegetem a fajtaleírásokat, gondolom ezeket eléggé hitelesek, csak sok helyen nincs konkrétan leírva a kellő mozgásigény, csak hogy "szeret mozogni, az erdőben kirándulni" na bumm. mind szeret, annyira nem vagyok kisegítve. ezért is lenne jó, hogy gazdik is írnának. :)
2014. márc. 24. 14:32
 18/19 A kérdező kommentje:
#15, valamit félreolvastál, van pórázmentes séta is gyakran, csak nem minden nap, és nyilván, ha erre lesz szüksége az új kutyának, változna, csak a mostani kutyám ezzel tökéletesen meg van elégedve, és hozzá is alkalmazkodni kell. ezt említettem, hogy a napi 2-3 órán belül a foglalkozás jellege teljesen rugalmas, kivéve az extrém kutyás sportokat.
2014. márc. 24. 14:35
 19/19 Firestorm ***** válasza:
13%

Írtam ilyet,hogy elég neki?De a napi 2-3 óra séta viszont már elég.

Lehet én vagyok a sz.r gazdi,de az én kutyám a napi 2-3 órás sétával vagy mozgással teljesen jól el van köszöni szépen.Nincs elengedve,mivel nem lehet elengedni.Van 10 méteres póráz azon valamennyire szabadon van.

2014. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!