Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns a kutyám? Hogyan...

Domináns a kutyám? Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

2 hónapja van nálam egy ivaros, kb. 2 éves kan kutya. Néha, séta közben ha meglát egy kutyát, a hátára, mellkasára teszi a mancsait, szaglászás után. Ez domináns viselkedés? Le lehet úgy szoktatni róla, ha kizökkentem/oldalba bököm, hogy ezt nem szabad?


Igazából imádja az összes kutyát, kicsi, nagy, fiú, lány, fiatal, öreg, mindegy neki, mindegyikhez barátságosan közelít és játszani szeretne velük. Amikor ezt a felágaskodást csinálja, a többi kutya se kapja föl a vizet, eddig egy volt, amelyik megpróbálta ugyanezt csinálni vele, kicsit tekeregtek és ennyi.


Nem agresszív egyáltalán, amikor egy kisebb kutya beleharapott, akkor is csak visított és elbújt mögém.


Néha olyat is csinál, hogy lefekszik a földre (hasra) és úgy várja a közelgő kutyákat. Még tanulja, hogy ne húzzon és ha nem hallgat rám és nagyon erősen húzni kezd egyszerűen nem megyek tovább vele és inkább mi várjuk meg a közeledő kutyát. Ha megyek vele, akkor nem fekszik le :D



2014. márc. 24. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs belőle probléma miért akarod leszoktatni?

Egy sima rászólással, amivel tiltasz dolgokat el lehet intézni. Azért elég sokszor probléma nélkül döntik el a kutyák a rangsort vagy az egymás melletti helyüket még ha először találkoznak is.

Ivartalanítani amúgy érdemes, mert tüzelésnél nem lesz besózva és ha egy balhésabb kutyával találkoztok és ilyet csinál, akkor kisebb az esély arra, hogy tényleges kötekedésnek veszi.

2014. márc. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Miért kellene a domináns viselkedésről leszoktatni??? Miért hiszik azt sokan, hogy ez egy negatív tulajdonság???
2014. márc. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Oké, köszönöm! :)


Igen, igazatok van, lehet csak én tulajdonítottam ennek túl nagy jelentőséget.


Ivartalanítás tervbe van véve.

2014. márc. 24. 15:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért hiszik azt sokan, hogy a domináns tulajdonság negatív, mert egyrészt keverik a gazdi(k) feletti dominanciával, másrészt sokan élnek városban, ahol nem kívánatos, hogy minden kutyával összekapjanak. Szerintem ezért.
2014. márc. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
dominanciáról nem fogod leszoktatni, genetikailag rögzített. leszoktathatod róla, de szerintem, ha nem b@cogatja ezzel a többi kutyát, akkor felesleges
2014. márc. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kicsit hülyén jött ki, a lényeg, hogy a viselkedésről leszoktathatod, ha nagyon akarod. nekem egyébként ezek alapján nem tűnik olyan hűdenagyondominánsnak a kutyád.
2014. márc. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Ma is találkoztunk egy hatalmas kutyával, annak is rögtön feltette a mancsát a hátára, a másik kutya nem is foglalkozott ezzel, mentek játszani :D

2014. márc. 25. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!