Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja szoktatom a kutyámat szobatisztaságra.

Egy ideje már napközben nem piszkít be, rendszeresen mindig ugyanakkor viszem le sétálni.(panelban lakunk)

Előfordult már olyan, hogy nem tudtam a megszokott időben levinni és semmi gond nem volt kibírta. Van, hogy egész éjszaka is minden rendben, nem piszkít be. Valamikor meg reggelre 3-4 "adag" is van. Valamikor kibírja valamikor meg nem. Mitől függ ez??



2014. márc. 14. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is, mennyi idős a kutya? Milyen fajta? Mert pl egy 5-6 hónapos csivavát még azért le kell vinni 3-4 óránként, mert kicsi a húgyhólyagja, nem tudja sokáig tartani.

Mikor és mennyit viszed ki egy napi sétálni? Ha kint végzi a dolgát meg szoktad dicsérni?

2014. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és kaja ugye nincs előtte egész nap?
2014. márc. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

5 hónapos, beagle-staff keverék.

3-4 óránként szoktam levinni. Miután lent elvégezte a dolgát nagyon meg van dicsérve és jutalom falatot is szokott kapni. Naponta kétszer kap enni reggel és késő délután. Nincs előtte egész nap, amit esetleg meghagy azt elrakom.

2014. márc. 14. 10:39
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyit vagytok lent. Nem lehet hogy azért tartogatja, mert ha könnyít magán, akkor már mentek is haza? És inkább tartogatja csak hogy tovább sétáljatok.


Én lehet azért megnézetném egy dokival, hogy nincs-e valami gondja. Próbáld meg esetleg azt hogy saccolsz, odaadod neki a napi adagot és megnézed, hogy mennyinek kéne kijönnie, és így kapsz egy viszonyítási alapot hogy mennyi a napi adag. Aztán ha látod, hogy egyik nap kevesebb volt napközben, akkor este még leviszed, hogy a teljes adag kijöjjön. Kicsit hülyén írtam le, de remélem érted mire gondolok.

2014. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Körülbelül háromnegyed órát de van, hogy egy órát is lent vagyunk. Mikor hogy van időm.


Rendben van köszönöm a segítséget.

2014. márc. 14. 10:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Hmm, elméletileg mindent jól csinálsz. Azt nem tudom, hogy mennyi jutit kap. Ha csak 1-2 szemet, akkor az is kizárva, hogy ettől nem tudná visszatartani.

Lehet tényleg nem árt egy dokit megkérdezni, mert már azért illene megszoknia a rendszert.

Esetleg még annyit tehetsz, hogy ha van rá pénzed, beszerzel egy olyan tisztító szert, aminek konkrétan az a funkciója, hogy a kutya kaki-pisi után a szagokat és a koszt is tisztességesen eltüntesse. Valami jó alapos hypo-s felmosás sem árt, inkább legyen egy fél napig uszoda szag. :D

2014. márc. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!