Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kis kutya kb 2-2.5...

Zeusz4 kérdése:

Ha egy kis kutya kb 2-2.5 hete kapot parvó elleni oltást elkaphatja egy másik kutyától?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vannak kutyák, melyek az oltások ellenére is elkapják.
2014. márc. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ,ez nem meg nyugtató :(
2014. márc. 24. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Elkaphatja , csak talán komolyabb kár nélkül átvészeli.
2014. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és hogy kaphatja el? ha össze nyalogatják egymást? de ha külön vannak akkor nem úgye?
2014. márc. 24. 20:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha külön vannak, akkor is elkaphatja, ha pl. a székletébe belenyal, szagol(?). Nem tudom pontosan hogy lehet elkapni, nézd meg a google-ban. Nem véletlenül kapnak a kölykök kb. 3 vagy 4 parvo elleni oltást is, és bizonyos fajták (pl. rottweiler) hajlamosak is rá.


Nem kell azért túlparázni, de olyan kutyákkal engedd el játszani, akiket ismersz, tudod, hogy megvannak az oltásai és vigyáznak rá a gazdái is, hogy ne kapjon el semmit. Nekik még nem annyira erős az immunrendszerük, ezért egy kicsit jobban oda kell rájuk figyelni.


1-es voltam.

2014. márc. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Minden kutya hajlamos elkapni a parvót, és hogy mennyire, az nem a fajtától függ, hanem az immunrendszerétől. Azért várjuk meg a teljes oltási program végét mielőtt más kutyákhoz engedjük, hogy ezt megelőzzük. Ha a másik kutya parvós, akivel érintkezett, azt ajánlom most kezd el adagolni az immunerősítőt, és ha bágyadtságot, étvágytalanságot, hasmenést, vagy véres székletet látsz, azonnal irány az orvos + ha jól gondolom, akkor most jön neki következő oltás, vigyázz, nehogy beteg legyen mikor beoltják, mert az fokozza a vírus hatását.
2014. márc. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem saját kutyusokról van szó ideiglenes befogadó vagyok és kb.3-3.5 hete van nálam egy alom kis kutya aki akkor meg kapta a parvó elleni oltást és most jött még ehy alom kiskutya nem betegek csak óvatoságból érdeklődtem,de a kölykök nem bágyadtak és eszneek is szépen ma ők is megkapták a parvo elleni szurijukat :)
2014. márc. 25. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!