Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyával mennyire lehetek...

Kiskutyával mennyire lehetek kemény?

Figyelt kérdés
Olyan furcsa, mert úgy érzem, elfogad falkavezérnek, de próbálkozik, pedig soha ilyen magabiztosnak nem éreztem magam, de ez a mai eset eléggé meglepett. Szomszéd bedobott csirkecsontot, naná, hogy rávetette magát, én ráléptem a csontra, jelezvén, hogy az enyém, egy darabig szaglászgatta, majd elég vérmesen nekitámadt a cipőmnek. nincs 12 hetes. Cerberos kutyasuli honlapján írt dolgok alapján viszonyulok hozzá. Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 24. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
12 hetesen még jó, hogy próbálkozik. Nem keménységgel, hanem tanítással kell az ilyen viselkedésről leszoktatni.
2014. márc. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik, inkább játéknak vette a dolgot :) Ha lehet egy tanácsom, ahelyett, hogy a falkavezér szerepét öltöd magadra, legyél inkább a kutyád legjobb barátja és bölcs vezetője, és leginkább, élvezd ki azt az időt, míg ilyen kis kajla babakutya! Keménykedés nélkül is mindenre meg lehet őket tanítani, nem attól fog elismerni vezetőnek, hogy megeszel egy virslit a tányérjából, mielőtt odaadod a vacsoráját... Ha már tudományos alapon szeretnéd nevelni a kutyád (ami nagyon dícséretes, mert biztos vagyok benne, hogy a legjobbat szeretnéd neki), kérlek nézz utána a pozitív megerősítésnek/klikker-tréningnek. Ez is színtiszta tudomány, a tanuláselméleten és a viselkedéstudományon alapszik, és minden emlősön alkalmazható (sőt, még halakon is!).


Ez a farkasos-falkavezéres történet egy tévedés volt, a tudós, aki anno megalkotta az alfa-teóriát, saját maga ismerte be. Az pedig hogy a kutya a farkastól származik, ugyanolyan, mintha azt mondanánk, hogy az ember a majomtól származik... Volt egy közös ősük, de már jó ideje szétváltak útjaik és mindkét faj fejlődött a maga útján. Sajnos kis hazánkba ez az információ nagyon lassan akar eljutni.


Ezért a válaszért biztos majd megint jól lepontoznak, de ez teljesen érthető is, hiszen szöges ellentétben áll azokkal az információkkal, amik hosszú évek óta gyökeret vertek az általános gondolkodásban. De ha lesz valaki, akit egy kicsit is elgondolkoztat, akkor már megérte. Én anno mertem kételkedni a falkatörvény mindenhatóságában és úgy érzem, nagyon jól tettem, és nem mellesleg, a kutyáim is örülnek neki :)

2014. márc. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönök minden választ! Mindenen elgondolkozom, nyitott ember vagyok és igen, a célom az, hogy mindenki jól érezze magát nálunk, emberek és kutyák is. :)
2014. márc. 25. 07:26
 4/5 anonim ***** válasza:

#2-es, örülök, hogy nem csak én gondolom, hogy ez a falkavezérség kicsit túl van lihegve.


Kérdező! Még pici a kutya. Természetesen azokat a dolgokat, amiket később nem akarsz viszontlátni azokat le kell állítani. Ebben a korban egy határozott NEM, vagy eltolás, grabancelkapás elég is szokott lenni. Persze ezt jó párszor megismételve, hiszen kölyök és a következetesség a lényeg.

El fog jönni az a kor és az a szitu amikor kérdezés nélkül keménynek kell lenned. Most én úgy látom egyelőre a cipődön töltötte ki a dühét. Persze ezt is tiltani kell, de a keményebb dolgokat tartogasd a kamaszkorra. Lesz alkalmad elővenni..

2014. márc. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is túllihegik ezt a falkavezér dolgot, mert nem is fogják fel, csak mondogatják, hogy "nem vagy eléggé falkavezér".

Én még mindig azt mondom, hogy Cesar Millan egy szuper ember, és nagyon ügyesen kezeli a kutyákat. Én igyekszem úgy csinálni a dolgokat, ahogyan ő, nálunk be szoktak válni.

Én is rá szoktam lépni a csontra ha kapnak a jószágok, ugyanis szeretném azt elérni, hogy BÁRMIT elvehessek a kutyáimtól ha én azt úgy akarom. Mert én irányítok és pont. (túlzás nélkül állíthatom, hogy jó 90%-ban megy is a dolog)


Tényleg kicsike még a kutyád, be fog még próbálkozni ilyesmivel párszor. Pláne, ha belém majd a tini korba. :D

Szerintem jól csináltad, hogy ráléptél mert a testeddel birtokoltad az ételt. Oké, bepróbálkozott, de ha ilyenkor meg elveszed a lábad, akkor a kutya győzött úgymond.

Persze kicsi, meg cuki és tényleg nem tart ez sokáig és ki kell ám élvezni minden percét, de szerintem ne feledkezz el a nevelésről :) Amit most elvársz tőle, azt várod el később is, nem? :)

2014. márc. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!