Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Voltál már egyéni oktatáson a...

Voltál már egyéni oktatáson a kutyáddal? Szerintetek gyorsabban tanulhat így a kutya?

Figyelt kérdés

Kora tavasszal szeretném kezdeni az oktatást.Sajna a munkám kötöttsége miatt nem jó nekünk a kutyaiskola,mert rengeteg órát ki kéne hagynunk,és így igazából kidobott pénz lenne,meg persze annyira bezsong más kutyáktól,hogy félek lehetetlen lenne abban a közegben tanulni,szóval ebben remélem a megoldást.

Van valakinek ez ügyben tapasztalata?


2009. dec. 17. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Tapasztalatom nincs, de szerintem nem fogsz elérni vele túl sokat, mivel akárhova mész vele, emberek vannak, kutyák vannak körülöttetek. A házban lehet hogy szépen szót fog fogadni, de a kutyákat, meg a nyüzsgést csak olyan helyen lehet megszokni ahol sok kutya van. Az biztos jó ha csak veletek foglalkozik valaki,de emellett fontos hogy kutyák közé vidd és ott is gyakorolj vele. A kutyaiskolában úgy kezdik hogy megtanítják a kutyáknak hogy a gazdára figyeljenek.
2009. dec. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk ez igaz...De nem lehetne ezt megbeszélni az oktatóval? Tehát ha elmondjuk neki,hogy mi a probléma (jelen esetben az pl,hogy zavaró körülmények között nem hallgat ránk a kutya),akkor erre csak van valami ötlete? Esetleg hozza a saját kutyáját és az ő jelenlétében tanulunk vagy valami hasonló...?!
2009. dec. 17. 14:01
 3/6 anonim ***** válasza:

A kutyasulinak pont az a lényege, hogy más kutyák, más emberek társaságában is engedelmeskedjen a kutya. Ha egyedül van kb. 10 perc alatt megtanítom nekik az ül, fekszik, marad, hozzám parancsokat.

Az egyéni csoportokban is több kutya szokott lenni, az "egyéni" csak azt jelenti, hogy nem a kutyasuli hivatalos tanfolyama, hanem más időpontban az egyik oktató tart órákat. Itt nem tanfolyami díj van, hanem alkalmanként kell fizetni.

2009. dec. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha ilyen lenne ez az egyéni oktatás,akkor annak örülnék a legjobban!

Bár abból amit olvastam nekem úgy tűnt,hogy csak az oktató,én és a kutya lennénk jelen,mivel azt is írják,hogy akár házhoz is jönnek. De jobb lesz,ha ezt majd telefonon megérdeklődöm.

Ha esetleg van még vélemény,tanács ez ügyben,szívesen fogadom!

2009. dec. 17. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi is egyénire járunk, mert a hétvégék nem mindig jok, mert van 2 kisgyerekem, de ott van egy másik lány is akivel együtt tréningezünk. plusz mindig beesik valaki. A házhoz járás sem a kertetekben történik,, hanem kiviszi a kiképző valahova. de szerintem az a legjobb, ha te jársz el a kutyussal, elsősorban te tanuld meg mit is kell csinálni. De kell a csoport is. ha nem is minden alkalommal, de probáld ugy intézni, hogy erre is sor kerüljön.
2009. dec. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola nem arról szól, h elmegyünk és ott tanulunk.

Elsősorban ott megtanítanak arra, hogy otthon mit és hogyan gyakorolj a kutyával(ill. jó esetben, h milyen hibák lehetnek és hogyan orvosold).

Azaz: ott nem kell (feltétlenül) virítani a nagy tudással.

Későbbiekben persze jó, ha zavaró körülményként tudsz ott gyakorolni.

2009. dec. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!