Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya nyálától tényleg...

A kutya nyálától tényleg gyorsabban gyógyul a seb?

Figyelt kérdés
2010. júl. 6. 01:45
1 2
 1/17 anonim válasza:
39%
Én is így hallottam :)
2010. júl. 6. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
91%

nem, inkább lassabban, mert az is tele van baktériumokkal. Gondolj arra, hogy a szuvas fogban levő baktériumok halált is okozhatnak.


arra használja, hogy a sebbe jutott egyéb anyagokat kitisztítsa onnan, mert ha bennmarad, relatíve rosszabb baktériumok, toxinok elgennyesedéshez vezetnek, mint ami a nyálban van :P

2010. júl. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Hát lehet, viszont ha kipróbálod, szinte biztos, hogy összeszedsz valami frankó fertőzést vagy vérmérgezést a szájában rohadó ételmaradékoktól/ürüléktől.

Akkor meg már úgy is legfeljebb nullszaldós vagy, ha gyorsabban is gyógyul :P

2010. júl. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Inkább használj sebtapaszt.
2010. júl. 6. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
60%

az egészséges kutyáétól igen, de nem egy ilyen beteg világban.


Manapság már túl alattmos kórságok vannak ehhez

2010. júl. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Én nem tudom elképzelni, hogy egy kutya egy sebemet azzal a nyelvével nyalogassa, amivel előtte a valagát nyaldosta. Nekem is van kutyám, de szerencsére nem az a rámugrálós, szétnyalogatós típus. Szóval lehet hogy az ő sebei gyorsabban gyógyulnak tőle, de az enyém tuti nem gyógyulna gyorsabban.
2010. júl. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:

A kutya sebe sem gyógyul gyorsabban, ha nyalogatja.

Sőt! Szétnyalja a kicsi sebet is jó nagyra. Csak azért nem gyullad be neki, mert folyamatosan lenyalja róla a bacikat.

2010. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
A kutya nyálában hasznos baktériumok vannak, amik fellépnek egyes károsakkal szemben, mint pl. a gennykeltők. De valószínűleg a kutya és az ember hasznos baktériumai nem ugyanazok. Egyébként normális esetben az ember nyálában is többségben vannak a hasznos baktériumok.
2010. júl. 13. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
nekem is van egy yorki kutyusom ami nallunk 1000 eurot er..nem eliras,ezer euro!!utlevele,chip es minden egyebbel rendelkezik,igazi elkenyeztetett kedvencem.sult-fott hust eszik rizzsel,termeszetesen vitaminokat is,fodraszhoz viszem,furdetem es a fogat mosom...sokan talan kozuletek dilinek tartanak,de egy allatot ne csak azert tartsunk hogy legyen,hanem azzal foglalkozni is kell...az enyem olyan mint egy kisgyerek,igazi szeretetre vagyik...varom a hozzaszolasotokat
2010. júl. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:

Kedves utolsó, nem ítéllek el, sőt manapság nagyon sokan osztják meg az ágyukat is a kedvencükkel. Saját véleményem szerint ilyesfajta törődés inkább egy gyermeket illetne meg.

Ami inkább probléma, hogy abszolúte nem a kérdésre válaszoltál. Hacsak nem a kutyafogmosásra gondoltál, amivel adott hivatlan baktériumok számát csökkented kutyusod szájában.

Témára rátérve:

Nem csak a kutyáknál van, hogy gyógyítja a sebet. Nem is olyan rég olvastam, miszerint egy sérült lovat a társai nyalogattak, és így maradt csak életben. Innen is kitűnik, hogy az állatokra jó hatással van a saját nyáluk.

Viszont az ember szájában másabb baktériumok vannak, nem hiszem, hogy a mi sebeinknek feltétlen kutyanyál kéne a gyógyuláshoz.

(Mythbuster-ben tesztelték hogy a kutyának a nyelvén kevesebb baktérium van mint az emberén, ha ez valamit számít is)

Szóval inkább vizeld le a sebedet, az garantáltan fertőtlenít :P

2010. júl. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!