Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet még fegyelmezettebb...

Hogy lehet még fegyelmezettebb a cocker spánielem?

Figyelt kérdés
Folyton a kis virágos kertbe fekszik akár hányszor leszidom nem ér semmit.Most is kiásott egy gödröt! Nem érti meg hogy az nem fekhely. Meglátom hogy ott fekszik rászólok mutatom neki hogy kifelé és semmit nem csinál. Kiszedem onnan és mihelyst elmegyek vissza fekszik. Mit tegyek még mert semmit nem ér neki amit mondok?

2014. márc. 27. 15:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Úgy érted a kérdést, hogy még ennél is fegyelmezettebb??? Hát ahogy leírod, kicsit sem fegyelmezett, tehát bármit megcsinál, amit kérsz, máris még fegyelmezettebb lett! Mellesleg pont lesz...r téged, ez nyilvánvaló, ahogy az is, hogy nem értesz semmit a kutyákhoz. Leginkább úgy lesz fegyelmezettebb, ha kialakítasz vele valamiféle egészséges kapcsolatot. Javaslok néhány könyvet, weboldalt kezdetnek, mert nulla alappal nehéz mit mondani.
2014. márc. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kezdjük ott hogy nem 0 alapon vagyok! Csak a virágos kert b*sztatja és csak ott nem hallgat rám. Minden máshol igen! Érted csak a kiskertet ássa fel!
2014. márc. 27. 16:05
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Nekem is Cocker spánielem van és hát eléggé makacs,fegyelmezetlen! Ez azért van mert kiskorában elég sok mindent megengedtem neki, ezért mondhatni a fejemre nőtt :D szerintem nálad is ez lehet a probléma! Ha már nem kölyök a kutyus nem hiszem hogy most kéne elkezdeni megnevelni :)
2014. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sippara ***** válasza:
64%

Igen, a kutya köztudottan max egy éves koráig nevelhető... Istenem, utolsó, legalább ne szólalnál meg, ha hülye vagy a témához.


"Kiszedem onnan és mihelyst elmegyek vissza fekszik."


Akkor újra odamész, és egy fokkal csúnyábban penderíted ki a virágágyásból.

2014. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Aha de régebben ilyet nem csinált csak mostanság.És meg van nevelve rendesen is. De nem is a virágra fekszik mostanság csak a köztes helyre és ahogy csóválja a farkát az összeset szárba eltöri. De legalább már azt tom hogy a gödröket miért ássa. :)
2014. márc. 27. 16:18
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyugalom NEM káromkodás versenyt tartunk! És ezzel nem is sokra jutottam a kérdésemmel kapcsolatban...
2014. márc. 27. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az 58-as olyan jól megmondta, hogy csak rá hallgass, nagyon okos.

Az összes ideiglenes kutyám, akik hozzámkerültek egy éves koruk után, csak úgy maguktól megnevelődtek. Biztos csodakutyák voltak.

Amúgy irónia off. Ha látod, hogy ott van, fogod magad, tök nyugodtan odamész és kipenderíted. Ezt megcsinálod annyiszor, ahányszor csak kell, aztán idővel leszokik róla.

2014. márc. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 sippara ***** válasza:

"mikor a saját tapasztalatomat írtam le"


Nem. A saját tapasztalatod úgy szólt volna, hogy te NEM TUDTAD megnevelni a kutyádat egy éves kora után SEM. Nem úgy, hogy felnőtten nem nevelhetőek.


"attól még a kérdezőnek segíthetett a válaszom!"


Az, hogy már nem sokat lehet vele kezdeni? Biztos rengeteget segített, tapsold meg magad.


"Mellesleg kur..vára okosnak hiszed magad , közben meg hülye vagy mint a segg ! maradjunk annyiban!"


Ezt mire alapozod azon kívül, hogy rámutattam, mekkora sületlenséget mondtál?


"Ha te ilyen erőszakosan neveled a kutyáidat , már ha van egyáltalán, akkor egészségedre !"


Hol láttál erőszakosságot? Mondhatnám, hogy rossz az, aki rosszra gondol. Az "egy fokkal csúnyábban" nálam azt jelenti, hogy ha a kutya már felfogta a szabályt, csak szarik rá, akkor nem kiterelgetem/kihívom, hanem megfogom a kicsi nyakörvét/nyakbőrét és kipenderítem az adott helyről. Mert már megbeszéltük.


"De inkább tartsd meg magadnak a véleményedet , és azt írok ide amit én akarok!"


Persze, csak nem árt figyelmeztetni a népet, ha hülyeség, nehogy hagyják tovább pattogni a kutyájukat azért, mert te képtelen, vagy inkább simán csak lusta vagy megnevelni a sajátodat.

2014. márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kerítsd el a virágoskertet.
2014. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Tartom magam az 1-es vélemnyemhez. Az, miszerint jólnevelt a kutyád, csak abból "látszik", hogy időnként leírod, hogy az, de a jelenségből nem! Ahogy a hozzáértésed is annyi, hogy megírod, hogy van, de nincs! Amikor ezt belátod, akkor új alapokra helyezkedve mégiscsak vehetnél egy jópofa kutyás könyvet, amiben sok okosat olvashatsz arról, hogyan építsd fel (alakítsd át) a kapcsolatodat a kutyáddal.
2014. márc. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!