Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 14 eves lany vagyok es szeretn...

14 eves lany vagyok es szeretnek egy orias schnauzert egy nostenyt ha lehett de nem tudom hogy van ra eleg idom ezert gondoltam le irom hogy telne egy nap?

Figyelt kérdés

Reggel 6-kor kelek meg etettem jatszunk 7-kor ki viszem 1 orara aztan el kell mennem iskolaba egesz delutan 3 oraig az iskolaba vagyok hazajovok megint egy ora setaltatas/labdazas/treining igy ki futja magat egy kicsit...

Tanulok az ugy 2h30 ora aztan pedig este legalabb 1h30-2h00 kint leszunk,treining ugy 15-30 perc.Kiveve szerdan akkor 12h00-kor jovok haza igy egesz nap tudok vele foglalkozni na meg persze week-endeken egesz nap.

Szerintetek eleg lesz ez?

Ja es persze jonne velem futni.

Ha sterilizlanak egy kutyat akkor mit fog valtoztani (pl. viselkedes,jelem stb...) ?

Es az orias schnauzer hogy ertekezik mas kutyakkal?

Ha a macskaval kicsi kora ota ossze van szoktatva akkor meg lesznek?

Koszonom elore is minden valaszotokat.


2014. márc. 27. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Először is: ne evés után vidd le mozogni, hanem a mozgás után egyen (de persze mozgás után még pihenjen kicsit és csak aztán egyen), mert ha kaja után mozgatod, akkor gyomorcsavarodása lehet.


Másodszor: mozgásnak elég lesz neki, ha ezeket valóban betartod, de azért egy snaci elég makacs tud lenni, szóval nem árt majd felkeresni egy JÓ kutyasulit, főleg ha első kutyád lesz (gondolom igen).


Harmadszor: én az ivartalanítást ivarérés után javaslom, mivel kellenek azok a hormonok ahhoz, hogy szellemileg és testileg is rendesen kifejlődjön a kutya. Jellembeli változás általában minimális (pl. bújósabb lesz, kevésbé domináns, stb.). Viszont általában híznak is az ivartalanítás után, szóval erre majd oda kell figyelni.


Macskával jól kijön, ha kicsi korától hozzá van szoktatva.

2014. márc. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak letörni de az óriás snaczikat és úgy általában a nagyobb testű őrző-védő kutyákat nem kiskamaszoknak találták ki. Ti még nem tudtok olyan határozott, erőteljes fellépést produkálni, hogy tekintélyetek legyen egy ilyen kutya előtt vagyis szépen a fejedre fog nőni és ilyen formában akár veszélyes is lehet.

A környezetemben nem egy volt, aranyosak voltak meg minden de iszonyú meló volt a gazdi részéről, hogy kivívják a falkavezér szerepét.


Az ilyen kutyák határozott, erős jellemű, felnőtt embereknek valók, akik már nem első kutyások.

Talán ajánlhatnám a törpesnaczit az is nagyon édes, karakán kis kutyus. Végső esetben egy középsnaczit.


Egyébként ez a fajta okos, értelmes, gyorsan tanul, valamivel higgadtabb jellemű kissé makacs és önfejű. Az ilyen kutyák mennek a maguk feje után és kellő határozottság és tapasztalat kell a nevelésükhöz. Ivartalanítás után meg mindegyik kutya nyugisabb lesz.


A macskákkal és egyéb állatokkal meg úgy fog kijönni, ahogy nevelve, szocializálva lesz. Csak a gazdán múlik.


Linkelek pár oldalt róluk olvasd el.


[link]


[link]

2014. márc. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszotokat!!!!!

Szerintetek egy dalmat kutya az se lenne jo ?

Es elfelejtettem mondani hogy hetvegen kutyasuliba menenk.

Szovel egy dalmat kutya ugyan ezzel a korulmenyekkel meg lenne +kutyasuli?

2014. márc. 27. 21:25
 4/9 anonim ***** válasza:
A helyzet az,hogy ennyit foglalkozni egy kutyával senki sem fog még tíz évig,mert hogy ennyit minimum él.Ha snacit tervezel,tervezz mellé egy kutyasulit is,vagy hamar vontatmány leszel a póráz végén.Az ára kennelből nem olcsó és az etetése is vagyon,nem lehet megsórolni sem a mennyiséget,sem a minőséget.Szóval van annyira költséges és időigényes kutya,hogy csak annak ajánlom,aki sportos,kutya imádó és a képzése is fontos neki.
2014. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A dalmata egy nagyon makacs,érzékeny lelkű,betegségekre fogékony fajta.Nem első kutyának ajánlott éppen úgy,mint a snaci.Viszont van fajtamentésük,gyönyörű,mentésre váró kutyukkal.Egyébb esteben szintėn kennelből érdemes beszerezni.
2014. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha ennyire szereted a snaczikat talán próbálkozz meg a törpe verzióval.


Nem egy nyafka, kényes öleb, de lehet dédelgetni viszont nem fog megenni ha egy kicsit félremégy a nevelésével.


A kutyasulit meg ajánlanám nagy erőkkel a törpe snaczi is nagyon okos, értelmes, eleven, játékos kutyus sok mindenre meg lehet tanítani.


Talán próbálkozz a fajta mentőknél úgy pluszban még meg is menthetsz egy kóborkát.

2014. márc. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Elég lenne neki de ez nem minden. Inkább válassz valami közepes vagy kistestű ebet. Elmehetsz előtte önkénteskedni a menhelyre hogy tudd milyen egy kutya. Barátnőiddel is mehetsz kutyátsétáltatni. Környezetedben élőktől vagy tenyésztőktől is kérdezősködhetsz. Mindenképpen tanulj a felelős állattartásról!
2014. márc. 28. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Bármilyen kutyát is választasz, figyelembe kell venned, a szüleid is hajlandóak-e a nevelésében részt venni. Most a leírtak szerint van az időbeosztásod. De továbbtanuláskor változni fog.Gondolj bele, lesz egy snacid 14 évesen, amelyik akár 15-16 évig is él.Vajon képes leszel ennyi időn keresztül rászánni a szükséges időt?

Aki kutyát vállal, annak eléggé át kell alakítani az életét. Kutyás lesz.

2014. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat remelem nem boszantottam fel senkit a kerdesemmel,a kutya sulit gondoltam minden heten 1szer, week-enden.

Nem epp elso kutya lenne a dalmata de ugyis most valamikor tervezem anyummal hogy megyunk egy dalmata kennelbe es ottan meg beszlunk dolgokat.

2014. márc. 28. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!