Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem szerintetek?...

Jól döntöttem szerintetek? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés

16 éve szeretnék vizslát tartani, az a kedvenc kutyafajtám, és most lehetőségem nyílt, hogy vegyünk egyet...(olyan környékre költöztünk, hogy itt kutya nélkül házat hagyni nem szabad). Nekem eddig csak ideiglenesen volt ilyenem (mert volt egy kutyánk, ami 8 éve nálunk volt, utcáról befogva ő is, a vizslát menhelyről ideiglenes gazdiként vállaltuk)...Na mindegy ez nem fontos, a lényeg az, hogy most lehetőségem nyílt arra, hogy tartsak vizslát, és ki is néztünk egy fiatalt, hogy megvegyük, meg megbeszéltük a gazdájával meg minden, de előtte elmentünk szétnézni a menhelyre...És annak ellenére, hogy milyen régóta szerettem volna vizslát, egy kis keverék kutyussal jöttem haza...és most nem tudom eldönteni, hogy jót tettem-e...Mert szerintem soha nem lesz már újra lehetőségem (legalábbis 12-14 évig biztos nem), hogy vizslát tartsak, és a szívem hasad meg érte; DE ott van bennem az is, hogy ezzel segítettem egy kitett kiskutyán...

Ti mit tettetek volna a helyemben?


2014. márc. 29. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szép tett tőled :) komolyan..

Esetleg a kutyus mellé nem tudsz venni egy vizslát?

2014. márc. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy olvastam, pont az jutott nekem is eszembe mint az első válaszolónak.Nem tudsz mellé egy vizslát is venni? Persze ha lenne 2 kutyára időd.

Amúgy jól cselekedtél hogy befogadtad a menhelyről a kiskutyát. :)

2014. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha olcsón szaporítótól akartál venni max 10 000 Ft-ért akkor nagyon jót cselekedtél, hogy a menhelyit választottad. Viszont ha kennelből tenyészetből akartál venni akkor is jól döntöttél, csak mondjuk járhatnál kiállításokra és lenne közös élményetek. Mindkét esetben jól cselekedtél.
2014. márc. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én is ezzel nyugtatom magam, hogy így segítettem egy kutyuson...és egyébként ő is ezzel "nyugtat"...

És sajnos nem...kisebb a kert (mint a régi háznál - és mivel nagy testű kutyákhoz vagyok szokva, tudom mennyi mozgástér kell nekik), és amúgy is nap közben ez az egy is szegénykém egyedül lesz, sajnos csak délután meg este érek rá - és a szüleim is...

Mondjuk természetesen beszéltem a vizsla gazdájával, hogy mégsem, és szép kutyus, szerintem ő is gyorsan gazdát talál majd...

2014. márc. 29. 13:41
 5/6 sippara ***** válasza:

Semmilyen kutyának nem kell semekkora "mozgástér" :) MOZGÁS az kell, tér meg kb annyi, hogy kényelmesen meg tudjon fordulni, meg le tudjon feküdni (ugyanis egy megfelelően mozgatott, fárasztott kutya ezt csinálja sétán kívül). Csak kertben viszont se kistestű keveréket, se vizslát nem lehet tartani :)


Ettől függetlenül jól döntöttél, pláne, ha szaporítótól vetted volna a "vizslát".

2014. márc. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát...épp ezért kell a tér neki...eggyel felette írtam, hogy csak délután és este érnék rá rendesen foglalkozni vele, és közben még készülnöm kell a következő napra...természetesen a szabadidőm minél nagyobb részét (amennyit csak tudok) rászánom a kis bolondomra, és ez nem is fajtafüggő, ahogy a szeretet se, amit tőle kapok (kapunk)...

Viszont köszi a választ :)

2014. márc. 29. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!