Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám elijeszteni a...

Mivel tudnám elijeszteni a másik kutyát? Spré, duda vagy bot?

Figyelt kérdés
az én kutyám golden és folyton porázon van, Ma séta közben a honapban másodszor nekünk jött egy pásztorkutya és neki ugrott az kutyámnak.Szerencse hogy a párom fogta mert én biztos nem birtam volna megtartani. Kiabáltunk rá, megprobáltunk belerugni, hogolyoval dobáltuk hogy huzzon haza a másik, végül sikerült öket külön választani.Fogalmam sincs mit csináltam volt ha egyesül megyek sétáli. A multhonapban egy németjuhász jött nekük akkor is porázo volt a mienk és szerencsétlent uugy réngattuk hogy véletlenül se tudja mgharapi a másik. Az lenne a kérdeésem van valakinek ötlete hogy mivel tudnám elkergetni a másik kutyát ha nekük támad séta közben? Csak mert egyedül is szoktam sétáltatni a kutyámat és nem mondom ma a frász kerülgetett...
2009. dec. 17. 22:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
a párom mindig idomítópórázzal sétáltatta a kutyát, aminek a másik végén volt egy nagy vascsatt. Ha idegen kutya nekiment a kutyának, teljes erőből ráhúzott vele az orrára. Hatásos volt, nem mert más kutya közel jönni hozzá. Persze ahhoz az is kell, hogy jól tudj célozni. Garantálom, hogy ha telibe találod az orrát, menten elszalad a támadó kutya.
2009. dec. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A te kutyád hogyan viselkedik, ha egy másik kutya támadólag lép fel vele szemben? Mert mi már számtalanszor találkoztuk kóbor kutyával, olyan önsétáltatóval, akiről tudtam, hogy szeret kötözködni, de soha nem történt semmi baj.

Az enyémre rászóltam, a hátam mögé vontam, a másikat meg egy egyszerű "menj haza" kiáltással, esetleg egy dobbantás kíséretében egyszerűen elzavartam.

Ha jön egy idegen kutya, vedd le a tiedről a pórázt, különösen, ha flexin sétáltatod. Hidd el, póráz nélkül sokkal kisebb az esélye, hogy összeverekedjenek, mégha nem is tűnik logikusnak.

Ha morgás van, tapsolj egyet, dobbants, kiálts egyet, hogy elég, nem, naaa, hogy megzavard őket egymás méregetésében. A kutyádnak add ki a vezényszót, hogy gyerünk, indulás, és a másik követ, egyszerűen zavard el a fentebb leírt módon.

Kóbor, gazdátlan kutya jobban fél, mintsem agresszív verekedésbe menjen, illetve kétszer is meggondolja a verekedést, mivel megsérülhet, baja lehet.

Szerintem peched volt ezzel a 2 esettel, ritka az ilyen.

Ha a te kutyád morog, támadólag lép fel, túl dominánsan viselkedik, akkor azt a problémát is rendbe kéne tenni, mert akkor ez az ok, amiért a másik kutya nem megy el. Illetve ha tüzel, de nem fogadja el a kant, ez is lehet ok.

2009. dec. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az enyém is fiu és azok is azok voltak akik megtámadtak. Kutyusom szinte mindig higgat és ormális, suliba is járt. Addig nem is csinál semmit amig nem ugranak neki, esetleg morog. De ha neki ugranak, mármedig mind a két esetbe ez történt. Az első esetnél az uton rohant át a kutya és rogton ránk támadt. Most meg egy ucbol ugrott elö a nagy kutya és rogto ugrott neki a mienknek. S Ezt nem topleráa az enyém se. Rogton ugik ö is. Annyi idpm sem voolt hogy parancsot adak neki. már ugrottkegymásnak, mi meg rángattuk a porázt hogy elrántsuk a R-t a kutya pofája elöl, hogy ehogy megharapja.
2009. dec. 17. 23:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért az ilyen kutyába rúgás, ráverés az orrára, vagy más testrészére valamivel elég veszélyes lehet. Nem minden kutya ijed meg az ilyentől. És igen rosszul járhatsz (persze akárki más is) ha az a kutya neked ugrik. Érdemes kikerülni a kóbor kutyákat. Jó messzire. Ha nem megy és látod,h rohan felétek akkor próbálj meg ráordítani ahogy a torkodon kifér. Persze ez sem hat meg minden kutyát. Amelyiknél ez sem hat, ott valószínű a duda vagy egyéb hangkiadó cucc sem használna. A meghógolyózás jó ötlet. Vagy próbáld meg megdobni valamivel, pl bottal, kővel.

Ha meg már össze ugrottak akkor nem sok mindent tudsz csinálni. Ha a kutyád jól behívható, akkor engedd el a pórázról és próbálj meg a másik kutya mögé bekerülni,h el tudd azt valahol kapni. Vagy a farkát, vagy a hátsó lábait kell elkapni és kicsit megemelni, arrébb rántani az ebet. De ha nem segít, vagy bátrabb vagy, akkor nyúlj be a kan lábai közé és a golyóit csavard meg egy kicsit. Persze itt is előfordulhat,h neked ugrik a kutya.

Lehet, h érdemes lenne ivartalaníttatni a kutyátokat, akkor nem menne neki annyi kan.

2009. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
hát elképzelem ahogy szorongatom a kutya golyoját.. azt mondtam hogy az én kutyám 40 kg és a másik másfélszer akkora volt mint az enyém... és azt hogy nő vagyok:?:) nem vagy ok félős de ezt nem merném beválalni. Ne mszeretném ivartalanitani a csöpimet, egy nagyon szép kutya. Bár még kölyke sosem zületett, de majd egyszer remélem lesz neki. AMugy nem kobor kutyák voltak, a másik utcábol valók, godolom kimásztak a kerités alatt..
2009. dec. 18. 15:45
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, előző válaszoló, de ahogy a kérdező írta, úgy megijedt, hogy még vezényszót sem tudott kiadni a kutyának. Akkor hogy tudná az idegen kutyát a hátsó lábánál fogva elhúzni? Még tapasztalt kutyásoknak is különleges összeszedettségre és gyorsaságra van szüksége, hogy úgy húzzák szét a verekedő kutyákat, hogy egyik se forduljon rá az ember karjára, lábára. A másik, hogyha egyedül van, hiába húzza az egyik kutyát, attól még a másiknak a szájában marad az adott testrésze, és a húzott kutya azonnal hátrányba kerül (na meg húzódik vele a másik is). Ezt csak 2 emberrel lehet megcsinálni.

Szerintem a legegyszerűbb megoldás, hogyha látsz közeledni álló farkú, borzoló, méricskélő kant, már az első pillanatban odadobsz mellé valamit. Követ, hógolyót, akár a pórázt vagy a kabátod.

Mivel félsz az ilyen szituációktól, és így gondolom tapasztalatlan is vagy e téren, én nem tanácsolom a lábhúzkodást, illetve a közéjük nyúlást. Alapszabály, hogy aki nem tudja, hogyan kell, ne nyúljon verekedő kutyák közé semmilyen formában.

Viszont azt a tanácsot tartsd meg, hogyha a kutyád verekedni akar, engedd el a pórázról, ne állj közéjük és ne húzkodd a tiedet a pórázon azért, hogy a másik ne érje el. Én már kerültem így verekedő kutyák alá (jég volt), nagyon nem kellemes élmény 8 láb és két vicsorgó fogsor alatt az arcodat védeni. Inkább a pórázzal vagy a kabátoddal üss közéjük, illetve kiabálj nagyon határozottan.

Sokszor a verekedésnek csak a hangja nagy, illetve nagyon rémisztő a helyzet (fogak, visítás, morgás, gyors mozgás), de ritkán történik valódi sérülés. A kutyák szőre és bőre jó vastag, elég nagy agresszió és durva verekedni akarás kell ahhoz, hogy komoly kárt okozzanak egymásban.

2009. dec. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is kerültem már nem egyszer hasonló szituációba. Az én kutyám is kan golden retriever. Sajnos nekem az a tapasztalatom, hogyha egy kan kutya közeledik, akkor 90% hogy támadni fog, pedig az én kutyám egy barátságos, békés teremtés, ő nem kezdeményez verekedést. Amikor ugatva/morogva közeledik a másik kutya, a sajátomat a lábam közé ültetem és ráordítok a másik kutyára, ekkor valamiért nem támadnak. Addig ebben a helyzetben maradunk, amíg a támadó nem nyugszik le vagy nem megy el. Általában ha szabadon látok kutyát az utcán, akkor megfordulunk és keresek egy másik irányt.

Én is nagyon meg szoktam ijedni,pedig nem sérült még meg komolyabban a kutyám.

2009. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nekem is golden retrieverem van. Nem minden kan kutyával vagyunk rosszban, és mi sosem támadunk. nálunk viszont az a baj hogy nálunk ez nem müködik, hogy leültetem és ő nyugton marad. Ha a másik nekünk támad a mienk védekezik, és ő is vicsorog morog és probál harapni. Magátol sosem kezdi de folytatja. Ilynkor ha tudom hogy hiábás mert gerjeszti itt a feszültséget, kiabálok rá és mutatom meyire mérges vagyok mert rosz kutya volt, és akkor tudja hogy bünös. De ebben a két esteben ahol nem volt gazdija a kutya meleltt, gondolkodni sem volt időm, mert mint mondtam az egyik átszaladt egy uton csak hogy nekünk rohajon. Tegnap nem is szidtam le a kutyusom hanem megnyugtattam. nem is tudom ki remeget jobban :) Bundája felfogta a harapást, de tiszta lucsok volt a nyáltol. Bele sem merek gondolni hogy hogy ézne ki a kutyám ha hagytam volna összeugrani és nem álltam volna közéjük.

A másik : Azt mondjátok ha egyenesen áll a farka a másik kutyáak akkor tuti hogy támadni akar. dE ez a nagy kutya csoválta a farkát mikor kiabáltunk rá és dobáltuk hogolyoval... és ugy ugatot meg vicsorgot a miekre...

2009. dec. 18. 16:23
 9/11 anonim ***** válasza:
A farokcsóválás nem jelent semmit, nem csak a barátságosságot vagy játékosságot fejezi ki, hanem izgatottságot is. Amikor két kutya megfeszült testtel egymást szaglássza, még akkor sem lehet pontosan eldönteni, hogy összekapnak-e vagy sem.
2009. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Elnézést, félreérthetően írtam, nem jelent feltétlenül verekedni akarást az álló farok.

Ezenkívül a farok mozgatása idegességet, félelemmel vegyes feszültséget is kifejezhet. Ha az ember jól ismeri a kutyákat, meg lehet különböztetni a csóválásokat, de jó sok időbe telik, és nagyon sok, más, apró jel is hozzátartozik még.

2009. dec. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!