Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám a kutyákat...

Mivel tudnám a kutyákat elijeszteni, ha megtámadják az én kutyámat, vagy engem?

Figyelt kérdés
Volt már pár kutya támadásban részem , egyszer sebészetre is kellett menni . Tegnap meg megint nekünk rontott egy nagy testű kutya , az én kis testű keverék kutyámat (palotapincsi-cavalier spániel ) támadva. A magasba kellett elemnem a fejem fölé , hogy ne tudja széttépni! A gazdája meg 20 méterről futott utána... Nem szeretnék még több ilyet átélni , a kezem, lábam remegett az ijedségtől. Ezért írtam kérdést , hátha valaki tud normális és elfogadható megoldást találni . Előre is köszönöm !
2011. aug. 9. 16:53
 1/9 anonim válasza:
lehet kapni olyan kis szerkentyűt (Deeazer azt hiszem) ami elijeszti őket. Az előző kutyámat (yorkshire) így ölte meg egy gigamegaállat-kutya, így a mostaninak már vettem iyet. Csak előtte a saját picikédet vedd fel. Aztán csak megnyomod a gombot, és a kutya úgy elillan, mintha puskából lőttek volna ki. 5.000 Ft egyébként.
2011. aug. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Veszel paprika sprét. Aztán bele a képébe. Vadállatokat is meghátrálásra késztet.
2011. aug. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ultrahangos kutyariasztó, ez direkt erre van. De nagyon vigyázz vele, mert nekik iszonyatosan hangos, ne irányítsd a te kutyád felé, és hamar kapcsold ki.
2011. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , utána nézek a dolgoknak és ,hogy hol lehet ilyeneket beszerezni . Ha valaki tud még valami hasznos tanácsot az írjon :)!
2011. aug. 9. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is támadtak már meg kutyák. Én bors, paprika vagy gáz sprayt viszek mindig magammal. Aztán lefújom, még egyszer nem lesz kedve próbálkozni... Meg ha a kisebb kutyámmal megyek, akkor viszem magunkkal valamelyik kuvaszomat. De néha elég csak toppantani, elszaladnak. Inkább a mezőn kószáló falka miatt hordom én is...
2011. aug. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az a helyzet velem , hogy én még 16 éves vagyok , és pár éve volt egy kutyatámadásom amiben megsérültem mert felemeltem a kutyám ,hogy ne essen baja .Az eset óta nem tudok nyugodt és magabiztos maradni ha látom ,hogy egy kutya megakar támadni vagy már sikerült neki . Rám tör az idegesség és félek . Ilyenkor ha dobbantanék vagy rászólnék is érezné a kutya ,hogy nagyon nem vagyok biztos magamba és ez nem hat.
2011. aug. 10. 12:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor a paprika, vagy bors spré a Te megoldásod.ha csak egyszer is sikeresen visszaversz vele egy támadást, meg fog nőni az önbizalmad.
2011. aug. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igazából elég kétbalkezes vagyok , és bántani se akarom más kutyáját , mert akkor még nekik áll feljebb... mert bármit mondok úgyis egy felnőttnek lesz igaza. De kóbor kutyák ellen viszont kiváló.
2011. aug. 10. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Ezzel csak jót teszel az ilyen kutyának. A spré hatása elmúlik, viszont lehet, egy életre elveszi a bátorságát, hogy másik kutyára, vagy emberre támadjon.
2011. aug. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!