Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány éves korukig tudnak...

Hány éves korukig tudnak kihordani egészséges almot a kistestű kutyusok, pl. Bolognese-ek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 30. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak a kortól függ.

Függ a szülők egészségi állapotától, genetikájuktól (és nem csak az anyáétól). Valamint hogy hányszor ellett az eddigi élete során.

És még ha genetikailag szűrve vannak a tenyészpárok, és egészségesek, akkor is adódhatnak komplikációk az ellésnél.

Valamint minél később ellik az állat, minél később van ivartalanítva, annál nagyobb a kockázata a méhproblémák, emlődaganatok kialakulásának.

Összességében erre nincs 100%-os válasz, hogy melyik az a kor.

2014. márc. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Csak mert mindenhol olvasom, hogy 8 éves kor után már ne pároztassunk, azt viszont nem írják le, hogy miért nem!
2014. márc. 30. 15:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szorozd be a 8-at 7-el, és megérted :)
2014. márc. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Épp erre gondoltam én is - köszi! :)
2014. márc. 30. 15:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
7 éves kor után már csak nagyon indokolt esetben hoznék le almot egy szukától, és ezt is csak akkor, ha volt már alma, mert ilyenkor az első alom már nem ajánlatos. Ennek az az oka, hogy egy alom kihordása és felnevelése nagyon megterheli a kutyákat fizikálisan és mentálisan egyaránt, egy idősebb kutya szervezetének meg ez nem hiányzik már. Nagyon sokkal megnő a komplikációk, rendellenességek esélye, a kölykök gyengébbek, kisebbek lesznek, már ha egyáltalán vemhesül a szuka és meg tudja őket elleni.
2014. márc. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2014. márc. 31. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!