Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek az árthat a...

Szerintetek az árthat a kistestű kutyáknak, hogy nagyobb kullancsnyakörvet veszek, de ketté vágom és így rakom a nyakukba?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam veszek egy 70 cm-es Foresto nyakörvet és ketté vágom, egyik felét az egyik kutyára rakom a másikat a másikra(rögzítést kitaláltam már)

Egyik kutya 4,8 kg a másik 4 kg körüli.


Így olcsóbban jönnénk ki viszont nem tudom,hogy mennyire lenne jó ötlet mivel 8kg fölöttieknek való amit rájuk raknék,de mégis ketté lenne vágva.

Vagy rossz ötlet?


2014. márc. 24. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem jó ötlet. Mi Kiltix-et használunk, és amikor vettük, az eladó külön felhívta rá a figyelmünket, hogy inkább fűzzük tovább ha hosszú, de ne vágjuk el.
2014. márc. 25. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg jó ötlet. Sokan csinálják így, valóban költséghatékonyabb. Annyi a probléma, hogy ha kettévágod, akkor az egyiken lesz csat, a másikon nem, tehát valahogy meg kell oldanod a rögzítését.
2014. márc. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A forestot meg a scalibort lehet vágni. Dokinal kerdezz utanna hogy attola picivel több hatóanyagtol nem lesz e baja.
2014. márc. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A rögzítést kitaláltam,ki lyukasztom a két végét és spárgával össze kötöm.A csatos része menne a fiatal,pörgős kutyára,az össze kötős meg az idős kutyára.

Egyszer csináltuk így már csak az sima bolha nyakörv volt,ami nem is a legdrágább.


Viszont a Foresto erősebb hatású és azért gondoltam inkább rákérdezek.

Erről a kullancs nyakörvről meg sok jót hallottam.

Viszont nincsen 10enx ezer ftunk a két kutya nyakörvére.

Mindjárt oltani kell őket,az sem lesz olcsó.

Szóval egy olcsóbb verziót szeretnék találni.


Kiltix olcsóbb ugyan,de én erről már nem hallottam jókat,mert hogy a kullancsok hozzá szoktak vagy mi.


Esetleg ami árban jó az a Scalibor abból tudnánk kettőt venni, arról vélemények?

2014. márc. 25. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Idáig mit használtál? Amit használtál, bevált-e? Nem a termék neve a tuti védelem, hanem az, melyik működik az adott kutyánál, az adott területen.
2014. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazából mi eddig mindig csak befújkáltuk őket,mivel panelban lakunk.Amikor lementünk kullancs elleni sprayel befújtuk őket és annyi.Ez bevált,mert tavaly is egyikbe is egy másikba is egy kullancs volt.

Viszont az enyhe tél miatt,több a kullancs,ismerőseink is találtak már kutyáikban kullancsot,védelem ellenére.Aztán arra gondoltunk jobb lenne állandó védelemben lennének a kutyák.Főleg,hogy kirándulásokat is tervezünk.

2014. márc. 25. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!