Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutya utálja...

Mit tegyek, ha a kutya utálja a gyerekeket?

Figyelt kérdés

10-12 év körüli szuka, előéletéről semmit sem tudok, 2 hónapja van velem.

Férfiakkal, nőkkel, más kutyákkal semmi baja sincsen, meg a viselkedésével úgy általánosságban sem, ezen kívül. Nálam nincs gyerek, de észrevettem, hogy hevesen támadja őket, ha pl. játszó gyerekek mellett megyünk el. Persze, próbálom kikerülni őket, de a jó idő miatt egyre nehezebb, mindenhol ott vannak. A kutya persze pórázon. De így is előfordult, hogy hirtelen odalépett hozzánk egy 8 év körüli kisfiú, kérdezés nélkül megsimogatta egyből, és persze megkapta.

Engem amúgy annyira nem zavar, mivel nincs gyerek,csak az ilyen hirtelen előálló, kivédhetetlen szituációkból nem akarok bajt. A családban, környezetemben sincs gyerek, akivel lehetne gyakorolni, idegen meg nyílván nem áldozza fel a gyerekét, hogy a kutya rajta keresztül szokhassa.


2014. márc. 30. 20:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%
nem vagyok kutyaszakértő, de nem lehet, hogy azért támadja őket, mert egy kisgyerek bánthatta őt régebben? és ezért van az, hogy most ő bántja őket.
2014. márc. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos semmit sem tudok az előéletéről, Illatos úti, de előfordulhat...

Igazából azt nem tudom, hogy erőltessem-e ezt a dolgot, vagy fogadjam el őt olyannak, amilyen. Meg lehet-e még változtatni ilyen idős korban, és ha igen, hogyan. Nem akarok balesetet.

2014. márc. 30. 20:36
 3/13 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem megtudná szokni a gyerekeket.Esetleg nincsen a rokonságodban gyerekek, akik a közeledben laknak? Mert szerintem a kutyára rá kellene rakni egy szájkosarat, a kutya pórázon, majd a gyereknek kellene közelíteni a kutyához lassan, majd lassan oda rakja a kutyához a kezét és megsimogatja.Majd egyre közelít hozzá.... szerintem így hozzá lehetne szoktatni. :) Amúgy milyen kutyafajta?
2014. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem már nem fog menni, de semmi nem elképzelhetetlen.

Én is valószínűnek tartom, hogy rossz tapasztalata van gyerekekkel kapcsolatban, vagy egyszerűen csak zsákmánynak tekinti őket. Használjátok a szájkosarat, hogy kivédjétek a hasonló baleseteket, mert lesz olyan szülő, aki feljelent ezért, holott az ő feladata lenne, hogy a saját gyerekét megtanítsa arra, hogy kérdezze meg, szabad e simogatni, vagy a közelébe menni.

2014. márc. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Egy 9 kg-s keverék, talán spániel keverék lehet. A családban én vagyok a "gyerek", de már nem vagyok gyerek :), csak a szüleim vannak, meg három idősebb testvérem, a bátyámnak van egy 16 éves fia, a nővéreimnek nincsenek még gyerekeik. A bátyám fiával semmi baja. Nem tudom, kit lehetne felkérni a szoktatásra...de én is ezen gondolkodtam, csak gondolom senki nem szívesen ajánlja fel a gyerekét.

Szájkosarat ha nem muszáj, nem akarok rátenni, a kerületben úgy tudom, csak 50 cm feletti keverékekre és bizonyos fajtákra kell. Inkább kerülgetjük a gyerekeket. Ő amúgy magától nem menne oda senkihez.

2014. márc. 30. 21:04
 6/13 anonim ***** válasza:

Legyél résen, és szólj rá a gyerekekre. Ha elveszi idegentől a jutalomfalatot, akkor mondd meg nekik, hogy adhatnak neki egyet, de csak ha nyugodtan, normálisan viselkednek, és nem nyúkálnak. Ha elmagyarázod, hogy ezzel segítenek a kutyának, biztos szívesen belemennek, és mindenki jól jár :) Simogatniuk nem is kell, legyen elég egyelőre ennyi.

Ha meg nem sikerül elkerülni és odakap, tessék elmagyarázni a kutyának, hogy ilyet nem csinálunk. A 10 év nem lehet kifogás, ha még amúgy szellemileg friss a kutya.

2014. márc. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Vannak iskolák,óvodák és a kerítés mellett menj el.Ilyen jó időben sokszor kint vannak az udvaron és kerítés mellett szokhatná őket.


De amúgy tényleg tiltani kell a kutyának a rossz viselkedést,amit nehéz mert 10 éve berögzülhetett a gyerekek iránti utálat vagy félelem. A közeledő gyerekekre meg rá kell szólni,hogy harapós és nem szabad hozzá nyúlni.


A jutifalatos dolog is jó ötlet.

Én kutyám sem rajong a gyerekekért.Nálunk a rokonságban vannak kisebb gyerekek így eleinte elmagyaráztam nekik,hogy viselkedünk a kutya közelébe illetve adtam jutifalatot a kezükbe amit óvatosan oda nyújthattak neki.A kutyám haspók és ha egyszer vkitől kap vmit akkor az pajtás lesz :D szóval ebből a szempontból vele egyszerű.Talán próbáld ki ezt a módszert.

2014. márc. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Megjegyzem, hogy a póráz ronthat a kutya viselkedésén, tehát nem biztos, hogy a kutya póráz nélkül is megtámadná a gyereket. A legtöbb kutya sokkal magabiztosabb pórázon, mint anélkül. Az agresszió pedig amúgy is csökken, ha a kutya rendesen kimozogja magát, ami pórázon aligha lehetséges. Ezért azt javaslom, hogy tegyél a kutyára szájkosarat, és nyugodtan engedd el, egy gyerek pedig amúgy se menne oda egy szájkosaras kutyához.
2014. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tegyél sárga szalagot a pórázra,az azt jelenti,hogy valami gond van a kutyával.Ha nem tudsz annyira figyelni,kapjon szájkosarat,meg ha tudod vidd kutyasuliba vagy rehabra.Ott felmérik mi a gond.Egy idős kutya is változhat,de gyerek biztos soha nem lesz már.
2014. márc. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi, a helyzetet nehezíti, hogy már egyáltalán nem hall semmit (lehet, hogy idősebb, mint 10-12, nem tudni), így elengedni csak nagyon biztonságos, forgalomtól elzárt helyen tudom. A lakásunk környéke nem ilyen.:(

De köszi a tippeket, gondolkodom rajtuk...

2014. márc. 31. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!