Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 15 hetes yorkim.8...

Horváth Miklós Ati kérdése:

Van egy 15 hetes yorkim.8 hetes korától ragasztom a fülét (2-3napig ragasztva van, majd 1 nap szünet) A bal füle a ragasztás levétele után fél nap után lekonyúl. Tippek, ötlet, hogy miért van ez és hogy van-e lehetőség rá, hogy álló fülei legyenek?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 12:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Az én yorkim is 15 hetes,nem áll a fule.Nem ragasztom neki és nem kap porcerösitöt sem.Naponta maszirozgatom neki és a ször le lett vágva rola,ennyi.Szépen emelgeti és mozgatja elöre hátra.Az oltások után és a fogváltáskor is lekonyulhat.Valamint ha picit nagyobb a fulecskéje akkor is elöfordulhat,hogy picit késöbb áll fel.De a ti eseteteknen ,ha ragasztod és az egyik már áll én megnézném hogy a lekonyulo fule nincs-e véletlenul begyulladva.Meglehet,hogy véletlenul nem szellözött rendesen a ragasztásnál és gyulladt picit ezért konyitja le.Ne aggodj állni fog a fule,sok sikert.
2014. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
A veszetség elleni oltása van még vissza.Ő is szépen mozgatja a füleit.Főleg hátra ha nagyon örül valaminek...Nem nagyok a fülei.Ezért is nem értem ha szépen hátra tudja csapni mindkettőt,akkort miért konyul neki a bal füle ragasztás után le.Oltáskor az állatorvos megnézte a fülét,nem gyulladt neki.
2014. márc. 31. 20:27
 13/22 anonim ***** válasza:

Az oltásnak semmi köze a fülekhez, a masszírozással pedig a lehető legrosszabbat csinálod.

Ha normális helyről vettétek volna, akkor már eleve úgy kaptátok volna 8 hetesen, hogy álla a füle. 4-5 hónapos kutyának már nem igazán lehet stabilan fölállítani.

2014. ápr. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

fogadd el, hogy lóg neki

hülyeség, hogy fogváltás után áll fel

8 hetesen álló füllel kellett volna elhoznotok

már mind1

2014. ápr. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Tegnap délután voltunk vele állatorvosnál.Azt mondta,hogy maszírozni kell neki és egy éves korára fejlődik ki teljesen a csontozata.Egy éves koráig felállhat a füle.Most kezdte meg a fogváltást,ilyenkor előfordul,hogy lekonyúl neki.De ő meg azt mondta,hogy szerinte álló fülei lesznek mert a porc rendben van neki....
2014. ápr. 2. 11:59
 16/22 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Le kellett pontozni csak mert az igazságot mondtam, az orvosotok is hülye. Váltsatok.
2014. ápr. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Egyetértek, marhaság, amit az állatorvos mondott. Írj levelet 1-2 yorkshire tenyésztőnek, hogy tanácsot szeretnél kérni. A masszírozást senki nem fogja javasolni.

Le kell nyírni a szőrt, és ragasztani kell. 2 nap ragasztás, 1 nap pihentetés.

És a fogváltás után SEM fog állni, ha előtte nem állt. Nem igaz, hogy 1 éves koráig felállhat. Ahogy telnek a hetek, egyre kisebb az esélye, fél éves kor után pedig szerintem 1%.

2014. ápr. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
11-es vagyok ,ti de okosak vagytok.Nektek mindenki hulye legyen az állatorvos vagy tenyésztö vagy kutyatarto.Senki nem mondta,hogy csak oltás után állhat a fule .Azt mondtam ,hogy oltás után lekonyulhat a kettö nem ugyanaz.Fogváltáskor is lekonyulhat.Az én állatorvosom ,nem hulye és nem cserélem le.Még jo,hogy árt neki a maszirozás ,mert az amugy rettentö ártalmas dolog.Valamiért a kis kutya mégis szivesen veszi és látszolag szereti.A kérdezö meg tanácsot kért ,nem pedig véleményt az állatorvosárol .
2014. ápr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
A maszírozás a vérkeringést erősíti a fülében.Miért lenne ártalmas neki...Szerintem van itt pár ember aki valamilyen oknál fogva nem tud,nincs lehetősége egy Yorkshire terrier kiskutya tartására :)
2014. ápr. 13. 12:32
 20/22 anonim ***** válasza:

"Azt mondtam ,hogy oltás után lekonyulhat a kettö nem ugyanaz. Fogváltáskor is lekonyulhat."

Fogváltáskor igen, mert a csontfogak nagy mennyiségű kalciumot vonnak el a szervezetből. Az oltásnak semmi köze a porcerősödéshez, attól se nem áll fel, se nem konyul le. Semmilyen irányba nem befolyásolja a fület.


"Még jo,hogy árt neki a maszirozás ,mert az amugy rettentö ártalmas dolog.Valamiért a kis kutya mégis szivesen veszi és látszolag szereti."

A masszírozás hasznos lehet a kutyáknál, és igen, még a vérkeringést is beindítja, aminek aztán végképp semmi köze a fülek csontosodásához. Masszírozhatod, mert a kutya nyilván élvezi. Viszont az erősödő porcokat szépen szétnyomod.

2014. ápr. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!