Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az anya kutya miért eszi meg...

Az anya kutya miért eszi meg az összes kölykét?

Figyelt kérdés
A kutyám mindig megeszi a kiskölykeit =( Mit csináljak?
2009. dec. 18. 17:07
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
54%

Engem azért érdekelnének a részletek;

-fajta kutya vagy keverék?

-téli vagy nyári alom?

-udvaron tartod vagy lakásban?

-hányszor fordult ez elő?

-újszülött korban vagy pár hetes korukban?

-mennyi idős az anyakutya?


Most hallottam én is két ilyen esetről és nagyon megdöbbentett, egyben felkeltette az érdeklődésemet, de semmi idevonatkozó irodalmat nem találok. Nekünk dec.30-án fialt a kutyánk.

A szakirodalom egyértelműen azt írja, hogy a kutyák alapvetően nagyon odaadó anyák, esetleg idegen hímek tesznek ilyesmit...

szia

2010. jan. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válszoló! :)

A kutyám teljesen fajtiszta, németjuhász.


Az alom téli 2009.december 13-ára, reggelre szült 6 kölyköt.


Az udvaron vannak egy ólban, amit kibéltünk régi, használt ruhákkal, az ól külsejére pedig karton papírt szögeztünk.


Másodszorra fordult elő.


1 hetesen megette 5 kölykét, már csak 1 él, de remélem ő megéli a felnőttkort


Az anyakutyus 5 éves.

2010. jan. 9. 14:21
 23/26 anonim válasza:
61%

Szia!

Bocs, de nem írtam eddig erre a fórumra és máshol automatikusan megjeneik a nicknevem.

Szal egyenlőre az a tapasztalatom, hogy fajta kutyáknál fordul elő ez a viselkedés, elletve kizárólag téli almokról hallottam (komoly kutató munkát végeztem :) ).

Érdekes lenne, ha egy állatorvos idekeveredne és reagálna, mert ezek csak felvetések...

Te kérdezted az állatorvost, hogy mi a véleménye?

Engem nagyon érdekelne, mert sztem ez nagyon a kutya-természet elleni viselkedés.

Nekem sosem volt kutyám, mielőtt tavaly a szomszédtól megörököltünk egy 5 éves "asszonykát", aki addig láncon volt. Most, dec.30-án fialt és mi is nagyon izgultunk, hogy minden rendben legyen. Így keveredtem erre az oldalra. Másoktól is hallottam azóta, ilyen történeteket, de végülis sehol nem derült ki a konkrét ok.

Gondolom, közösen akartál gondolkodni erről a rémisztő esetről és nem a "kedves" megjegyzéseket olvasni magadról.

Úgyhogy ha valaki a témáról tud valamit az komolyan érdekelne!

Üdv Borsolyka

2010. jan. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
10%

Az egyik barátnőm mesélte, hogy az ő németjuhásza is megette a kölykeit :( Egyébként sem csípem azt a kutyát, azt is mesélte, hogy néha kiszökik (tök forgalmas utcában lakik)

Egyszer amikor arra sétáltattuk az én kutyámat, akkor is kint volt az utcán az ő kutyája és odarohant megharapni az enyémet. Aztán még a barátnőm volt megsértődve :|

2010. nov. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
71%
Kedves Mindenki! Azért elképeszt az emberi sötétség, hogy egyből leoltom a másikat, mert éppen nem értek a témához, de a véleményem megvan. Az a helyzet, hogyha ilyet csinál a kutya, igen, az egy kicsit a kutya defektje, amit valami konkrét esemény váltott ki. Óriás schnauzerekkel foglalkozunk, több éve már, volt egy szuka kutyusunk, sajnos 2 alom volt, ami ezen keresztül ment, többet már nem is akartunk, de az a helyzet történt, hogy az egyik kan kutyánk elpusztult, aki befedezte a szukát, így mivel nagyon szerettük, adtunk még egy utolsó utáni lehetőséget. És "csoda" történt, mert a kutyus nem bántotta őket. Igaz, a 3 kölyökből 2 maradt meg (mint ahogy az előttem szólók közül valaki írta, hogy a kutya a beteget kiteszi), de mindkettőnek jó gazdijai lettek. Szóval csak annyi, hogy ezek hátterében valamilyen megrázkódtatás áll, amit lehet, nem is tud a gazdi... 2 szuka kutyusunk volt, az egyik baromi jó anya, a másik volt az, akiről írtam. Sajnos ő már elment, de amíg velünk volt, addig a 2 szuka állandóan rivalizált, így külön tartottuk őket. Egyszer történt egy sajnálatos eset, a jó anya kutyus kölyköket várt, majd nem voltunk itthon és arra jöttünk haza, hogy a másik szuka valahogy kijött a kennelből, nekiment a másiknak, akinek elmentek a kölykök. Sajnos azóta nem lett vemhes, különböző tünetei lettek, aminek hatására a dokink azt mondta, hogy cisztája van. De ez a ciszta eltűnt, mivel most újra lettek kiskutyái. A sajnálatos eset az, hogy a kölykökből már csak 2 van életben (pedig volt 6-7). Agyonnyomta a kicsiket (lehet, feszült), azután meg eltűntek a nem élők... Szóval ezért mondom, hogy megrázkódtatásai vannak, próbáljuk nyugtatni. Sajnos nem gondoltuk, hogy a jó anyából egyszercsak ez lesz, de gondoljunk csak bele: az embernek elmegy a gyereke, az egy óriási megrázkódtatás, amit mi (mivel azért elvileg fejlettebb szinten vagyunk) nem a gyerek megevésével rendezünk le, hanem az aggódással, ami bizony ebben az esetben nagyobb, mint az "általános szülői aggódás".
2010. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Én befogadtam egy kis kutyát, beoltattam, nem volt benne chip, és közben kiderült, hogy vemhes. Biztos az első vemhessége volt, mert az orvos szerint maximum 2 éves, és kicsi kutya nagyon, tehát egy évben egyszer tüzel/doki mondta, és szerinte is az első fialása/. Lefialt, mindent úgy csináltam ahogy mondta a szakember, lámpázás, meleg, palackozás, kényelmes hely, stb. Világra hozott két kölyköt, és az egyiket megette. Most frissen azt mondta a doki tilos ivartalanítani, de amint lehet viszem ivartalanítani.

Egyébként imádom a kutyákat, és nem tettem volna őket a kukába, vagy a bányába. Már meg is lett volna a két jó kollégám, akiknek odaadtam volna őket/tisztességes emberek, járunk át egymáshoz, és ismerem őket egy ideje/. Természetesen 8 hetes kor után adtuk volna oda őket, mindenféle szükséges dolog után/féregtelenítés, stb/. De nem így alakult. Ahol meg van kutya, és évente fial 6-8-at és dobják ki az emberek a kukába ott meg megmaradnak a picik az anyakutyánál, csak az emberi ostobaság miatt pusztulnak el...Sok ilyen van a lakhelyemen.

Mindegy, több ilyen nem lesz, mert KIIVARTALANÍTTATOM!!!

2023. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!