Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyát nyers hússal...

Ha a kutyát nyers hússal etetem, mire figyeljek oda? Tehát mielőtt elkészítem neki a kaját, előtte a tálját kitisztítsam, és ha 3 naponta adok neki csontos húst nyersen az úgy jó?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 1. 21:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Persze disznó húst nem adok neki nyersen.
2014. ápr. 1. 21:30
 2/14 anonim válasza:

Idézet "Hogyan válhatunk kedvencünk kedvenc gazdijává" című könyvből:


Ha időnként szeretne friss hús adni a kutyájának, akkor a legjobb, ha nyersen adja. Ha nem főzi meg akkor csak megbízható helyről (például saját hentestől) származó húst adjon, vagy ha kétségei vannak, akkor inkább főzze meg. Hagyja a húst csíkokban vagy nagyobb darabokban, hogy a kutyának legyen mit rágnia. Ritkán és kis mennyiségben belsőséget is adhat, de szintén csak megbízható helyről.


Remélem segítettem. :)

2014. ápr. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy nyers húsos etetés.. ez legalább olyan mint ha azt mondod hogy tápal etetsz.


Más a BARF más a prey model.. nezz utána hogy mennyi csont menyi egyeb cucc kell hozzá és hogy ezekből mennyi. A 3naponta csontossal az a baj hogy a kutyánák lezet 3naponta szorulasa lesz amúgy meg menni fog a hasa. Persze ez nem biztos de benne van a pakliban. Érdemes elosztani a csontosat is napokra.

2014. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én Barf modell szerint etetek, de ha kérdezik, azt mondom házikoszt, vagy nyers etetés - az egyszerűség kedvéért.

Minden nap kap csontos húst, soha nem volt még szorulása emiatt, még a marha - báránycsontokat is tökéletesen megemésztette. Én az arányokra figyelek (kb 30% csontos hús 40színhús, 30zöldség ami nekünk ideális) illetve hogy jó minőségű e a hús amit kap.

Arra figyelek még, hogy két etetés között elteljen minimum 9-10 óra. (én két részben adom adom neki az adagját - így jóllakik, de nem eszi degeszre magát)

2014. ápr. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én reggel táppal etetek, este pedig nyers husival. A nyers husi az csontosból és színhúsból áll vegyesen, plusz kap hozzá egy kevés gyümölcsöt, zöldséget (uborka, cékla, répa, alma), illetve van hogy rakok bele joghurtot vagy egy kis mézet. A későbbiekben, lehet, hogy majd átállok teljesen a nyersre.

Szerintem ha csak csontos húst adsz neki, attól szorulása lesz. Egészítsd ki szerintem színhússal és egy kis zöldséggel is.

2014. ápr. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok híve a nyers hús etetésnek. Nem láttam hogyan pusztult el az a szerencsétlen jószág. Nem szeretném ha szalmonellát vagy gilisztát szedjen össze ebből. ( így is három havonta féregtelenítem a kutyáim)
2014. ápr. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

a szalmonellával és minden ehhez hasonló vírussal, baktériummal leszámol a kutya gyomorsava. Gilisztát/férget pedig nem kapnak el a nyers hústól. Én is háromhavonta féregtelenítek, mindíg teljesen tiszta volt a végtermék.

Tojást is adok neki nyersen, héjastól.

2014. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi most állunk át, láttam már olyan kutyát, akit nyerssel etettek csak, hát csoda volt. Illatos (!!) szőr, nulla fogkő, és semmi büdös szájszag. Az enyém csak hetente párszor kapott először főtt, majd nyers húst, már látszik a kutyán! Szájszag közepesből gyenge lett (de inkább azt mondanám, hogy szinte megszűnt), a szőre csillog, kaki alig van.
2014. ápr. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
azt nem is merem mondani hogy az én kutyám már evett disznót is. Allergiás a drágám a disznó meg hipoallergén ugye^^ csak ezt kevesn tudják
2014. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!