Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyedül hagyható egy 5 éves...

Egyedül hagyható egy 5 éves bichon? Kibírja egyedül panelban, amíg mi dolgozunk?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!

egyrészt kutyus személyisége is válogatja, másrészt pedig szoktatni kell hozzá. viszonylag hirtelen kerültem németjuhász kutyámmal kertesből tégla lakásba, úgy treníroztam, hogy először csak a szobából mentem ki, becsuktam az ajtót magam mögött. hisztizett nyüszített stb, 5perc múlva visszamentem, és úgy tettem, mintha mi sem történt volna. nem foglalkoztam vele, nem néztem rá. kicsit később felálltam, megint ki az ajtón, újabb 5perc, és így tovább. mindig picit tovább, de se mielőtt kimentem volna az ajtón, sem utána nem dögönyöztem. aztán ezt eljátszottam úgy, hogy felöltöztem, kimentem a bejárati ajtó elé, 10percet vártam, majd vissza. szépen lassan hozzászokott ahhoz, hogy x idő múlva visszamegyek, és nem esett pánikba. nem csak a szorongás miatt mehet a berendezésnek, de unalmában is, vagy ha nagyon kipihent és sok a fölös energiája.ugyan a te kutyád kistestű, minden nap 8-9órát egyedül lenni egy állatnak nagyon nehéz, reggel-este futtasd meg, és hagyj a lakásban valamit amivel egymaga is elszórakozhat. kezd el a fent szoktatásos módszert, tapasztald ki h reagál az egyedüllétre, és ha összejön valamennyire a dolog, akkor a fennálló időt töltsd vele nagyon tartalmasan, h jól elfáradjon :-)

2009. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
:) köszi ez jó ötlet...nem tudom az előző gazdija hogy tartotta
2009. dec. 18. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyit lenne egyedül?
2009. dec. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ez az a bishon amiröl kérdeztél pár kérdéssel ez elött ugye? attól függ eddig, hogy volt tartva eddig... meg az új közeg, idegenek... nem irigylem a kutyát:(
2009. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
8-9 óra
2009. dec. 18. 20:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért 8-9 óra az nem reggeltől estig! Eddig ezt nem írtad! Számomra a reggeltől estig azt jelenti, hogy 6-7 tájékán elmentek, és 19-20 körül értek haza. 8-9 órára minden átlagember magára hagyja a kutyáját, ki lakásban, ki kertben. Az enyém kerti kutya, és ezt az időt nagyrészt átalussza. A lényeg az, amit már valaki írt előttem is, hogy minden nap legyen lefárasztva a kutya, mert akkor az egyedüllétet nem rosszalkodással tölti, hanem pihen!
2009. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!