Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tarthatok úgy bérházban...

Tarthatok úgy bérházban kutyát (csivava), hogy soha nem viszem le, hanem az erkélyen tenné a dolgát, úgy szokatnám? Szerintetek ez egészséges?

Figyelt kérdés
Így megszabadulnék a mindennapos leviteltől. Köszi a válaszokat előre is!

2014. ápr. 3. 20:35
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván lehet vele lakásban is játszani, de az nem ugyanolyan, mint a szabadban. Ha valakinek nincs kertje, panelban él, annak kétszer annyit kéne vinni a kutyáját sétáltatni - legyen az csivava vagy németjuhász - , mint egy családi házban élő embernek, hogy "felfedezze" a világ dolgait stb. A kutya nem lakásba való, ha meg máshogy nem lehet megoldani akkor viszont vinni kell, minden nap, akár 4x is.
2014. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, csak reménykedtem, hogy meg lehet így oldani.
2014. ápr. 3. 20:51
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
A csivava attól hogy kicsi, még ugyan olyan kutya mint egy bernáthegyi, németjuhász, dobermann és társai. A méretén kívül kb semmiben nem tér el. Ugyan úgy szüksége van a sétára, más kutyákkal való játékra, új ingerekre és mozgásra mint bármelyik kutyának. Te tudnál úgy élni hogy kiskorodtól kezdve abba a lakásban kéne élned? Nem mehetsz sehova, nem találkozhatsz a barátaiddal, nem sétálhatsz egy jót a gyönyörű tavaszi időben? Szerintem 2-3 év után begolyóznál. A macska meg a nyúl más tészta. De a kutyának kell a séta, ha cigány gyerekek potyognak az égből, akkor is.
2014. ápr. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Az utolsó válasz volt a legértékesebb. Köszönöm! Vinni fogom sétálni, most már meg lettem győzve!
2014. ápr. 3. 21:00
 15/27 anonim ***** válasza:
98%

Naponta LEGALÁBB 4X le kell vinni, ebből 2 legyen 15-20 perces egészségügyi séta, a másik kettő pedig 1-2 órás. Nem csak egészégügyi okokból (pisi-kaki) hanem az ismerkedés, többi kutyával való játék, szocializáció miatt is le kell vinni. Ezek nélkül könnyen bekattanhat. Múltkor volt előttünk a randelőben egy csivava, az egy dolog hogy őrjöngött a flexin és keményen odakapott a shar pei kutyámnak, de erre a "gazdája" (8-10 éves kislány) ölbe vette és így szólt:

"Na Zizike, amiért most rossz voltál itt maradsz az ölemben, és puszilgatni foglak!"

Gondolhatod Zizike mennyire örült neki... Ezután derült ki, hogy életében 5 méternél többet nem ment a saját lábán, minden kutyát támad, soha senkivel sem játszott, de hát olyan jó mert legalább a gyerek "elvan vele"...

2014. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Hu, durva. Nem gondoltam volna, hogy a szocializáció miatt is kell a séta. Most ezt is megtudtam. Tényleg köszi mégegyszer!
2014. ápr. 3. 21:09
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg csak akkor vállad be ha tudod vinni sétálni. És ez nem csak a jó időre vonatkozik. A kutyát vinni kell hóban, fagyban, esőben, ködben, 40 fokos lázzal (ha egyedül élsz) nincs olyan hogy "jaj ma nincs kedvem menni". Ő ugyan úgy várja a sétát szakadó esőben, mint derűs napsütésben. Ha tudod magadról hogy egyik porcikád se kívánkozik ki rossz időben, akkor inkább ne vállald be, mert ha odakerülsz úgyis erősebb lesz a fűtött szoba. Bizony erőt kell venni nagyon sokszor az embernek magán, de ez embertípusként is változik. Van akit nem zavar a rossz idő, valakit meg kizavarni se lehet olyankor.
2014. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Firestorm ***** válasza:
100%
Nekem 13 csodatos evig volt yorkim 9 eves koromtol kezdve fagyban,hosegben,szelben setaltattam napi 3x 4x,felkeltem korabban reggel,hogy levigyem,sulibol haza erve elso dolgom o volt,este 7kor ismet seta es ezt 13evig!Jol gondold at,hogy valoban tudod-e ezt vallalni,ugyanis az elejen egy kolykot 2-3 orankent,eves,ebredes es jatek itan setaltatni kell ha azt akarod hogy szobatiszta legyen.Ezt termeszetesen az oltasi program letudasa utan.
2014. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Hovarju ***** válasza:
100%

NEM!!!!!!!!


Azért, mert kicsi, Ő még KUTYA. (előttem már sokan leírták).


Ha csak ennyi időd lenne, akkor inkább vegyél macskát, ha viszont tényleg szeretnél kutyát, akkor változz meg.


És megdicsérnélek mindenképp. Végre valaki, aki kutyavásárlás előtt érdeklődik és hajlandó elfogadni a kérdésére kapott választ.


Ha tényleg nem megoldható a napi séta, akkor ne akarj kutyát.

2014. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Bizony,ha beteg vagy is vinni kell.Nekem hétvégén részleges izomszakadásom lett a vádlimban,de ma délben is mentem a kutyáimmal,féllábon,sántikálva,bukdácsolva a fűben.
2014. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!