Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a tacsimat...

Hogyan tanítsam meg a tacsimat és a csivimet arra, hogy ne szedjék szét a kerítést és ne szökjenek át a szomszédba, vagy ki az utcára?

Figyelt kérdés
Most lett meg csinálva a kerítés. eddig lehetett arra fogni azt, hogy kiszöktek, hogy rossz a kerítés. De meg lett csinálva az egész és most neki álltak szétszedni és kiszöknek. Szeretnénk erre hamar megoldást találni, mert egyrészt féltem őket, hogy kint az utcán valami bajuk történik, másrészt pedig több mint 400. 000 forint volt csak egy oldalon a kerítés és nem szeretnénk, hogy ha a jövőhéten újra kéne csináltatni. Mindig meg lettek büntetve ha kiszöktek, és már több büntetéssel is próbálkoztunk, semmi nem hatotta meg őket. Ezen az egy dolgon kívül amúgy meg szófogadó, jó kutyák. Nem tudom, hogy mit csináljak.
2014. ápr. 5. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű nincsenek levezetve az energiáik... mennyit foglalkozol effektíve velük? Séta, tanítás más kutyákkal bandázás? Mert ha csak vannak, akkor ne csodálkozz...
2014. ápr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem csak vannak, ezért csodálkozom. a tacsi már négy éves, Ő a páromék kutyája, mindig is kerti kutya volt. Kutya pásztorral próbálkoztak, de hát a kutya nem hülye átugrotta. a Csivi az enyém, most lesz majd 1 éves. Sokat van foglalkozva velük. A jó időben kint vannak a kertben, eddig velünk voltak bent a házban, míg hideg volt. Játszunk velünk minden nap. Összebújás mindennap. Sétáltatni nem mindennap szoktuk a kert miatt, de rohangálunk velük, iszonyat nagy a kert. Alap vezényszavakra hallgatnak. a Csivit trükkökre is elkezdtem betanítani. Mindkét kutya okos és jó szívű, csak a kiszökés okoz problémát, és szó sincs olyasmiről, hogy egésznap le vannak szarva. Amint hazajövök az az első hogy velük játsszak, vagy együtt legyünk. ha nem így lenne, akkor valószínűleg nem is bántana ennyire, hogy folyton kiszöknek.
2014. ápr. 5. 11:03
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kezdjük az alap kutyás ismereteknél.

A kutya alapvető szükségletei - a sorrend fontos:

1. mozgatás (amihez nem, nem elég a kert, nagy séta, futtatás, bandázás más kutyákkal)

2. tanítás/engedelmesség (vagyis az agyi kapacitását is le kell kötni, illetve ezzel alakítható a kötődés)

3. szeretet (ide sorolható az összebújás)


Nálatok ez teljesen fel van cserélve... A kutyáknak láthatóan fölösleges energiáik vannak. Próbáld ki h egy hónapig minden nap viszed őket sétálni, elengedve, póráz nélkül rohangásszanak a szabadban. Labdázzatok, fussatok, bármi, csak interakcióban legyél ez idő alatt a kutyákkal. Valamint szánjál minden nap 20-30 percet külön a tanításra is. Ha nem ismered, nézz utána a klikker képzésnek és tanuljatok sok vicces új trükköt, ahol a kutyának gondolkoznia kell megtanulni. Ezután jöhet az összebújás - mert akármennyire kicsi, egy csivavának is ugyanolyan igényei vannak mint egy bernáthegyinek.. mert kutya.

2014. ápr. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen. Az igaz, hogy a csivinek is ugyanolyan igényei vannak, ezért van kutyaként kezelve. Szabadon nem sétáltathatom a kutyát, mert megijed egy hangos zajtól és elrohan. De akkor mindennap lesz séta, nem csak heti 4szer. Átlag annyit szoktuk sétáltatni őket. Meg hát a csivit viszem magammal ahova csak lehet. Köszönöm a tanácsot. Remélem bejön. :)
2014. ápr. 5. 11:18
 5/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha a hangos zajtól elszalad, akkor szocializációs problémája van. Ezen is dolgozni kellene, és sokkal több séta. Ami nagyon fontos, hogy új helyekre is vidd, mert nekik nagyon fontos a vándorlás, ami alatt új helyeket ismernek meg. Ezért is szöknek.
2014. ápr. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahova csak lehet kutyát vinni, én oda viszem magammal a csivimet. Amióta nálam van ez így működik, amíg panelban laktunk addig ott sétálgattunk a környékünkön, a kerületen belül és minden kutyához odaengedtem játszani, szaglászni, mindenkinek megengedtem, hogy megsimogassa, de Ő ezt nem szereti, így nem fogom ráerőltetni, nem minden kutya barátságod mindenkivel. A zajokkal kapcsolatban az a véleményem, hogy miután kistestű kutyáról van szó, hamar megijed, hiába nagy a szája. Ezzel sem nagyon lehet mit kezdeni. Ilyen a jelleme és a kistestű kutyákra ez is elég jellemző, pláne a csivikre. (Utánuk olvastam többnyire). Más csivis gazdik is azt tanácsolták, hogy ne nagyon legyen póráz nélkül, mert megijedhet és akkor se hall se lát módon elrohan és futhatok utána. Köszönöm amúgy a tanácsot és azóta minden nap másfél két óra sétálás (el is engedtem félórára a mezőn, csak mert nem volt kint másik kutya). Gyakoroltuk az alap parancsokat, a szófogadást és a trükköket, amiket tanítottam neki :) játszottunk és összebújtunk, de ugyanúgy kiszökik, szétszedi a kerítést és kibújik. Semmi nem változott azóta. Tudom, hogy nem telt el sok idő, de akkor sem változott semmi.
2014. ápr. 8. 17:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor csináljatok egy kennelt és zárd be. El valszeg már rossz szokás is. Ivartalanítva van?
2014. ápr. 9. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva most lesznek ebben a hónapban.
2014. ápr. 12. 20:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Kb 6 hőnap amíg a hormonok kiürülnek, de csodát ne várj...ez már rögzült rossz szokás. Segíteni fog, de nem oldja meg.
2014. ápr. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!