Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyák azok akik nem...

Zsolt mezei 2000 kérdése:

Milyen kutyák azok akik nem nőnek nagyra?

Figyelt kérdés
A kérdést nem igazán jól fogalmaztam meg de azt hiszem érthető!Lényegében a kutya nevekre vagyok kiváncsi amik kicsik maradnak!

2014. ápr. 5. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Szia! Sok kutyafajta van, ami nem nő nagyra. Kérdés az, neked mi számít nagynak? A spaniel még közepes méretűnek tekinthető, a nála nagyobbak a nagytestűek, a nála kisebbek, a kistestűek.

Kistestű a tacskó, bison, westi, csivava, pincsi, törpe snaci, őzpicser. Ezek ha veszed, drága kutyának számítanak törzskönyvvel, és költséges a tartásuk is. Kényesek, hamar hajlamosak megbetegedni. A tacskó a legköltséghatékonyabb, abból is a rövidszőrű, ha nem akarsz költeni kozmetikára. A roved szőr amiatt is jó, mert hamar észreveszed a kullancsot, bolhát, egyéb sérüléseket. Okos és nagy mozgásigénye van.Játékos.Én a kis termetű keverék kutyákat preferálom. Könnyű hozzájutni, kevés kiadással jár, és nagyon hálásak, jó társak. A túltenyésztett fajták inkább státusz kutyák, divatból tartják őket, vagy pénzszerzés céljából szaporítják, több kevesebb sikerrel. Én egy vasat nem fizetnék egyért se,annyi gazdára váró eb van, akik szebb életre érdemesek, okosak, viccesek. Mindet hazavinném, ha tehetném.

2014. ápr. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak kis, közepes, nagy és óriás méretű fajták. Kis és közepes fajtából van 200-300. A neten találsz egy csomó fajtalistát, olyan is van, ami méret szerint csoportosít.
2014. ápr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2014. ápr. 5. 18:50
 4/5 anonim válasza:

virsli kutya azaz tacsi, pakota pincsi, foxi/foxterrier ő valamivel kutyásabb és nem kutyának titulált macska.

de rengeteg nagyon aranyos keverék kutyus van a menhelyeken amik sokszor jóval "jobb" kutyák. (mivel több fajta vér keveredik bennük ezért elevenebbek vagy akár nyugisabbak) de ha nincs kedvedre való a felsoroltak közt, akkor google a te barátod :)

2014. ápr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kistestűek!:)
2014. ápr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!