Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gennyes szem tisztítása:...

Gennyes szem tisztítása: Mivel szabad letörölni a kutya szeméből kifolyt gennyet?

Figyelt kérdés

Látta állatorvos többször, első alkalommal azt mondta, allergiás, kapott egy injekciót. A hasa volt kisebesedve és az orráról levált a fekete bőr, rózsaszín orra lett, a szája is kisebesedett. Nem javult, visszavittük az orvoshoz. Azt mondta, autoimmun beteg, illetve szem/kötőhártya gyulladása van, napi 2x2 tabletta szteroidot kapott, Prednisolont. Felhívtam pár nap múlva az orvost, mert nagyon bágyadt volt a kutyus. Felezni kellett az szteroid adagot, így most napi 2x1 tablettát kap, illetve már augmentint is, nap 2x1-et. Kezdett gyógyulni, aktívabb lett, de kékes szűrke, homályos volt még a szeme.

A doki tanácsára kamilla teával mostuk meg a kis szemét, de annyira bedurrant neki, megdagadt kétszeresére, becsukva tartja, de mikor kinyitja, lehet látni, hogy a teljes szembogara hófehér, be van gyulladva. Ma reggelre beindult neki a genny folyás, az egyik szeméből már folyik ki a genny, már nem olyan duzzadt. De szeretném neki megtörölni, de nem merem akármivel. A doki holnap rendel legközelebb, nem tudom felhívni. A gyógyszerek mellé multivitamint és kálciumot is adok neki. Étvágya jó, sokat alszik, inni is sokat iszik, de alig wc-zik.


2014. ápr. 6. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak nincs könnye, úgyhogy állandó probléma a por/piszok ki nem könnyezése, még műkönny mellett is, úgyhogy neki is néha gennyes. Én bevizezett vattakorongokkal (ami korong alakú lapos, nem a pompomszerű vatta!) törölgetem át neki, esetleg a szeme körül, szemhéjáról kézzel is le lehet szedni. Ha nem mered vízzel, akkor van erre való szemkörnyék tisztító folyadék is. Tisztítás után pedig mindig jön a műkönny vagy egyéb szemcsepp, mert ilyenkor még szárazabb lehet a szeme.
2014. ápr. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyszertári bórvízzel tudnád neki törölgetni (Solutio acidi borici 2% FoNo).


A szemére is kellene szemcseppet kapnia.

Szerintem érdemes lenne konzultálnod egy szemész állatorvossal.

2014. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minden baja van a kutyádnak (nagyon sajnálom!) és akkor a kamillás lemosást ajánlja? Szuper. Az egyik legallergizálóbb a kamilla.

Forralt, szobahőmérsékletűre hűtött vízzel töröld neki, akár sima vattával is jó, nem kell sterilnek lennie. A külső szemzugból a belső felé! Ha tudod, akkor masszírozd meg a belső szemzugot, az orrtól a szemzug felé pici körkörös mozdulatokkal, enyhe nyomással. Ha szerencséd van, akkor ez besegít a váladék kiürülésében.

Jobbulást!

2014. ápr. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy gondolta a dokid,de már rég nem ajánlott a szemet kamillával törölgetni.Szerintem sürgősen válts orvost,mert megvakulhat.Nálunk a szemvizsgálatot,meg a kezelést is helyben elvėgzett gyorstesztek eredménye után kezdték meg,nem véletlenül.Veszel a gyógyszertãrban steril gézlapot,forralsz vizet és azzal áttörlöd a szemkörnyéket.
2014. ápr. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Koszonom mindenki segitseget. Az allazorvisunk azt mondta, fogalma sincs, mi baja a kutyanak, de elhihetem, hogy biztos nem a kamillatol.durrant be a szeme.es ugyanugy naponta tobbszor kenjem.le vele. Es hogy ha elfogy az augmentin, menjek be receptert, mert hatom hetig meg szednie kell.


amugy azota se kentemmle neki kamillaval, szepen hegesedik a pofaja es a szem.kornyege. Dorzsoli, gondolom.viszked nekim.kapja a napi ket szteroidot, a ket augmentint es a multivitamint, kalciumot. Az etvagy jo szerencsere meg mindig, viszont tendszeresen bepisil es bekakil. Hozom-viszem, leteszem a fube, mert kulonben mindennek nekimegy. A szeme meg mindig teljesen feher, de idonkent mar kinyitja. Ma megyunk kora este az allatkorhazba. Remelem.ott okosabbak lesznek, mint ez a... inkabb nem is minositem.

2014. ápr. 9. 06:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Hű, Ti szegények!

Én nem vagyok orvos, de 3 hét antibiotikum? És ugyanaz?

2014. ápr. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ha valaki ehhez hasonót tapasztal, a kutya érdekében keressen másik állatorvost. észre lehet azt venni, hogy nem javul az állapota, nem derül ki mi lehet a baj, nem megfelelő a kezelés, stb. ezek semminek sem tesznek jót, sem a kutyának, sem a gazda lelkének, sem a gazda pénztárcájának. váltsatok, amikor problémákat tapasztaltok!
2018. ápr. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!