Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt rotisok, tudnátok...

Tapasztalt rotisok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy új kutyust hozok a családba. Rotin gondolkozom, de kicsit tartok tőle, hiszen tudom hogy egy nagyon kemény kutya, amihez megfelelő kéz kell. Hogy tudnám betanítani? Olyan kutyát szeretnék faragni belőle, ami jó házőrző, a családot megvédi, ugyanakkor barátságos is az ismerősökkel, és más kutyákkal. Mit tegyek, hogy ilyen legyen? Egyelőre emeletes házban élek, de ha minden jól megy, hamarosan kertesbe költözünk a családdal.

2014. ápr. 6. 19:03
1 2
 1/11 sippara ***** válasza:

Hány, milyen kutyátok volt eddig, ők hogyan voltak tartva?

Hogyan tervezed a kutya egy napját, hetét kölyökkorban, hogyan felnőttkorban?

2014. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

[link]


[link]


https://www.youtube.com/user/siroccorotti


[link]


Ha ezeket átnézed, elolvasod, felveszed a kapcsolatot a tenyésztővel, megtudhatsz mindent. Egyébként nagyon hosszú lenne leírni, amit érdemes róluk tudni :) Nekem is tőlük van kutyám.

2014. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Imola Ágnes ***** válasza:
84%

Az első lépés a tenyésztő kiválasztása. Figyelj nagyon oda, hogy normális kutyái legyenek.

A második lépés az egyed kiválasztása. Kérd a tenyésztő segítségét, hogy ne a legdominánsabb, és ne is a legfélősebb kutyát vidd haza. Ő tudni fogja melyik való neked.

Utánna: határozottság (előfeltétel a kutyás tapasztalat, nem való első kutyának), tölts vele sok időt, adj neki "munkát". Hogy védje a házat és a családot, leginkább egy dolog kell, a maximális szocializáció, és engedemesség. Egy igazi rotti, ha igazi tenyésztőtöl veszed, ösztönösen véd téged, a családod, a területét. A te dolgod az, hogy barátkozzon emberekkel, állatokkal, sok ingerrel találkozzon. Az igazi rotti olyan, hogy ha egy idegen egyedül megy be a területére, abban a pillanatban támad - bár az ugatásától kíváncsi vagyok ki merne bemenni a területére? - viszont ha a gazdája enged be valakit, akkor barátságos, sokszor nyomul a simogatásért, puszit oszt. Ha normálisan lemozgatod, nagyon elvan lakásban is, hisz nagyon nagyon igényli a gazda közzelségét. A legfontosabb a következetesség, és a maximális szocializáció.

2014. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Eddig csak egy westiem volt, és az az igazság, hogy őt nem megfelelően tanítottam. Egy igazi kis öleb, elkényeztetett, de tanultam ebből a hibámból, a következő kutyánál, vagy kutyáknál szeretném jól csinálni a dolgokat. 2-3 órát mindennap megpróbálnék foglalkozni vele, és úgy tervezem, hogy befogadok még egy kutyát mellé a menhelyről, hogy legyen egy társa, ha én nem vagyok otthon munka miatt.
2014. ápr. 7. 17:43
 5/11 Imola Ágnes ***** válasza:
90%
Akkor én azt ajánlanám, először vidd haza a menhelyest, legyen egy átalhgosabb kutya, és ha azt sikerül tökéletesen megnevelni, utánna jöhet a rotti.
2014. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Ne hozz mellé másik kutyát, max csak vagy 2-3 év múlva. Sokkal nehezebb dolgod lesz, mert nagyon nehéz mind2vel egyszerre foglalkozni. Neten keresztül nem lehet gazdát tanítani, javaslok majd egy nektek szimpatikus kutyasulit. Ott a kutyátok is találkozik majd más kutyákkal ellenőrzött körülmények között. így valószínű könnyebben hozzászokik majd később az élettársához.

Nem másik kutyával kell levezetni az energiáit. Ha van mellette másik aki levezeti nem úgy fogja igényleni a te társaságod. Amennyiben naponta szánsz rá időt, nem kell mellé másik. Azért elég sokat alszanak és házat őriznek, nem fog unatkozni, de várni fog téged és jobban fog puncsolni, így tanítani is könnyebb és a kapcsolat is hamarabb kialakul.

2014. ápr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

első és legfontosabb : na az te magad vagy .

már a kérdésfelvetés is bizonytalanságot sugall. ráadásul a saját magadról alkotott véleményed szerint is a westidet sem nevelted jól.

szerinted TE KÉPES VAGY EGY DOMINÁNS KUTYÁT NEVELNI?

mindenféle felkészültség és alapismeret nélkül ?

vajon mindenki tud formula 1 autót vezetni akinek van jogsija ? NEM .

a roti és a többi nagytestű domináns viselkedésű örző-védő fajták nevelése ugyanilyen .

mit tegyél ? : keress fel pár kutyaiskolát, képezd magad könyvekből, a netről,stb.

és ha már felkészültél, hát jöhet a kutyus. mert az a 6-7 hónap amíg pici és aranyos ,hamar elszáll és marad egy hatalmas erős domináns ...............( vadállat-fenevad,vagy kedves jól nevelt kutya). hogy mivé lesz ,az csak rajtad múlik.

2014. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
egy rotival rengeteget kell foglalkozni, beszélni hozzá, nevelni, tanítani ahhoz, hogy normális, megbíyzható társ legyen, ne egy vadállat. sokan nem értenek hozzá, és csak tartják a háznál szerencsétlen kutyát, aztán az meg vérengző lesz, meg vadállat. Nem utolsó sorban a kiskutya szüleit is nézd meg, milyenek, küllem alapján is, meg idegrendszer alapján is, Ha már a viselkedésükkor kételkedsz bennük, akkor onnan ne hozz kutyát, mert hátha bolond lesz, mint a szülei, és nem kezesbárány, amit te vársz. az enyémek kezesbárányok, gyerekimádóak, megbízhatóak.
2014. ápr. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekünk két roti volt de egymás után a mostani kan kutya semmi extra nevelést nem kapott csak kis korba meg kell neki tanítani az alapokat hogy tudja ki a főnök ha trükköket is akarsz akkor neten szerintem találsz leírást de sokat kell vele foglakozni meg szerintem többször vidd sétálni hogy megszokja a többi kutya ugatását stb. de arra nagyon figyelj hogy hol veszed meg hogy a felmenőinek milyen örökletes betegségei voltak meg arra hogy fent tudod-e tartani mert az oltásai, etetése nem 2ft. Nálunk nagyon szépen viselkedik a kisgyerekekkel is az idegenekkel addig agresszív amíg be nincs neki mutatva de az udvarba nem enged senkit addig oda nem megyünk hogy bejöhet azt tanítsd meg neki hogy ki a főnök és éreztesd vele hogy szeretve van szerinte úgy minden rendben lesz vele meg kicsit utána olvasol és semmi baj nem lesz :)
2014. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Rottweiler a legcsodálatosabb kutyafajták egyike.Én tavaly augusztusban altattam el legjobb barátomat,aki 13 évig élt velünk.Nagyon sok törődést és következetes nevelést igényel.Nálunk a családban kapott fegyelmezett nevelést és kényeztető babusgatást is.Nagyon kiegyensúlyozott,nyugodt kutya volt mindig.A lényeg,hogy kiskorában is találkozzon minél több emberrel,állattal,hogy megfelelően szocializálódjon.A ház és a család őrzése ösztönös, arra tanítanod sem kell.De ha teheted vidd kutyasuliba.
2014. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!