Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalt rotisok, tudnátok...

Tapasztalt rotisok, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy új kutyust hozok a családba. Rotin gondolkozom, de kicsit tartok tőle, hiszen tudom hogy egy nagyon kemény kutya, amihez megfelelő kéz kell. Hogy tudnám betanítani? Olyan kutyát szeretnék faragni belőle, ami jó házőrző, a családot megvédi, ugyanakkor barátságos is az ismerősökkel, és más kutyákkal. Mit tegyek, hogy ilyen legyen? Egyelőre emeletes házban élek, de ha minden jól megy, hamarosan kertesbe költözünk a családdal.

2014. ápr. 6. 19:03
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
87%

A roti "kicsit" más mint a westi. A roti szeret gondoskodni rólad (főleg a szuka kutyák), ebből kifolyólag átvenni az irányítást, és a falkavezért szerepre "törni". Vele nem lehet, hogy most épp megsajnáltad ezért megengedted hogy felmenjen az ágyra, vagy kitúrja a palántákat, vagy akármi, mert milyen cuki. Ha látja hogy lehet, akkor sokkal rámenősebb lesz, és többször is bepróbálkozik. Nagyon okos fajta, így ha kell át is ver, tehát ha kiküldöd az ajtón, bejön az ablakon, ha mondjuk párszor már ráhagytad. Mindenben benne van, nagyon kíváncsi. Ha kirándulni mész, ha vásárolni, ha tankolni, ha épp a kertben dolgozol, ha bográcsolsz, ha takarítasz, mindig követ mint egy árnyék, mindent megszimatol, megfigyel. És ahogy előttem is írták, ha valaki elmegy a kapu előtt akkor morog, ugat (ja, amúgy nem egy ugatós fajta) vicsorog, de ha én engedek be valakit akkor várja a simogatást a babusgatást.

Igazából oldalakat tudnék írni, de inkább írj konkrét kérdéseket és akkor arra válaszolok szívesen.

2014. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!