Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le arról,...

Hogy szoktassam le arról, hogy minden kutyához odarohanjon barátkozni?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves shar pei kanom van, ivartalanított, az Illatosról. Nagyon rossz kölyökkora volt, 0 szocializációval került hozzám. Sokáig jártunk iskolába, ahol sikerült mindenféle agressziót kinevelni belőle, ő lett a legbarátságosabb sharp akit valaha láttam, nagyon büszke vagyok rá. Kb. 1 éves koráig nem találkozhatott más kutyákkal mert azonnal támadott mindegyikre (szerintem félelemből), de amint ez megszűnt (és azóta is) napi 2-3 órákat vagyunk a nagy kutyás parkban, naponta legalább 15-20 kutyával találkozik, mindenkit imád. Kertvárosban lakunk, és sokszor van póráz nélkül mert mindenkivel barátságos, embereket/gyerekeket szereti, de nem zaklatja. De ha kutyát lát! Azonnal rohan oda, és az esetek felében le tudom tiltani, a másik felében nem. Nem csinál amúgy semmit, odamegy és megszagolja, aztán azonnal jön is vissza hozzám. Ez csak akkor gáz, ha mondjuk egy láthatóan agresszív kutyához megy oda. Nagyon sokszor kapott már az arcába kapást kistestű kutyáktól, ezekre sosem reagál, úgy van vele hogy oké akkor hagyjuk és otthagyja őket, én meg hallgathatom az üvöltözést a másik gazdától de persze jogos, mivel az enyémen nincs póráz azok meg megbolondulnak a flexivégen. Velük nem foglalkozik, de nagy kutyákkal szemben megvédi magát, egyszer nekiment egy kuvasz (ő pórázon volt de inkább levettem mikor láttam hogy baj lesz, a kuvasz nem) és eléggé összementek. A kérdésem arra vonatkozna, hogy hogyan érhetném el hogy ne rohanjon oda mindenkihez barátkozni? Főleg új kutyálhoz, mert érdekes akiket ismer ott tud türelmes lenni, sőt. De ha újat lát egyszerűen semmire sem reagál.
2014. ápr. 7. 11:11
1 2
 1/13 sippara ***** válasza:
32%
Öööö többször is leírod a megoldást a kérdésedben: vedd pórázra.
2014. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szinte ugyanez a sztorim, totál antiszoc kutya, aki minden más kutyától rettegett, félelemből vagy menekült vagy támadni akart. Aztán rájött, mennyire jó dolog a többi kutyával ismerkedni, azóta leállíthatatlanul menne. Én azt csináltam, hogy hosszúpórázt tettem rá, tiltottam, és abban a pillanatban megrántottam a hosszúpórázt, majd magamhoz hívtam kedvesen. Megdicsértem, megvártam, hogy kicsit lenyugodjon, aztán mehetett. Így szépen megértette, hogy odamehet, de majd ha én engedem. Fontos, hogy ha makacs kutyád van (nekem igen:D), akkor mindig tartsd vele azt, hogy nem mehet csak úgy oda idegen kutyákhoz, csak ha mondod neki, hogy mehet. Másik kutyámnál az vált be, hogy sokat gyakoroltunk, magamra fókuszáltattam őt, így én érdekesebb lettem, mint a többi kutya.
2014. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jó, nyilván ez a legegyszerűbb megoldás, de szeretném ha nem azért nem szaladna oda mert pórázon van, hanem azért mert megtanulta hogy NEM LEHET. És gondoltam hátha van erre valamilyen technika, bár áprilisban kezdjük az engedelmességet (alap) a Cerberosban, az segíthet? Nem is értem, más kutyát nem érdekelnek a többiek (jó most a gazdi ölében őrjöngő szobacirkálókon meg a láthatóan agresszív neveletlen kutyákon kívül) csak ő ilyen tök hogy mindenkivel ismerkedne.
2014. ápr. 7. 11:28
 4/13 A kérdező kommentje:
Második köszi, van ilyen hosszú pórázunk ezzel meg fogom próbálni ismerős kutyákkal is, hátha levágja a dolgot. Nagyon makacs amúgy, mindig jobban tudja hogy kivel kéne összespanolni, aminek persze a gazda annyira nem örül. :D De már leírhatatlanul sokat fejlődött úgyhogy szerintem jó úton haladunk. :D
2014. ápr. 7. 11:30
 5/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is hasonló, menhelyi volt, egy éves már elmúlt,. amikor örökbe fogadtam. Eleinte minden embertől és kutyától is tartott, de most már az a gond, hogy minden emberrel és kutyával barátkozna! Pórázzal sétálunk, forgalmas út van a közelben, nem szeretném, ha kiszaladna. Egyébként elég makacs, visszarántom, akkor nem vágtat. A kertben szaladgálhat, nem is tudom, mit tegyek vele.
2014. ápr. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mivel úgyis mentek suliba, majd ott segítenek megoldani a problémádat. Addig meg tartsd pórázon.
2014. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs erre semmilyen külön technika, egyszerűen "itt maradsz", "nem szabad", "gyere vissza" és ehhez hasonlók, amiket a kutya alapból megtanul, aztán ha elég jó vagy akkor bárhol alkalmazhatod. A legtöbb kutya ugyanúgy odamenne mint a tiéd, csak vagy meg vannak nevelve, vagy a gazdájuk nem engedi őket. Amíg a kutyád nem megbízható, addig igenis pórázon kéne tartanod, mert egyrészt bunkóság kérdezés nélkül odarohanni, másrészt veszélyes is mindegyik kutyának.
2014. ápr. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sippara ***** válasza:
A póráz nem feltétlenül másfél méteres madzagot jelent ;) Legyen rajta egy öt, vagy tízméteres póráz, vagy szárítókötél, amit csak húz maga után. Ha megindulna, rálépsz, ha lenyugodott, odaengeded :)
2014. ápr. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hosszú pórázon gyakoroljátok, hogy amint megindul a másik kutya felé, letiltod/behívod/lefekteted, aztán oda mész hozzá, megbeszéled a gazdival, lehet-e ismerkedni és annak alapján folytatódik a történet. A pórázzal tudod kontrollálni az alkalmi süketséget, a kutya meg rájön, hogy nem kell rohanni, ha kivárja míg odaérsz is lehet, hogy odamehet ismerkedni.
2014. ápr. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen normális kutyád van, illetve sikerült helyreállítani a lelki rendjét.

Az én kutyám is ilyen,hogy odamegy más kutyához egy szimatra, majd jön is vissza. Ha jelez neki a másik eb "hárít" , érti, szóval nem zaklat senkit. Én nem tartom ezt olyan dolognak, amiről le kéne szoktatni, természetes kíváncsiság. --- amennyiben nem azért megy hogy arcoskodjon, vagy dominálni akarná a másikat, akkor rendben van.


"Nagyon sokszor kapott már az arcába kapást kistestű kutyáktól, ezekre sosem reagál, úgy van vele hogy oké akkor hagyjuk és otthagyja őket, én meg hallgathatom az üvöltözést a másik gazdától de persze jogos, mivel az enyémen nincs póráz azok meg megbolondulnak a flexivégen." --- szerintem pedig nem jogos. Legalábbis amennyire megismertem a kutyákat, jó szocializációval, megfelelő odafigyeléssel egy kutya sem pörög a flexi végén acsarkodva egy egyszerű szimatolástól. Ez az egyik legalapvetőbb dolog kutyáknál, hogy megszagolják egymást...azon kutya gazdája, amelyiknek ez nem megy, az inkább ne az üvöltözéssel legyen elfoglalva.


Olyan pedig nálunk is volt, hogy antiszoc kutya "rákapott" míg én hiába hívtam vissza. Pár ilyen alkalom után, már hallgatott rám.


Szóval ami engem illet, mióta nem akarom visszahívni minden kutyától, csak azoktók akiken látom, hogy nem jól szocializáltak, azóta hallgat rám, mintha érezné, hogy nem véletlen hívom vissza adott esetben. Nálunk ez így alakult ki. Szubjektíve.


Amúgy a gyakorlatban: sok türelem, és gyakorlás. Tanítsd meg neki a "marad" szót, eleinte póráz segítségével, majd idővel anélkül.

2014. ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!