Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak? Mindenki oda...

Mit csináljak? Mindenki oda engedi a kutyáját az enyémhez, de az enyém nem akar barátkozni, rehabilitálnám, de így nem lehet!?

Figyelt kérdés

Van egy bichonom akit fiatal korában nagyon sokszor megtámadtak (kis és nagytestű kutyák is) így félelmi agressziója lett,én nap mint szigorúan betartok mindent a sétával kapcsolatban, amit olvastam,de egyszerűen alig jutok egyről a kettőre,mert mindenki azt hiszi,hogy barátkozni akar a kutyám,pedig nem!! és persze flexivel engedik oda, és amikor a kutyám oda kap ,mert a másik túl közel jött akkor én vagyok a hülye,hogy egy vadállattal rohangálok (mellesleg rövid pórázon van mindig és kistestű)


ha egy kutya 1 méternél közelebb jön akkor szokott már vicsorítani,és mivel a flexivel a másik gazda nem tudja megállítani a kutyáját olyan gyorsan ott teremnek azok a kutyák,hogy időm sincs szólni,hogy ne engedjék oda..jövő nyáron elviszem kutyasuliba a kutyámat,mert itthon hiába próbálok haladni,nem sikerül..


Én lennék a hibás így ,hogy a kutyám oda kap?? egyáltalán mit tehetnék?? késő mire szólnák a kedves gazdinak,mert a kutyák mindig vagy 10 m-el előrébb járnak mint a gazdák..


2012. nov. 2. 15:15
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
normálisan tudnék sétálni ha mindenkinek láb mellett sétálna a kutyája nem pedig össze vissza!
2012. nov. 2. 15:17
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Pedig csak az a megoldás, hogy előbb észreveszed és szólsz a gazdáiknak. Mondjuk alapnak kéne lennie, hogy először megkérdezzük a gazdit, odamehet-e a kutya...

Ha ez nem sikerül, azt is megteheted, hogy leülteted a kutyád magad mögé, te pedig elé állsz addig, amíg a kedves gazdája el nem rángatja onnan a kutyáját.

2012. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

hát itt egyetlen egy ember sem kérdezi meg a másikat,hogy oda mehet e kutyája barátkozni stb, mindenki úgy gondolja,hogy természetes,hogy oda engedi..


ez a leültetős módszer jó ötlet,majd kipróbálom :)

köszi

2012. nov. 2. 15:24
 4/28 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Facebook-on terjed egy kezdeményezés, melynek lényege, hogy az agresszív, félős, beteg, tüzelő, stb. kutyák pórázára rakott sárga szalag jelzi a többi kutyásnak, hogy ne engedjék közel hozzájuk saját kutyájukat.

Íme:

[link]


[link]


[link]


Amit tehetsz, hogy amint kutyát látsz flexin vagy póráz nélkül, egy hangos de udvarias "Kérem ne engedje ide, köszönöm" kéréssel figyelmezteted a gazdikat...ha mégis odamegy a kutya hozzátok, a kutyádat húzd a hátad mögé, a másikat meg fogd meg és add a gazdi kezébe vagy lökd odébb!!! És ne érdekeljen, hogy mit panaszkodnak utána a "kedves" gazdik :)


Azt leírnád, hogyan szeretnéd rehabilitálni? Viszed azért kutyákhoz, akiknek gazdijával lehet értelmesen beszélgetni?

Azért póráz nélkül is szoktad futtatni?

2012. nov. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Az aki nem kérdezi meg hogy oda engedheti e a kutyáját azt a sárga szalag se érdekli :) Közölni kell a gazdával hogy nem akarod hogy oda jöjjön a kutyája.. 10méteres flexi nem igazán van :) Egyébként meg már messziről lehet látni ha jönt egy kutya.. ha 20méterre van akkor szólj a gazfájának hogy ne engedje oda..
2012. nov. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

ha tudod, hogy oda kap a kutyád akkor is szájkosarat kell rá tenni hiába kistestű. valamint miért vársz jövő nyárig?

amúgy simán nincs szocializálva a kutyád. sajnálom nagyon őt. meg nem egészen értem mi az, hogy nagyon sokszor megtámadtak? le lehet pontozni de szerintem tegyük fel egy német juhász is belehalna abba ha nagyon sokszor megtámadnák, nem hogy egy 2kg körüli kutya. mit értesz megtámadásnak? beleharaptak a kutyádba amit műtéttel kellet ellátni vagy csak éppenséggel játékból ráugrottak.


ne haragudj de szerintem te tipikusan az az ember vagy aki a széltől is félti a kutyáját és nem hagyta szocializálni, most pedig kinlódik a kutyával...

2012. nov. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
33%

ahogyan én látom: a te kutyád szocializációja nem igazán sikerült,mivel a gyenge láncszem nem is a kutya ,hanem sokkal inkább te vagy!

gondolom ,( ha tévednék akkor ?? ez van :),szóval szerintem a kutyádon póráz van amikor jön a többi kutya:)

a pórázon keresztül,pedig a te félelmeid ,rendesen felspanolják a kutyád!olyan lesz mint egy felhúzott rugó! ki kell törnie,mert jönnek a nagy kutyák, a vad kutyák,az agresszívek !!

pedig NEM ! a kutyák viselkedése ,válaszreakció a te kutyád ellenséges és támadó szándékú reakcióira !

vidd el egy kutyafuttatóban,ahol több nyugodt kutya van,és egyszerűen engedd el a tiédet!

ha nincs pórázon,és te nem vagy mellete, a kutyád kutyaként fog viselkedni,ha nem akkor egyszerűen ledominálják,AMI NEM TÁMADÁS A KUTYÁD ELLEN,HANEM EGY EGYSZERŰ KOMMUNIKÁCIÓ A KUTYÁK KÖZÖTT!!

persze semmi komoly baja nem lesz,egyszerűen talán az önérzete sérül,de ez a megoldása ,azolyan félrenevelt kiskutyáknak is mind a tiéd.

a kutyasuliban ezt már kis kölyök korban megtanulják,sőt egy síma falkában( ahol több kutya is találkozik nap-mint nap pl: kutyafuttató ),ott is ez a rendszer ! csak 1 vezérkutya van ! a többi követi őt, ha a tiéd a vezér ( amit nem hiszek,hiszen nem jó a szocializáció ,akkor egyszerűen a többi kutya megmutatja neki a helyes cselekvést),ha pedig nem tanul belőle, na akkor sem bántják,hanem egyszerűen kizárják maguk közül !

amit pedig te támadásnak értesz ( amikor a domináns lenyomja a földre,esetleg ráfog a nyakára, na ezek csak síma figyelmeztetések!)ha harc lesz,komoly harc( amire póráz nélkül az esély 1 % míg pórázon 95% !!) akkor a tiéd úgyis megadja magát, de erre nem fog sor kerülni,mert a többi kutya JÓL VAN SZOCIALIZÁLVA, A TIÉD PEDIG NEM ! jövő nyárig vajon mi lesz??

2012. nov. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Szilvi & Argos -nak

jó ötlet ez a sárga szalag,csak nem hiszem,hogy az öregek nézik a facebookot és levágnák miért is van sárga szalag a kutyán :)


Jan Fennel,Cesar Milan könyveit olvastam és Cesar-nek a műsorát is nézem és rengeteget változott a kutyám amióta a könyveket olvastam, régen már 100 m-ről ugatta a kutyákat,most már csak kb 2 m-ről..

sajnos egyetlen egy ember van akivel jóban vagyok és a kutyája is nyugodt,vele már viszonylag megbarátkozott az enyém..szóval kutyák közé nem nagyon viszem,mert el küldenek halál f*szára ,hogy mért viszek oda ilyen kutyát.. természetesen elvan engedve a parkba és van hogy az utcán is ,de ha kutya jön inkább megkötöm , amúgy nagyon szépen jön mellettem és ha előre engedem 3 m-nél nem megy messzebb első szóra oda jön ha hívom,egyszerűen csak a kutyákkal való kommunikáció nem megy...



16:20-asnak


megtámadást úgy értem,hogy oda kaptak neki vagy elkapták a farkát/fülét, műtét szerencsére nem volt,de véres sebek igen!! biztos hogy egyik sem játékból volt azért megtudok különböztetni egy játékos kutyát egy támadó kutyától..

nem óvom őt a széltől,inkább talán ő a környéken az egyetlen bichon aki nincs elkényeztetve és nincs flexivel sétáltatva!!


jövő nyárig pedig azért várok,mert nincs pénzem kutyasulira ez az ucsó évem a gimiből,nyáron elmegyek dolgozni és akkor gyűjtök pénzt..


17:13-as

abban igazad van,hogy kicsit félek és nyilván ezt a kutyám is érzi pórázon keresztül,de ha elengedem és a másik kutya közel jön és össze kapnánk akkor ÉN lennék a hibás ,hogy agresszív kutyát minek engedek el!! mert mint írtam itt nem szokás a másik embert megkérdezni,hogy a kutya oda mehet e vagy sem..mivel sokan ismernek ,hogy az én kutyám "vad" így van hogy vki átmegy a másik oldalra,nehogy az övére ráugasson...én nem akarom,hogy feljelentsenek vagy bármi..



annyira itt a kutyás közösség ,hogy az hihetetlen és főleg öregekből, legszívesebben elköltöznék innen ahol nem ismernek sem engem sem a kutyámat, előítéletekkel nem lehet változtatni :S

2012. nov. 2. 18:16
 9/28 A kérdező kommentje:

*annyira szar itt a kutyás közösség..

mivel évek óta küzdök ezzel a problémával,már a környékbéli kutyások ismernek és inkább elkerülnek,ha tényleg meglátják,hogy elengedem akkor aztán biztos lesznek gondok..

persze tehetném azt,hogy leszarom őket,de viszont nem akarom,hogy feljelentsenek vagy vmi..

2012. nov. 2. 18:20
 10/28 A kérdező kommentje:
amúgy azt kifelejtettem ami fontos,hogy már 1,5 éves volt amikor hozzám került és addigi életét kertben élte le , kutyák közt!! így felsem merült bennem,hogy gond lehet más kutyákkal,de séták alkalmával nem volt gond, de mivel fiatalabb voltam akkor,és egy angol szetter hátulról elkapta a kutyám farkát ,megijedtem 10-11 éves lehettem akkor,így nyilván nem tudtam helyesen cselekedni,azután pedig sorban volt egy csomó támadás a kutyámra..
2012. nov. 2. 18:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!