Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le arról,...

Hogy szoktassam le arról, hogy minden kutyához odarohanjon barátkozni?

Figyelt kérdés
Kb. 2 éves shar pei kanom van, ivartalanított, az Illatosról. Nagyon rossz kölyökkora volt, 0 szocializációval került hozzám. Sokáig jártunk iskolába, ahol sikerült mindenféle agressziót kinevelni belőle, ő lett a legbarátságosabb sharp akit valaha láttam, nagyon büszke vagyok rá. Kb. 1 éves koráig nem találkozhatott más kutyákkal mert azonnal támadott mindegyikre (szerintem félelemből), de amint ez megszűnt (és azóta is) napi 2-3 órákat vagyunk a nagy kutyás parkban, naponta legalább 15-20 kutyával találkozik, mindenkit imád. Kertvárosban lakunk, és sokszor van póráz nélkül mert mindenkivel barátságos, embereket/gyerekeket szereti, de nem zaklatja. De ha kutyát lát! Azonnal rohan oda, és az esetek felében le tudom tiltani, a másik felében nem. Nem csinál amúgy semmit, odamegy és megszagolja, aztán azonnal jön is vissza hozzám. Ez csak akkor gáz, ha mondjuk egy láthatóan agresszív kutyához megy oda. Nagyon sokszor kapott már az arcába kapást kistestű kutyáktól, ezekre sosem reagál, úgy van vele hogy oké akkor hagyjuk és otthagyja őket, én meg hallgathatom az üvöltözést a másik gazdától de persze jogos, mivel az enyémen nincs póráz azok meg megbolondulnak a flexivégen. Velük nem foglalkozik, de nagy kutyákkal szemben megvédi magát, egyszer nekiment egy kuvasz (ő pórázon volt de inkább levettem mikor láttam hogy baj lesz, a kuvasz nem) és eléggé összementek. A kérdésem arra vonatkozna, hogy hogyan érhetném el hogy ne rohanjon oda mindenkihez barátkozni? Főleg új kutyálhoz, mert érdekes akiket ismer ott tud türelmes lenni, sőt. De ha újat lát egyszerűen semmire sem reagál.
2014. ápr. 7. 11:11
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves utolsó:

"Én nem tartom ezt olyan dolognak, amiről le kéne szoktatni, természetes kíváncsiság"


Igenis le kell róla szoktatni, és igen is jogosan üvöltözik a másik gazda. Amikor az ember kutyája tüzel, beteg, sérült, rehab alatt áll, stb. és PÓRÁZON van, BUNKÓSÁG ráengedni másik kutyát "nem bánt" felkiáltással.

Mellesleg ha az út túloldalán lát egy kutyát és a természetes kíváncsisága okán átrohan és elcsapják, akkor mi van?

2014. ápr. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kell egyből személyeskedve ilyen hangnemben válaszolni.

Teljesen másról beszéltem, mint amiről te.

Vannak akik nem a legrosszabbat látják mindenben, és nem szeretik a falra festeni az ördögöt egy ártatlan, és természetes jelenség/reakció láttán.

2014. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Te is írtad, hogy a kutyád odamegy más pórázos kutyákhoz és még a gazdiknak áll feljebb. Tényleg jogosan! Engem is idegesít a sok idióta gazda a neveletlen-antiszoc flexis/akármis kutyájával, de ettől még NEM engedem oda a kutyámat pórázos kutyához. Ez alap.

Nem is kerül túl nagy erőfeszítésbe megtanítani, hogy ha azt mondom, hogy nem, akkor nem ;)

2014. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!