Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Beagle kutya az jó kutya?...

Egy Beagle kutya az jó kutya? Jól és könnyen betanítható? és lakásba lehet tartani úgy hogy egész nap vele vagyok és kb :10-szer leviszem sétálni?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 7. 17:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első kutyának lenne? Elég kemény fajta, akaratos, makacs, nagyon meg kell őket nevelni. A 10 séta alatt mit értesz? Mennyi időt?
2014. ápr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt hogy "jó" kutya? A beagle-nek nagyon nagy a mozgásigénye, és mivel vadászkutya, imád ásni, a szomszédainknak mikor az volt rendszeresen teleásta gödrökkel az udvart... ettől függetlenül, már ha tényleg van ennyi időd és idegzeted foglalkozni vele nap mint nap, akkor szerintem esetleg lehet lakásban tartani.

A tanításáról nagyon nem tudok nyilatkozni, csak annyit, hogy nagyon intelligensek, de tényleg elég makacsak

2014. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szilvi & Argos ***** válasza:

Lakásba jó választás, de első kutyának NEM!!!!!!!!! javaslom. Baromi öntörvényű, önálló és OKOS fajta, könnyen rájön a gazdik gyengeségére ;)

Amíg kölyök, kellhet 10-szer "sétáltatni" a szobatisztaság miatt, de később elég 3-4 hosszabb séta, összesen bő 3 óra aktív mozgatás plusz tanítás, játék

2014. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Elkövettem azt a hibát, hogy első kutyának Beaglet vettem. Mert hogy jajj de cuki, meg van kertünk könnyen szobatiszta lesz, meg ráérek vele foglalkozni meg a zsebpénzem pont elég lesz rá stb.


Háát tévedtem. El van kényeztetve, közepesen jól nevelt (pórázon és lakásban viselkedik, de póráz nélkül nem merem sétáltatni).

Ja és el van hízva :(

2014. ápr. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem első kutya lesz és a 10 séta az kb 20 perc vagy több szerintem annyi elég én se biztos hogy veszek mert eléggé engedékeny vagyok .... csak olyan kutyát szeretnék ami aranyos,szép , kistestű és nagyon könnyen betanítható
2014. ápr. 7. 18:32
 6/12 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján neked vagy a yorkie, vagy a csivava való, bár az utóbbit nem tartom aranyosnak, de az kicsi. Esetleg még a westie, vagy egy bolognese, de bármelyiket választod is, nevelni kell!
2014. ápr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én nevelem nefélj csak olyan kell ami könnyen tanítható
2014. ápr. 7. 19:10
 8/12 anonim ***** válasza:

A beagle nem tanítható be könnyen.


A napi 10*20 perc egyébként nem olyan jó felosztás, inkább oszd el azt a 200 percet 2*30 és 1*140 percre.

2014. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A beagle könnyen tanul. Pl. azt, hogy hogy lehet a hűtőszekrényt kinyitni, meg hogy hogy lehet a gazda figyelmét elterelni, míg körülnéz a konyhaasztalon, vagy mi a gazdának az a hanghordozása, amikor totál nem ura a helyzetnek, lehet világgá rohanni.

Rémesen makacs, önfejű, iszonyúan kajás, a hajat is leenné a fejedről, ha hagyod. Ugyanakkor kajával motiválható is, de kb. 5x annyi energiát igényel a tanítása és a fegyelemre nevelése, mint egy átlag kutyának.

2014. ápr. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
84%
Elindulnal napi 10x?? Nemtom hogy tudod igy beosztani a tobbi programot, tiszta kaosznak tunik nekem. Ha en napi 10x mennek, akkor ennyi erovel mar kint is maradhatnek vele egesz nap :D ahogy visszaersz, indulhatsz ujra, aztan ejszaka van. Nem tudom, hogy tudnal emellett elni. Napi 3-4 seta, amibol ketto hosszu. Szerintem ez a normalis.
2014. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!