Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bosszant, hogy a szomszéd...

Bosszant, hogy a szomszéd eltudja vinni a kutyáját, sétálni, de nem teszi! Ne foglalkozzak vele, vagy tegyek valamit a kutyáért?

Figyelt kérdés

Láncos kutyus. Egész nap itthon vannak szinte. De nem viszik el sétálni csak 2vagy 3 hetente!

Sajnálom a kutyát. De én nem akarom már az ő kutyukat elkérni, hogy elviheten e sétálni!

De bosszant, hogy a kutya egész nap láncon, de sétálni havonta viszik!


Tehetek valamit, vagy nem? Jogilag elkobozni, és normális családhoz adni?



2014. ápr. 8. 09:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért ne kérhetnéd el sétáltatni? Rajtuk múlik hogy megbíznak e benned.

Azzal viszont számolnod kell, hogy ha bármi történik a séta alatt, a felelőség téged terhel. ( kitépi a pórázt és elszalad, megtámadja egy kóbor kutya stb. ) Ha netán megsérül akkor neked kell állni a költségeket.


Amúgy én anno a nővérem szomszédjátol kértem kölcsön a nj. kutyájukat. Vele jártam dolgozni. Szívesen oda adták és nagyon vigyáztam rá. A kutya kenelben lakott, soha nem vitték sehova, és nagyon boldog volt amikor meglátta hogy megyek érte.

2014. jún. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy úgy van minden, ahogy te mondod? Nem lehet, hogy csak te látod így?

Nem akarok senki pártján állni, de volt idő, mikor nekünk is meg kellett kötni a kutyánkat. Tudni kell, hogy őrkutya volt a drágánk. Amikor elérte a tini korszakot, egyszerűen igazi rossz kutya lett. Akkoriban volt a környéken kb. 20 kóbor kutya, szukák, kanok vegyesen. A mi kutyánk egyszerűen fittyet hányt az utasításainkra, tök mindegy volt, hogy kiközösítettük, megbüntettük (nem verés, hanem pl játék elvevés, stb), nem érdekelte. Ráadásnak rákapott a biciklik kergetésére. Kimászott minden kerítésen. Amíg rácsos volt, átmászta simán. Ha betonból volt, azt is. Elütötte az autó 3x is, szerencsére sosem sérült meg, de mindig ott volt az esély.

Így hát nem tudtunk mást tenni, csak megkötni. Szűk félévig volt megkötve, úgy, hogy fél napot megkötve, fél napot elengedve, megkötésekor volt sétáltatva, de sajnos nem mindig (attól függött, hogy hogy dolgoztam, hogy volt időm). Amint lement ez a féléves mizéria, megnyugodott és egy bújós kutya lett. Igaz, még voltak néha kilengései, de elmúlt hamar. Lehet, nem ez volt a legjobb megoldás, de egyszerűen nem tudtunk mit csinálni vele. Ráadásul akik bejöttek a telephelyre, azoknak a kocsiját telibe pisilte, bemászott a lehúzott ablakon, elcsente az összes játéknak kinéző dolgot, kaját, flakont, amit talált. Hát, lehetett magyarázkodni:D És nem érdekelte, hogy mi nevelnénk. Pedig előtte kérésre teljesített mindent.

2014. jún. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!