Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusom megszokik, mit tegyek?

Kutyusom megszokik, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnek tanacsot kerni, hogy volna e valamilyen nyakorv vagy ezkoz amit a kutyusom nyakaba lehetne tenni, hogy ne tudja atugorni a keritest. Csak akkor szokik meg amikor en megyek gyalog valahova es jon utannam. Keritest megjavitottuk, megkotni nem akarom, volt hogy bezartam a garazba addig amig tavol voltam, de akkor mindig oda piszkitott. Meg kolyok, de sajna nagyot tud ugrani.

Nem kritikat es eszement hozzaszolasokat, hanem tanacsot szeretnek kerni, tehat ha tudna valaki !ertelmes! tanacsot adni nagyon megkoszonnem.

Szep napot.


2014. ápr. 9. 09:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Szoval ha napi 1orat fogunk setalni kint, akor nem fog utannam jonni? Mert maskor nem megy ki, eszebe sem jut! Ha autoval megyek akkor sem, csak amikor en megyek gyalog. Nem azert ugrik ki mert csavarogni szeretne, korbeszaglaszni,valahogy ram van kattanva. Tudom velem szeretne lenni, de nem johet az oviba, uzletbe, stb. en meg kenytelen vagyok olyankor is autoval menni, ha csak 500meterre is. Ha kint fogom setaltatni akkor leszokik errol?
2014. ápr. 9. 14:36
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem olyan biztos hogy nem fog megszökni attól, hogy elviszed sétálni. Lehet azért megy csak ki nálad,mert te vagy a leggyengébb, te engeded meg neki. Megrögzött szökős kutyákkal lehet ám sétálni, lemozgatni ugyan úgy ki fog menni, ha kitud. Javasolnám, hogy szánj rá időt és gyakoroljátok amikor elmész. Legyen egy segítőd, aki bentről rászól vagy odadob mellé egy flakont. Te meg úgy csinálsz, mintha elindulná, de megállsz és vársz ahol nem lát és rászólsz. Ha épp mászik ki megfogod és tiltószó mellett "visszadobod" Az ilyet nem lehet puhányan keményen kell. A másik megoldás a láthatatlan kerítés. Olyan mint egy villanypásztor csak nyakörvén jelez.
2014. ápr. 14. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
hat ez tenyleg furcsa, mert csak en foglalkozom vele, senki mas, en tanitgatom...Segittom sajna nem akad :-( volt mar hogy tetten ertem, pont akkor sikerult elkapnom mikor a kerites tetejen egyensulyozott, elkapott a mereg, jol elcsapkodtam a taskammal, az volt keznel, vissza hajitottam, atmentem a szomszedba a gyerkocomert, megyek ki es ujra kint kolbaszolt mint aki jol vegezdte a dolgat. Rauvoltottem, hogy takarodjon haza, erre fel elfutott, felt hogy kikap, kellett mennem utanna, nem mert vissza jonni. Orokbe fogadtuk, valaki kidobta pici koraba a tobbi kolyokkel az utcara. Gondolom sokat banthattak, mert jatek kozben is ha ra szolok "gyere ide" elfut behuzott farokkal. Nehez vele.
2014. ápr. 14. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!