Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor és puli nyírása?

Komondor és puli nyírása?

Figyelt kérdés

Mikor célszerű nyírni a szőrüket? Komondor és puli gazdáinak tapasztalatait, tanácsait szeretném kérni. Esetleg ha van lehetőségetek képet küldeni, szívesen fogadom.

Valahol azt olvastam, hogy ha egyszer le van nyírva a szőrük már nem fog "filcesedni". Szerintetek ez igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. ápr. 9. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Nekünk 20 évig volt egy nagyon kedves puli kutyánk. Azt a tanácsot kaptuk hogy nem szabad levágni a szőrét, mert a pulit védi a melegtől. Sok nyáron át néztük ahogy melege van a nagy bunda alatt. Egy nyáron amikor nagyon megsajnáltuk kb. 20 cm-re házilag levágtuk a szőrét és a lábáról is 3-4 cm-re. Nagyon nehéz volt a szőr amit levágtunk és a kutya nagyon boldog volt. Télire ugyanolyan pulis fazont növesztett magának mint nyírás előtt. Lehet hogy nem szabad, de nekünk jó tapasztalataink voltak a nyírással. Azt sajnáltuk hogy előbb nem jutott eszünkbe. A szeme elől úgy tudom nem szabad levágni a szőrt.
2014. ápr. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 manó1235 ***** válasza:
Mi május vége fele vagy júni elején szoktuk megnyírni, birka nyíró ollóval szoktuk nyírni a pulinkat, nekünk muszáj mert minden évben ugyan úgy össze csomósodik a szőre. És igen mi is betartjuk azt hogy a szemébe lógjon kicsit.
2014. ápr. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A juhászok a dolgozó pulikat minden tavasszal nyírják a nyájjal együtt.


Simán nyírhatod, nem lesz baja, és ugyanúgy nemezesedni fog a szőre.


És hülyeség, h nem lehet kivágni, ki lehet. Annak a kutyának szokták kevésbé javasolni, ami évek óta úgy él, h a szemébe lóg, mert zavarhatja a hirtelen nagy fény. Baja nem lesz, hozzászokik, csak eleinte szokatlan lesz számára.

2014. ápr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak annyit fűznék hozzá főleg az elsőhöz,hogy persze ha nem főnöztétek a kutya szőrét szakemberrel és összeállt akkor az nem véd a melegtől csak teher volt a kutyusnak mivel a bőre nem tudott szellőzni a csomóktól.

Most így tavasszal május fele ha lenyíratod akkor őszre biztosan visszanő nekik, és nem vakulnak meg a fénytől meg hasonló mendemondáknak se kell hinni.

2014. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Idővel visszafilcesedik. Tavasszal, pl. már most is nuygodtan le lehet nyírni. Ha rendszeresen ápolod, így is kinézhet (mentett, nyírt komondor): [link]
2014. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Itt egy videó róla, magyarázattal. https://www.youtube.com/watch?v=fxJ9k0Ge5p8
2014. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a hasznos hozzászólásokat és a kis videót is. Remélem, hogy a mi kutyusunk is ilyen türelmes és nyugodt lesz nyírás közben, mert hogy ez lesz az első alkalom :-)
2014. ápr. 14. 09:55
 8/8 anonim ***** válasza:
a mostani a 3. komondorom. egyiket sem nyírtam, mindegyiknek csak "szedegettem" a szőrét, szép kis zsinóros. én kiskorától szoktattam őket a "szőrszedegetéshez", szépen tűrték, sőt, szerintem külön élvezték a bónusz simit :)
2014. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!