Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomnak méhgyulladása...

Bratilla kérdése:

A kutyusomnak méhgyulladása van, de az orvos nem akarja műteni. Milyen lehetőségek maradtak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A 9 éves kutyusomnak az állatorvos szerint méhgyulladása van. Nagyon lefogyott, viszont a hasa duzzadt, és sokat iszik. Ami még aggaszt, hogy szegénynek van egy daganat is a hasán (ami az állatorvos szerint nem veszélyes, de nem tudom, mennyire szavahihető), valamint cukros is. A műtét helyett ő gyógyszereket írt fel, amit 5 napon keresztül szednie kell, azt mondta, az a jó jel, ha tüzelni kezd a kutyus.


Mit lehetne még tenni? Mindenképpen meg akarom menteni, viszont a szüleim nem nagyon akarnak sokat költeni rá , a műtét meg drága, én meg még nagykorú sem vagyok, nincs önálló keresetem, az a kis pénzem meg akárhogy spórolok, nem lesz elég. Utánanéztem a természetes gyulladáscsökkentőknek, a fokhagymát például írták, meg elvileg a daganat miatt a szőlőmagolaj is jöhetne. De ezektől ugye nem lesz nagyobb baja? Mit tudnék még tenni?


Köszönöm előre is, ha valaki segít!!


2014. ápr. 9. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
A hagymás ötletet visszíszívom, már rájöttem, hogy nem szabad hagymát enniük.
2014. ápr. 9. 15:51
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Pedig beszéld rá a szüleidet a műtétre. Időnként lehet konzervatívan is kezelni a méhgyulladást, de a legtöbb esetben akár életveszélyes ez az állapot, és műtét nélkül az állat elhullását okozhatja.

Másik állatorvoshoz kellene elmennetek, és részletfizetést kérni a műtétre. HA egyáltalán méhgyulladása van, mert én abban sem vagyok biztos, hogy ez a baja. Milyen tünetei vannak a kutyádnak a nagy hason kívül? Folyik a méhéből valami?


Milyen gyógyszereket írt fel?

2014. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben biztos, hogy másik orvost keresnék. Jobb lenne kipakolni azt a kutyát, nem szórakozni a természetes gyógymódokkal. A szüleidnek próbáld elmagyarázni, hogy nagyon szereted a kutyust, és aki igazán szereti a kutyáját, mindent megtesz érte. Lehet, hogy részletekben is tudtok fizetni, van olyan orvos, aki megengedi! Remélem, a következő kutyádat, ha még lesz, ivartalaníttatod az első lehetséges alkalommal, és akkor elkerülhető a baj!
2014. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

A méhéből nem folyik semmi, ezért azt mondják, még nagyobb a baj, mert nem tud ürülni. Tegnap volt itt az állatorvos, de én pont nem voltam itthon, csak apukám. Ha jól értettem, akkor a doki antibiotikumot írt fel neki, 5 napig elég, és ha megindul a tüzelése, az a jó jel. Tegnap estére kapta meg az első adagját, azóta nincs változás, bár mintha ma élénkebb lett volna, mint tegnap, bár lehet, hogy csak beképzelem, annyira szeretném látni, hogy gyógyul. Nagyon lefogyott (de tényleg nagyon), viszont a hasa az nagy, sok vizet iszik. Apa azt mondta, megnyomkodta a hasát is, mikor vizsgálta. Ezeket hallottam vissza, az állatorvos elvileg ebből gondolja, hogy ez a baj. Én az interneten meg könyvekben keresgéltem, tényleg illenek rá a tünetek, viszont az étvágytalansággal nem tudom, mi van. A száraz kutyaeledelt egyáltalán nem eszi, viszont a konzerveket meg a jutalomfalatokat továbbra is imádja, olyankor azért tud szaladni.

Már említettem a másik állatorvost, de nagyon határozottan elzárkóztak tőle, nem értik a mostanival mi a bajom. Igazából csak annyi, hogy a műtétektől mindig annyira elzárkózik, pedig én abba vetettem minden bizalmam, de még a szüleimet is inkább lebeszéli róla, pedig azért nem egy vészesen öreg és lerobbant kutyáról van szó (még csak júniusban lesz 10 éves). Ja, és azt is mondta az orvos, hogy a daganatot is csak akkor távolítja el, ha amúgy is sor kerülne a műtétre, de az veszélyes, azt mondja, meg hogy van mikor kár hozzányúlni, mi van ha áttéteket képez, stb.

Amúgy igen, tanultam belőle, ha valaha lesz másik kutyám, biztosan ivartalaníttatom, bár most úgy érzem, soha nem kellene másik..


Bocsánat, hogy ennyit írtam, próbálok minden elmondani amit én tudok, de teljesen tanácstalan vagyok, segítsetek :(

2014. ápr. 9. 16:51
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A műtéttől valószínűleg azért zárkózik el, mert vagy csökkent elméjű (én erre tippelek), vagy képtelen megműteni, mert valószínűleg elrontaná, vagy nincs műtője sem..

Pláne ha már így lefogyott a kutya, zárt pyometrával, meg étvágytalan...ki nem akarná megműteni..

Antibiotikum, és attól vajon miért tüzelne? Reméli, hogy tüzelni fog...még ilyet. Az antibiotikum biztos segít, na de hát annak a váladéknak ki kellene ürülnie, az egy baktériumokkal teli gennyes váladék a méhében.. egy legyengült kutyánál nem tudom, hogy miért vár csodát, hogy majd 5 napig (ez is...5 nap az szart sem ér) ad neki gyógyszert, és akkor hirtelen minden szép és jó lesz. Legalább vért vett volna, de még csak azt sem.

Feltétlenül el kell vinni egy normális állatorvoshoz (és nem kihívni, háznál nem lehet normálisan kivizsgálni egy állatot). Ilyenkor a minimum az, hogy UH-gal megnézik, mi van egyáltalán a hasüregben, és venni vért, elküldeni laborba, és megműteni.

Mondd meg ezt a szüleidnek, hogy ez nem normális ellátás így.

2014. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van itt nem egy tapasztalt kutyás, sőt, többen is találkoztak már a gennyes méhgyulladással - hála Istennek minket elkerült -, nem szabad szórakozni vele. Nem is hallottam még ilyet, hogy az orvos megnyomkodja a hasát, és ebből gondolja.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5444704-kb-me.. - ennél a kérdésnél is szóba került, a 39. választ érdemes elolvasni, és a 40. is, ugyanaz az emberke írta. És el lehetett volna kerülni.

Próbáld megértetni a szüleiddel, h meg szeretnéd menteni a kutyust, és h ezzel nem szabad szórakozni.

2014. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Mindenképp másik orvos,de minél előbb!
2014. ápr. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!