Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagy kegyetlenség, ha egy...

Nagy kegyetlenség, ha egy hosszú lasszóra kikötöm a kutyánkat. Vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés

Olyan lakóparkban élünk, ahol nincsenek kerítések, mert csak a ház elején van egy udvarnak nem nevezhető kis kert féleség. A szembeszomszédnak van 4 kutyája. Kettő felnőtt, és kettő kiskutya kb egy idősek a miénkkel. Állandóan kiköti a kutyáit a legkülönbőzőbb helyekre, mellettünk, velünk szembe nincsenek szomszédok ezért az Ő udvarrészükre általában.

A miénk, meg állandóan odamegy, értem én, hogy játszani akar, a kortárs kutyákkal, de még nincs meg minden oltása, ezenfelül a szomszéd kutyái tele vannak bolhával, és minden terület, ahol a kutyák megfordulnak. Nem győzőm íratni a kutyánkból a bolhákat.

A miénk félig benti kutya, éjjel bent alszik, napközben kimehet, általában ilyenkor mi is kint vagyunk, és persze ha el kell végezni a dolgát kimegy. De amint nem figyelek oda máris a szomszéd kutyáknál van, próbáltam rá hatni szép szóval, keményen, de nem fogad szót, mintha megsüketülne a hívó szóra. És már nagyon kiakadtam rá. Nem akarok obégatni minden pillanatban, bezárni a lakásba nem akarom, mert szétrágja a szúnyoghálót az ajtón. Nagyon megköszönöm ha adtok valami jó tanácsot. Hogyan tanítsam meg, hogy nem mehet át? A lasszó, amit kitaláltam hosszú, a mi részünkön szabadon mozoghat vele, de csak akkor tenném rá, ha átmegy és ha hívom nem fogad szót.


2014. ápr. 9. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, h ha módotokban áll, csináljatok kerítést. Sima drótkerítés is jó, és annyira legyen magas, h a kutya ne tudja átugrani. Ha ez nem megoldható, próbáld ki az elektromos nyakörvet, ami durvának tűnhet, de állítólag hatásos. Beállítod, milyen erősségű legyen, mekkora távolságig mehet a kutya, stb. Itt van egy példának:

[link]

2014. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, a kerítés volna a legjobb megoldás. De csak júliusig tervezünk itt lakni, a ház nem a miénk. Az elektromos nyakörvet biztos itt is lehet kapni, de szerintem 2x annyiért mint otthon. ( külföldön élek)
2014. ápr. 9. 19:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel nem lenne tartósan megkötve,szerintem nem probléma ha ilyenkor megvan kötve.
2014. ápr. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Erre a néhány hónapra legyen lakás eb, napi több sétával.

Esetleg egy mobil kennelt szerezzetek neki a kertbe, vagy a lakásban lehetne egy szobakennelt vagy biztonságos részt lekeríteni neki

2014. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat, azt hiszem a napi két-három séta beválik.
2014. ápr. 10. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!