Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A hidegtől begörcsölhet a...

A hidegtől begörcsölhet a kutya lába?

Figyelt kérdés
Reggel a meleg szobából mentünk le a mínuszba. Csak egy gyors eü sétát tettünk. Mikor mentünk föl, a kutyám lába görcsölni kezdett, egészen felhúzta a hasához, előbb a hátsó, majd az első lábát és közben nyüszített. Létezhet, hogy a hidegtől volt? Nem mentem rá a sós járdára vele, csak a hóban mentünk.
2009. dec. 20. 14:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
az én kutyusom is ezt csinálta! de az enyém sós úton. nem lehet hogy lesózták az utat és ráesett a hó és nem vetted észre?
2009. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
a lábujjai közé bejutott hó a szőrbe tapad megkeményedik és szúr. ha elkezded neki simogatni melegíteni elolvad és nem lesz semmi baj. amúgy vagy vazelinnal kend be neki, vagy pedig menjetek el kutyakozmetikushoz és vágassátok ki onnan a szőrt neki.
2009. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehetett se a hótól se a sótól. Feltéve ha a kutyád normális. Ha elkényeztetett öleb aki megszokta a figyelmet akkor az az ok..
2009. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem elkényeztetett öleb, hanem egy pásztorkutya, akit normálisan nevelek, én vagyok a falkavezér, szabályok szerint élek vele, amit következetesen betartok. És kutyaiskolába is jártunk, otthon is gyakorolunk. Nem kéne leoltani, ha nincs semmilyen információd. Inkább kérdezz előtte.

Többieknek köszönöm a normális hangvételű hozzászólásokat.

2009. dec. 20. 15:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként lehet tényleg a só, csak már nem látszott, mert ráesett egy kis hó. :S
2009. dec. 20. 15:54
 6/9 A kérdező kommentje:
A lábujjai közt viszont szinte alig van szőr, olyan kevés, hogy azt levágni szinte nem is lehetne, mégis megtapad közötte a hó. Szóval elsőnek is és másodiknak is van igazság abban, amit mondott. Köszönöm.
2009. dec. 20. 15:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! A tünetek nálunk is hasonlóak, én is feltettem a kérdés it:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__555566-hogyan..


de felvilágosítottak róla, hogy itt is erről van szó:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__547765-mivel-..


oltós barátunk ott is oltogat, ne foglalkozz vele. minden városi kutyás szembesül a problémával, csak ő valószínűleg burokban él, és nem vette ezt észre... vagy ő sózza szét az utakat, azért ugat itt.

2009. dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vettem cipőt a kutyusomnak mivel neki is fájt a lába. Azóta semmi problémánk nincs. Minek kínozni a kutyát ha tudjátok mi a baja? Ha megfigyeltétek a szánhúzó kutyákon is van cipő és nem divatból! Mindenkinek ajánlom a cipőt, meglátjátok milyen sokat fog érni!
2009. dec. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt gondolom, "kötekedős", hogy a válaszod a STÍLUS miatt egyáltalán nem nevezhető normálisnak. És mielőtt ilyen kemény dolgokkal vádolgatsz bárkit is, hogy a kutyája elkényeztetett kis öleb, ami nyilván a gazdi hibája, előbb fel kellene tenni pár intelligensen megfogalmazott kérdést, majd ha a gyanúd beigazolódik, akkor intelligens hangnemben kifejtheted az álláspontodat. DE: a miértek megmagyarázásával és az általad felállított "diagnózis" kezelésének, megoldásának részletes leírásával.

Nem arccal kell okoskodni, okosnak lenni, hanem ésszel.

Érdekes mód, rajtad kívül mindenki tudott kulturált hangnemben válaszolni, véleményt, ötletet mondani.

És azt gondolom, egy kutya akármilyen elkényeztetett is lenne, nem fog színlelésből sántítani 10 percig, görcsölni és úgy sírni, mint akit elevenen nyúznak. Ha valami egy állatnak fáj, az egyértelműen látszik rajta és te a gép mögül talán láttad, amit én a saját kutyámon?

2009. dec. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!