Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelölgetés a lakásban. Szerint...

Jelölgetés a lakásban. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

A szüleim elég gyakran rám bízzák a kistestű kutyájukat, igaz, csak néhány órára. Ivaros kan kutya, elég alaposan el lett kényeztetve (válogatós, félős-agresszív, akaratos). Nekem is van egy kutyám, nagytestű, szintén ivaros kan, de elég jól felállított szabályok mentén éljük az életünket, persze lenne hova fejlődni, de alapvetően elégedett vagyok a viszonyunkkal.

A két kutya szerencsére jól kijön egymással, viszont a kicsi rendszeresen jelölget nálam (meg máshol is, ahol 'vendégeskedik' és van másik kutya:S), a nagykutya alvóhelyének közelében. A sajátom soha nem csinál ilyet, még válasz-akcióként sem, viszont a kicsi már többszörösen elkövette és persze csak akkor, ha épp kimegyek a konyhába vagy ilyesmi, a jelenlétemben soha. Utólag már nem tudom büntetni sem, na meg nem az én kutyám, nem szívesen szólok bele a nevelésébe, azon túl, hogy elsoroltam többször is, mi mindent kéne változtatni a kutya érdekében. Mit csináljak szerintetek? Még nincs ennek jele, de attól is tartok, hogy a sajátomra rossz hatással lesz. Már pedzegettem az ivartalanítást(a sajátomra is ez vár), de addig is, szerintetek mit tehetnék?



2014. ápr. 10. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mint ahogy írtad is elkényzetetett, tehát mindent ráhagytak a szüleid, ezáltal te sem keménykedsz vele, pedig ezt nagyon nem kellene!


Nem tudom mennyire müködik - aki profi kutyás bizonyára majd konkrétan válaszol - de ha én vigyáznék a kutyára az első ilyen jelölős alkalommal elkapnám a grabancát, szó szerint de azért finoman rárivallnék, hogy nem!


Úgy gondolom, hogy ha te folyamatosan kordában tartod amikor nálad van, akkor ezt a viselkedést legalább a te lakásodban, a te jelenlétedben nem meri megtenni.


Határozottan nem engedném, hogy összepisálja a lakást egy idegen kutya, pláne akkor ha a kutyád viszont jól nevelet és figyelsz is rá tudnod kellene mi a teendő!

2014. ápr. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

......még valamit. Ha az ivartalanítástól várjátok, hogy leszokjon erről: hát bizony nem fog!

A nevelés szokott "csodákat" művelni!


Ha ott van nálad a kutya, akkor tessék figyelni és akkor el tudod kapni és megfenyíteni!


A te kutyádat hogy nevelted?

2014. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! A saját kutyámmal jártam oviba-suliba pici korától és tudja, hogy mit szabad és mit nem, de ő eleve egyszerűbb eset, ezt elismerem, hanggal szinte minden esetben gátolható, kiegyensúlyozott típus. A szüleim kutyája iszonyatosan félős, ha "rárivall" valaki, akkor vagy teljesen szétesik vagy támadólag visszafordul az ellen, aki rászólt (a kicsi háttere is elég rossz, egy eléggé labilis és nagyon fiatal szukától született, így fogadták be a szüleim, az elkényeztetés nem helyes, de jórészt ebben a jószándékban-sajnálatban gyökerezik).

Nyilván terápia kéne, de legalábbis szakértői segítség, az én tudásomat valóban abszolút meghaladja, hogy hogyan kéne kezelni egy ilyen esetet, rontani nem akarok a szorongásán. Azon túl, hogy nálam nem járhat fel pl. kanapéra és nem reagálok a kuncsorgására, meg hasonló apróságok, nagyon nem tudom, hogy mit kéne csinálnom.

2014. ápr. 10. 10:42
 4/9 anonim ***** válasza:

mit csinálj?

Mond meg a szüleidnek hogy amig nem nevelik meg és szoktatják le a jelölgetésről nem vigyázol a kutyájukra..

2014. ápr. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vidd vissza tett helyszínére és szólj rá.A félős kutyáknál elég ha grabancon odahúzod.Előfordulhat, hogy odakap, ilyenkor én lenyomom nem bántom, csak oldalra döntöm és amíg meg nem nyugszik tartom. Aztán boldogság van.

Lehet félős, de attól a te szabályaid szerint kell viselkednie. Az én kutyám is félős, mivel foglalkoztam a dologgal, így már nem agresszív és elég sok dologtól nem fél. Olykor összeakad a bajszunk, és bizony ő is megkapja a tettének és neki megfelelő büntetést. Ettől függetlenül nem fél tőlem, mert nyilván sok jót is kap. Sokszor a félelem tettetésével csak az a céljuk szerintem, hogy ezt megússzák. Ha meg előtted nem csinálja, valamit már sejthet a dologból :)

2014. ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4-es, erről ők pont nem biztos,hogy le tudják szoktatni, mivel otthon lehet erre nincs szüksége. Idegen helyen viszont megjelenik, mert az még nem az övé.
2014. ápr. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csukd szobakennelbe, amíg felügyelet nélkül kell lennie.
2014. ápr. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálam volt ideiglenes aki úgy gondolta hogy lakásban el kezd jelölgetni. jókor kaptam el nem éppen finoman. (4szer vitték vissza azelőtt azzal az indokkal hogy nem szobatiszta) Többet nem pisilt házon belül. Azóta gazdis és ez még mindig így van :D
2014. ápr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is! Remélem, hogy sikerül rajtakapni és jó időzítéssel lereagálni az akciót (na meg az érzékenységének megfelelő mértékben).
2014. ápr. 10. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!