Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban tartott kutya tulajdo...

Lakásban tartott kutya tulajdonosok, ez miért lehet?

Figyelt kérdés
Szerintetek, miért van az, hogy a kutyánk 12-14 órát is kibír pisilés nélkül (van előtte víz) és mikor levisszük akkor sem az van hogy egyből rohan pisilni hanem ilyen 20-50 métereket még sétál mire kiválaszt egy neki tetsző helyet? Jelezni sosem jelezte még hogy pisilnie kéne "most azonnal de sürgősen!", és még sosem piszkított be a lakásba se.
2014. márc. 19. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A miènk is ilyen!Szerintem semmi baja.Ilyen tipus.HA pl.reggel koràn visszük ki,jóformàn ki sem akar menni.
2014. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt megfigyeltem nála hogy ritka lusta egy jószág amúgy, szóval reggel nálunk is ez van hogy rárakjuk a nyakörvet és kb visszahajtja a fejét a földre, hogy ő nem jön :D
2014. márc. 19. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól van ez így. Arra azért figyelj, hogy az idő múlása a záróizmokat sem kíméli, szóval ahogy idősödik, úgy vidd le gyakrabban, 14 óra az rengeteg.
2014. márc. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egyik kutyám nekem is ilyen. Mondjuk ő kinti-benti, de általában este 6-kor bejön és van, hogy reggel csak 9-10 óra körül megy ki pisilni. Hiába engedem ki még este később, vagy reggel korábban, nem megy le a teraszról. Ha meg esetleg mégis kellene neki éjszaka, akkor jelez, hogy ki kell mennie.
2014. márc. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen mindkettő. Elvileg az a szabály, hogy kint rájuk jön az üríthetnék, ennek ellenére mindkettő inkább hazahozza a kakilást és az udvaron teszik ki, mindegy mennyit vagyunk szabadban. Soha egyik sem pisilt be, a dobi nálunk is olyan 6-7 óra körül bejön és elmegy aludni, majd reggel szól ha ki akar menni. Néha hajnalban is, de akkor 5perc múlva az ajtó előtt ugat hogy visszajönne.
2014. márc. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Attól, hogy kibírja, még nem jó neki! Legalább 8-10 óránként illik levinni sétálni!

A kutyám is ha este 21-22-kor kiviszem az utcára dolgát intézni (mert kertbe kirakva inkább lefekszik aludni :D), télen másnap sokszor csak 11 fele akart kimenni...vagy még akkor se :D

De ugye ez nem jó neki, ezért maximum 11-12 órát tartom bent éjjel.

Most hogy már jó idő van, sokkal hamarabb ki akar menni, de nem a pisilés miatt. Pl. vmelyik nap 23 óra után vittem ki dolgát intézni még a kertből, és másnap 8 fele már járkált és néééézett, hogy menne ki..kiraktam de csak napozni ment :D

2014. márc. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!