Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs beszakadt feje...

Kullancs beszakadt feje okozhat problémát?

Figyelt kérdés

Találtunk a kutyánkban egy kullancsot, de annyira pici volt, hogy nem tudtam rendesen kiszedni, és beszakadt a feje. Lehet ebből valami problémája a kutyusnak? Doki csak este rendel...


És még annyi, hogy szerintetek mivel lehet a leghatékonyabban kivédeni a kullancsokat? Tudom, semmi nem nyújt 100%-os védelmet, csak azért mégis... most csak nyakörve van, de úgy látszik nem sokat ér, mert nem ez az első kullancs amit kiszedtem belőle, mióta rajta van.


2014. ápr. 10. 14:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen nyakörve van? emrt az sem mindegy.


Pluszba egy csepp nem árt rá soha főleg ha olyan helyen laksz ahol sok a kullancs

2014. ápr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kicsit gyulladt lehet a helye, amíg ki nem jön a bent maradt fej.
2014. ápr. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Trixie bolhanyakörve van, azért vettük megint ezt, mert ezelőtt is ilyen volt és egész addig csak elvétve találtunk benne kullancsot. De szerintem a napokban veszek neki Foresto-t vagy Kiltix-et, azok talán mégis hatékonyabbak...
2014. ápr. 10. 14:37
 4/8 anonim válasza:
Hát én azt ajánlom hogy vidd el az állatorvoshoz, mert bizony az is okozhat olyan problémát amiben a kutya elpusztul.
2014. ápr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fejétől már nem lesz semmi baja. Idővel kilökődik.

Ettől függetlenül a kutyát figyelni kell.

2014. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A bolha nyakörv nem kullancsnyakörv. A bolha ellen is úgy véd, hogy átmegyrajta a bolha (mert az folyamatosan járkál a kutyán) és akkor megmérgezi, de a kullancs az nem motoszkál annyira.

Amúgy a feje nem probléma, ha az emésztőrendszere nem szakadt ki vele együtt, akkor nem hiszem, hogy probléma lenne. Bennem az idáig kb 50 kullancsból (valószínüleg keveset mondtam) egy volt fertőző pedig elégsoknak benne maradt a feje.

2014. ápr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Trixie nyakörv sajnos nem sokat ér.

Talán a Foresto a legjobb nyakörvek közül most a piacon. Mondjuk nekünk Kiltix van és eddig még nem találtam bennük kullancsot, tavaly és tavalyelőtt is ezt használtuk és akkor sem lettek kullancsosak a kutyák. Pedig Tóra járunk sétálni, ami azért elég kullancsos terep...

2014. ápr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az nem számít, ha beleszakadt a feje. A potrohát nem szabad megnyomni, miközben veszed ki. A fej majd kilökődik, de abban nincs méreganyag.
2014. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!