Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás megoldaná a...

Az ivartalanítás megoldaná a problémát?

Figyelt kérdés

Van egy kutyánk. Most 1,5 éves, és kb. 2hete óriásit változott a nyugodt életünk. A környéken kóborol kb 5 kutya, szuka is van köztük. 2hete minden nap elszökik, addig kűzd a kerítésnél, amíg nem tud kijutni. Volt már, hogy sebes lábbal jött haza, vagy vérző füllel. Lemozgatni nem tudjuk, sokat futkároztunk vele, nem hagytuk aludni egész nap, mégis éjszaka elszökött. Forgalmas környék, az emberek félnek tőle (nagytestű).

Lehet, hogy ki kéne ivartalanítani? Telepőr-kutya, muszáj vigyáznia a telepre, ha kiivartalanítjuk, nem befolyásolná abban, hogy figyeljen éberen?

Vagy kiássa a kerítés alját vagy átmássza a kaput, valahogy mindig talál megoldást. És egész éjszaka nem tudunk figyelni rá. Nappal megvan kötve, így ejszakára nem szeretnénk..


2013. nov. 27. 14:19
 1/6 sippara ***** válasza:
92%
Két dolgot nem értek: ha őrkutya, miért van megkötve és hogyan tudjátok lemozgatni láncon? Ne haragudj, de ez egy másfél éves "tini" kutya, aki nappal ki van kötve, éjszaka meg foglalja el magát, ahogy akarja. Te is szöknél, én is szöknék, az, hogy szökik, gyakorlatilag csak azt jelzi, hogy épelméjű és többet tud a saját szükségleteiről, mint ti. Ettől függetlenül ha csak a szuka miatt szökik, javíthat valamicskét a dolgon az ivartalanítás, de se a mozgás-, se a szociális igényét nem a heréiben hordja a kutya, úgyhogy előbb-utóbb valószínűleg mégiscsak kénytelenek lesztek vele normálisan foglalkozni.
2013. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Sippara mindent leírt.
2013. nov. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy az első írta...Elejétől a végéig,igaz.Ettől függetlenül az ivartalanítás ajánlott.És nem változik meg a személyisége.A szukák nem fogják érdekelni.Ennyi.
2013. nov. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
most otthon van nálatok vagy a telepen?
2013. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Le van farasztva, napi 3x 1orat setalok vele, jatszunk vele, futtatjuk, es semmi. Nem azt kerdeztem egyebkent hogy hogy kell lefarasztani..az hogy nem irtam le az egesz napi programjag, meg nem vagyoj szar gazda,. Ha osszeesesig farasztanank, akkor is szokne mert d.gni akar, azert kerdeztem hogy megoldja-e az ivartalanitas..mivel nem azert szokik mert unatkozik, mert - mint irtam- 2hete kezdodtek a gondok tobb kobor kutya feltunesevel..
2013. nov. 27. 21:17
 6/6 A kérdező kommentje:

Egyebkent epeszu ember elgondolkozik, es rajon arra, hogy ha van egy ceg, az nappal valoszinuleg mukodik, igy nappalra nem kell orizni a helyet, de ejszaka amikor az alkalmazottak alszanak, a kutya vigyaz a helyre..ertheto vagy esetleg nem hallott senki ilyenrol?:D

A masik, ugy van lefarasztva a kutya, hogy arra az idoszakra nincs megkotve szerintem ez is eleg egyertelmu..

Ja, es a kutya telepen van, reggel 6-ejfelig van vele alkalmazott, nem, ismetlem NEM 18oran keresztul van megkotve, en setalok vele, tobbszor elengedjuk ja epp nincs joves-menes a telephelyen. Minden masodik ejszaka dolgoznak a cegnel, igy minden masodik ejszaka emberek kozt van, akkor nem is szokik..

Amugy ejszakara van egy kulon mellekhelyiseg neki, abban van a kutyahaza, plusz egy mini-radiator, igy valoszinuleg nem olyan szar az elete mint ahogy ti azt gondoljatok:) acana tappal scalibor bolhairtoval megspekelve, nem holmi auchan tappal..

2013. nov. 27. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!