Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám féltékeny a páromra....

A kutyám féltékeny a páromra. Nálatok hogy sikerült megoldani a problémát? Többi lent.

Figyelt kérdés

Szóval, van egy 7 éves kaukázusi juhász keverék kutyám, aki nagyon féltékeny a barátomra. Gyakorlatilag ha a kutya közelében vagyok, akkor nem engedi oda hozzám a barátomat. Morog rá, de csak ha elég távol vagyunk egymástól. Ha közel vagyunk egymáshoz (1-2 méter), akkor nem csinálja, de a sunyi pillantások mindig megvannak a részéről.

Nem élünk együtt, keveset látják egymást, de próbálom összehaverkodtatni őket, nem sok sikerrel.


2013. nov. 25. 23:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
40%
Ümm...kétlem, hogy a kutyád féltékeny lenne...Mármint nem úgy féltékeny, mint ahogy a párkapcsolatokban szoktam...Egyszerűen a kutya úgy félt téged, mint a gazdáját.Egyébként meg ha sokat lesznek együtt, és a barátod is tenni fog az ügy érdekében, a kutya megkedveli, nagy valószinűséggel.
2013. nov. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Persze tudom, hogy ez nem olyan "igazi" féltékenység, de itthon mi így hívjuk :)

Bár az igaz, hogy nagyon ragaszkodik hozzám, anyám mindig úgy fogalmaz hogy szimbiózisban élek a kutyával :D

Én is erre gondoltam, hogy idővel talán megbékél, de kicsit zavaró, hogy nem engedhetem az udvarra a barátomat felügyelet nélkül, mert nemtudom mi lesz a kutya következő lépése... nem voltam még ilyen cipőben :\

2013. nov. 25. 23:21
 3/30 anonim ***** válasza:
47%
Harapott már meg idegent?Vagy lehetősége nem volt rá?Mennyire barátságos-barátságtalan az idegenekkel?
2013. nov. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Idegent nem harapott meg, mert nem volt rá lehetősége. Illetve egyszer volt egy hasoncsípés, éppen hogy összekoccant a foga az illető hasán, de a pasas volt a hibás.

Idegenekkel eléggé bizalmatlan, fajtájából adódóan, ami falun nem is probléma,tekintve hogy házörző a kutya.

2013. nov. 25. 23:31
 5/30 anonim ***** válasza:
46%
Hát csak akkor derítheted ki, ha magukra hagyod a kutyát és a barátodat. De ezt csak akkor tedd, ha azelőtt sokat voltatok együtt hármasban is.Csak ugyebár veszélyes, kissé felelőtlenség az ilyen kisérletezgetés.De más opciót nem nagyon látok.
2013. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
73%
tudom, hogy kicsit másabb szitu, de ismerősmnek két sarplaninaccal kellett "megküzdenie" ez lány szívéért :) Mindkettő kan, felnőtt kutyák, ők sem éltek együtt akkor még, srác ment sokat hozzájuk, eleinte csak felügyelettel tudott bemenni, de sokat volt kint velük, hogy szokják, aztán már kimerészkedhetett az udvarra egyedül, nem mentek hozzá közel, távolról méregették, eltelt egy év, és a srác bármikor bemehet hozzájuk gond nélkül nem kell már senki oda, sőt, ő eteti néha őket, rengeteget játszik velük, simogatja őket. Pedig az elején rettegett tőlük. Én nem is hitte, hogy így megfogják szeretni.
2013. nov. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
A történet egyszerű: nem tisztel titeket a kutya. Ami egy ilyen fajtánál elég veszélyes lesz. Nem tetszik neki, hogy nem az van amit ő akar és megpróbálja megoldani.
2013. nov. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem a kérdést, de ha baj van a kutyával akkor egy ostorral addig verjed amíg meg nem tanulja a leckét.
2013. nov. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
4%
Kenje be a barátod szalonnazsírral a kezét, és felfelé tartott tenyérrel közelítsen a kutya felé (ha lefelé tartja, az az állat számára azt jelenti, hogy akarsz tőle valamit). Ha elkezdi nyalogatni a kezet, onnantól nagy baj már nem lehet. :)
2013. nov. 26. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
88%
Micsoda ötlet 9-es. Na és mivel garantálod, hogy nem próbálja meg is enni? Az fájdalmas, ha egy nagy dög kutya lerágja a kezedet...
2013. nov. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!