Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a labradoro...

Hogy szoktassam le a labradorom a cicawc használatáról?

Figyelt kérdés

''Nagycsaládosok'' vagyunk, a négy cicánk, a két tacsink és a labifiunk mellé hat hete lett egy labilánykánk. Nagyon okos, tanulékony, csak a szobatisztaságot értelmezi félre.

Kertes házban lakunk, nappal kimegy az udvarra, mindent szépen ott intéz. Éjszaka, a többiekkel ellentétben, nem kéredzkedik, hanem tartogatja-szorongatja amíg bírja, majd, ha nem bírja tovább, a cicawcbe kakil...

Mivel a macsekok már az előző lakásunkban sem voltak hajlandók alomtélcára járni, kizárólag a fürdőszobai összefolyóba, itt már eleve csináltunk nekik egy 10cm átmérőjű, süllyesztett csövet, ami ugyanúgy, mint a mi wcnk, a csatornába vezet. Na, ebbe a cicawcbe kakil a labilány, csak a méreténél fogva nem mindig sikerül pontosan céloznia, nem mindig megy minden a lukba.

Hogy tudnám rávenni, h ha éjszaka kell wcznie, jelezzen?

/Kóbor kutyus volt, majd menhelyen élt, gyakorlatilag hat hete lakik lakásban/



2014. ápr. 11. 02:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Jót nevettem ezen a cicavécés megoldáson, még nem hallottam ilyet.

Ott érzi a szagot, azért csinál oda. Valójában sokkal jobb, mintha a szőnyegre tenné a csomagot. Nem írtad mennyi idős, de ha már felnőtt, akkor illene tudnia tartogatni. Ha nem, akkor oka van. Annyit tudsz tenni, hogy felkelsz az éjszaka közepén és kiviszed az udvarra, hogy elvégezze a dolgát. Ezt az időt addig kell kitolni, amíg végül végig tudja aludni az éjszakát.

2014. ápr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előző hozzászóló tanácsát, hogy amikor éjszaka kiviszed és elvégzi a dolgát, akkor nagyon nagyon nagyon megdicséred és jutalmazod őt. 3-4 nap és meg fogja tanulni, hogy ha kint kakil, azért jutalom jár, így nem fogja bent végezni a dolgát.
2014. ápr. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

2013. júliusi születésű az oltási könyve szerint, de a kora saccolt, lehet, h kicsit idősebb.

A cicawc használata jelentősen megritkult, de azért előfordul néha...

Mint kiderült, jelez az én kutyám... Megáll a bejárati ajtó előtt, nézi az ajtót, néz be a szobába, nézi az ajtót, néz be a szobába... Igazából, ha kelek fel, mert pl a többi ébreszt, s nem a nyakamba ugrik, hanem a kijárathoz sprintel, akkor tudom, h sürgős neki.

Ajtót nem kaparja, nem nyüszít, nem ugat, (amúgy sem ugatós), hangjelet nem ad.

Szegény, akkor van gondban, ha a férjem ébred fel éjszaka. Ő vak, így ha a kutyus nem ad hangjelet, nem veszi észre, h ki akar menni. :(

Amúgy a világ legcsodálatosabb kutyusa, egy tünemény <3

2014. ápr. 25. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!